جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
English/العربيه
تازه ها
نگاه به ايثارگري محتوايي باشد نه ابزاري" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
نگاه به ايثارگري محتوايي باشد نه ابزاري

مشاور رييس جمهور در امور ايثارگران گفت: نگاه به ايثارگري محتوايي باشد نه ابزاري چرا كه ايثارگري زاينده است.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews مجتبي رحماندوست، مشاور رييس جمهور در امور ايثارگران در مراسم اختتاميه نخستين همايش ملي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت كه عصر ديروز در تالار پيامبر اعظم (ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد، حادثه كربلا در سال 61 هجري را ريشه اصلي فرهنگ ايثار و شهادت در ايران ارزيابي كرد و گفت: قيام عاشورا نقشي اساسي در تازگي و پويايي اين فرهنگ دارد.

وي افزود: بنگاه به ايثارگري بايد محتوايي باشد نه ابزاري زيرا ايثارگري زاينده است، به عبارت ديگر هر چه از آن برداشت شود، چيزي از آن كاسته نخواهد شد.

مشاور رييس جمهور در امور ايثارگران با اشاره به جهاني بودن فرهنگ ايثار و شهادت، گفت: براي همه مردم جهان با هر دين و نژادي، فلسفه ايثار و از خودگذشتگي مورد قبول است چرا كه اين فرهنگ، داراي زباني بين المللي است كه نيازي هم به ترجمه ندارد.

رحماندوست در تشريح برخي الگوبرداري هاي جهاني از ايثارگري ايرانيان گفت: حزب الله لبنان كه با رهبري سيد حسن نصرالله، امام خميني (ره) جهان عرب محسوب مي شود، نمونه اي از تاثير عميق فرهنگ ايثار و شهادت ايراني در بين جهانيان است.

وي با اشاره به لزوم طرح مباحث علمي براي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، به كارگيري زبان هنر و ادبيات را مهم ارزيابي كرد و افزود: براي انتقال اين فرهنگ به نسل هاي آينده بايد از توانمندي و پتانسيل تشكل هاي غير دولتي به ويژه هنرمندان استفاده كرد.

رحماندوست ادامه داد: اعمال و رفتار مدعيان شهادت و حسن برخورد آنها و ارائه تصويري زيبا از دفاع مقدس به نسل جوان را از ديگر راهكارهاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه دانست.

مشاور رييس جمهور در امور ايثارگران در پايان سخنان خود برخي از موانع ترويج فرهنگ ايثار و شهادت را نيز برشمرد و گفت: دنيا طلبي اهل جبهه و جنگ، سوء استفاده از سوابق ايثارگري، تبليغات بي محتوا و سياسي كردن مسايل مربوط به ايثار و شهادت از مهم ترين آفات موجود در مسير ترويج اين فرهنگ مي باشد.

تاریخ:
1387/21/12
تعداد بازدید:
431
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal