جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي
English/العربيه
تازه ها
بودجه هاي تحقيقاتي، در محل ديگري هزينه مي شود" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
بودجه هاي تحقيقاتي، در محل ديگري هزينه مي شود

قائم مقام رييس دانشگاه اصفهان گفت: بودجه هايي كه براي كار تحقيقاتي پيش بيني شده، در محل ديگري هزينه مي شود؛ محقق در دانشگاه است اما بودجه در جاي ديگر.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews دكتر حسين هرسيج، قائم مقام رييس دانشگاه اصفهان در ديدار با مرتضي بختياري، استاندار اصفهان، با اشاره به اينكه اين دانشگاه، از دانشگاههاي جامع و مادر در مركز كشور مي باشد، گفت: با وجود نه دانشكده در حوزه هاي مختلف و بيش از هفتاد رشته آموزشي اين پتانسيل وجود دارد كه دانشگاه اصفهان در بخش هاي مختلف استان، حضوري فعال و علمي داشته باشد.

وي عملكرد دانشگاه اصفهان را در بخش تحصيلات تكميلي را ظرف در دو سال گذشته مثبت دانست و گفت: تعداد پذيرفته شدگان در اين مقطع تحصيلي نزديك به دو برابر افزايش يافته است.

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه اصفهان وضعيت توليد علم در اين دانشگاه را چه به لحاظ نظري و چه به لحاظ كاربردي، از ديد شاخص هاي موجود، خوب ارزيابي كرد و ادامه داد: دانشگاه اصفهان علاوه بر حضور در پروژه هاي مهم و حساس ملي، در حوزه هاي بين المللي نيز برگزيدگان زيادي را به ويژه در رشته هاي شيمي و رياضي داشته است.

قائم مقام رييس دانشگاه اصفهان در بخش ديگري از سخنان خود با ابزار تاسف از ارتباط كمرنگ دستگاه هاي اجرايي استان با دانشگاه ها به ويژه دانشگاه اصفهان، افزود: دانشگاه اصفهان اين توانايي را دارد، به ويژه در حوزه هاي علوم انساني از قبيل مسايل و مشكلات جوانان، اعتياد، اشتغال و همچنين علوم فني و مهندسي از قبيل آب، برق و مسكن، در قالب طرح هاي برون دانشگاهي، مشكلات را شناسايي، اولويت بندي و پس از آسيب شناسي نسبت به ارائه راهكار علمي اقدام نمايد.

وي در ادامه با تقدير از مساعدت و همدلي هميشگي استاندار اصفهان، به برخي از نامهرباني ها از سوي تعدادي از دستگاه هاي اجرايي استان اشاره كرد و گفت: متاسفانه بسياري از مواقع شاهد هستيم كه بعضي مديران استان، عليرغم مساعدت استاندار محترم، نسبت به عملياتي كردن مصوبات، كوتاهي مي كنند كه نمونه بازر آن عدم اجرايي شدن مصوبات مربوط به احداث ساختمان دانشكده حمل و نقل دانشگاه اصفهان است.

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه اصفهان با تاكيد بر همكاري متقابل اين دانشگاه و بخش هاي تحقيقاتي و اجرايي استان، ابراز اميدواري كرد در اين همكاري ها، بيشتر از پيش، شان علمي و فردي استادان حفظ شود.

قائم مقام رييس دانشگاه اصفهان با تشريح موانع پيش روي فعاليت هاي پژوهشي در دانشگاه ها، اين سوال را مطرح كرد كه چرا بودجه هايي كه براي كار تحقيقاتي پيش بيني شده، در جايي ديگر هزينه مي شود؛ محقق در دانشگاه است اما بودجه در جاي ديگر. وي افزود: بايد براي رفع موانع موجود فكري اساسي و عملياتي شود.

دكتر حسين هرسيج با اشاره به فرمايشات رهبر معظم انقلاب مبني بر نامگذاري سال 1388 به عنوان سال اصلاح الگوي مصرف گفت: يكي از راهكارها براي رفع كمبود و كسر بودجه در بخش پژوهش اصلاح الگوي اختصاص منابع است؛ يعني بايد تدبيري اتخاذ شود تا از همان ابتدا، يك درصد بودجه سازمان ها براي امر پژوهش، بدون واسطه در اختيار دانشگاه ها و مراكز علمي و پژوهشي قرار بگيرد.

قائم مقام رييس دانشگاه اصفهان در پايان سخنان خود ابزار اميدواري كرد: تقويت فعاليت هاي علمي استان بتواند موجب ارتقاي روابط سازمان ها با مراكز علمي و در نتيجه بهبود نتايج حاصله شود.

گفتني است در ادامه ديدار با مرتضي بختياري، استاندار اصفهان، آقايان دكتر عبدي معاون اداري مالي، منتظرالقائم رييس دانشكده ادبيات و علوم انساني، آذربايجاني مدير مركز تحقيقات علوم اداري و اقتصاد، رحيمي معاون تحقيقات و فناوري، رباني مدير گروه علوم اجتماعي، آقاميري رييس دانشكده فني مهندسي، رحيمي نژاد معاون پژوهشي دانشكده علوم و رهنما مدير امور پژوهشي دانشگاه اصفهان به نمايندگي از هيات علمي و اجرايي اين دانشگاه به طرح ديدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مسايل علمي استان و كمبودها و كاستي هاي موجود پرداختند.

تاریخ:
1388/02/7
تعداد بازدید:
425
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal