جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
English/العربيه
تازه ها
ايثار ريشه در فرهنگ مسلماني دارد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ايثار ريشه در فرهنگ مسلماني دارد

دبيركل نخستين همايش ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در آيين اختتاميه اين همايش، با طرح چند سوال در خصوص مسلمانان جهان و علل پيروزي آنان در اقصي نقاط جهان با توجه به قلت نيرو و نيز كمبود امكانات گفت: تمام اين سوال ها فقط يك جواب دارد و آن هم فرهنگ از خودگذشتگي است كه ريشه در فرهنگ مسلماني دارد.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews دكتر حسين هرسيج، قائم مقام رييس دانشگاه اصفهان و دبيركل نخستين همايش ترويج فرهنگ ايثار و شهادت گفت: عليرغم آنكه غرب تمام امكانات را در اختيار داشته و علي الظاهر تسلط كاملي بر ممالك مختلف به ويژه خاورميانه دارد اما زماني كه به نظرسنجي ها مراجعه مي شود، اين سيد حسن نصرالله است كه به عنوان محبوب ترين رهبر جهان عرب شناخته شده و بوش به نام منفورترين چهره شناخته مي شود.

وي افزود: دليل اين امر وجود روح از خود گذشتگي و ايثار در ميان مسلمانان به ويژه رهبران آن است.

دكتر هرسيج با تاكيد بر اينكه اتصال انقلاب اسلامي به انقلاب امام زمان (عج) در گرو ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است، اظهار داشت: غفلت در اشاعه اين فرهنگ موجب بروز انحراف در جامعه مي شود.

دبيركل اين همايش با اشاره به فرايند فرهنگ سازي، گفت: با تلفيق شناخت و احساس مي توان ارزش ايثار و شهادت را در جامعه ترويج كرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود بحران هويت را يكي از مشكلات جهان امروز ارزيابي كرد و ادامه داد: مادي گرايي كه نشات گرفته از مدرنيزم است باعث شده تا انسان امروز از ارزش ها دور افتاده و تبديل به كالبدي بدون روح شود.

عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان با اشاره به اينكه در شرايط دنياي امروز نيازمند گسترش فرهنگ از خودگذشتگي هستيم بيان داشت: با ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه مي توان تمدن اسلامي كه زماني، ايرانيان سردمدار و طلايه دار آن بودند را احيا و دوران سلطه تمدن با شكوه اسلامي را دوباره زنده كرد.

تاریخ:
1387/21/12
تعداد بازدید:
432
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal