جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
English/العربيه
تازه ها
فرهنگ غني اسلام، بزرگترين پشتوانه براي رسيدن به عدالت است" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
فرهنگ غني اسلام، بزرگترين پشتوانه براي رسيدن به عدالت است

استاندار اصفهان گفت: فرهنگ غني اسلام در كنار فرهنگ اسلامي مردم اصفهان بزرگترين پشتوانه براي رسيدن به عدالت است.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews سيدمرتضي بختياري  در همايش آرمان شهر اسلامي كه در دانشگاه اصفهان برگزار شد،  با بيان اين مطلب افزود: قبل از اينكه ما به انسان بپردازيم بايد به جهان خلقت و سنت­هاي لايتغير آن كه بر اساس حكمت خداوند قرار گرفته است توجه كنيم.

وي با اشاره به آفرينش انسان اظهار داشت: آن هنگام كه خداوند انسان را آفريد به خود درآيد (فتبارك­الله احسن­الخالقين) تبريك گفت و ما براي اين هم مستند قرآني و روايي داريم و هم استدلالات عقلي.

ويژگي انسان اين است كه صاحب اراده و اختيار است كه انسان را از ساير پديده­ها ممتاز گردانيده است.

بختياري در ادامه گفت: انسان بدليل اينكه اختيار دارد، وقتي مسير خاكي خود را به جاي مسير معنوي طي كند از خدا فاصله گرفته كه اين امر باعث دوري از عدالت خواهد شد.

استاندار اصفهان با بيان شاكله فكري انسان افزود: رابطه فكري انسان با آفرينش را مي­توان به 4 دسته تقسيم نمود اول ارتباط انسان با خدا، دوم ارتباط انسان با پديده­هاي آفرينش، سوم رابطه انسان با همنوع خويش و چهارم رابطه انسان با خودش.

وي در ادامه اظهار داشت: هر كدام از اين رابطه­ها، حقوقي دارد كه اگر انسان آن را رعايت نكند، از عدالت دور شده است و هويت ما به نوعي به اين ارتباطات برمي­گردد.

بختياري همچنين، اشاره به رساله­الحقوق امام سجاد(ع) گفت: اين رساله را نبايد فراموش كرد زيرا بزرگترين درسهاي آموزشي در رابطه با شناخت حقوق يكديگر را در خود دارد و اين مي­تواند بزرگترين كارگاه آموزشي براي ما باشد.

تاریخ:
1387/21/4
تعداد بازدید:
505
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal