جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
دانشجوي كارشناسي ارشد از پايان نامه ي خود دفاع كرد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دانشجوي كارشناسي ارشد از پايان نامه ي خود دفاع كرد

احمد خدابنده دانشجوي كارشناسي ارشد رشته ي جغرافيا و برنامه ريزي شهري ، "جاذبه هاي توريستي شهرستان اقليد برنامه ريزي و توسعه آن با تاكيد بر منطقه سده "را مورد بحث و بررسي قرار داد.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews احمد خدابنده دانشجوي كارشناسي ارشد رشته ي جغرافيا و برنامه ريزي شهري ، از پايان نامه ي خود با موضوع جاذبه هاي توريستي شهرستان اقليد برنامه ريزي و توسعه آن با تاكيد بر منطقه سده به راهنمايي دكتر مسعود تقوايي و مشاوره ي دكتر حميد رضا وارثي مورد بررسي قرار داد . 

 بنا بر اين گزارش احمد خدابنده در جلسه ي دفاع از پايان نامه ي گردشگري آثار و پيامد هاي مثبت بسياري بر وضع اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي جهاني دارد و توانسته است توجه بخش عمومي و خصوصي را به خود جلب كند . گردشگري زمينه ي افزايش فرصت هاي شغلي و درآمد هاي ارزي و مالي را فراهم مي نمايد . صنعت توريسم امروزه به قدري در توسعه ي اقتصادي ، اجتماعي كشور ها اهميت دارد كه اقتصاد دانان آن را صادرات نامرئي نام نهاده اند.

 وي در ادامه افزود: بديهي است بدون آگاهي و شناخت پتانسيل ها توان هاي بلقوه و بلفعل در هر منطقه امكان برنامه ريزي و پيش بيني وجود نخواهد داشت ، در واقع شناخت پتانسيل هاي اقتصادي ، طبيعي و انساني هر منطقه ، به محقق و برنامه ريز اين امكان را مي دهد تا بر اساس وضع موجود و توان منطقه ، متناسب با آن توسعه و جهت آن را در منطقه شناسايي كند. با توجه به اينكه منطقه مورد مطالعه (منطقه سده) از جاذبه هاي گردشگري متنوعي برخوردار است، ولي محروميت هاي آن در سطوح مختلف به خصوص در زمينه ي صنعت گردشگري نگران كننده است پس با توجه به توان بالاي گردشگري منطقه ، به منظور توسعه و گسترش صنعت گردشگري در منطقه و كمك به رشد و توسعه اقتصادي ، افزايش درآمد و بالا بردن سطح اشتغال منطقه ، توسعه و گسترش گردشگري امري است لازم و كوتاهي بيشتر در اين زمينه ، باعث عقب ماندن منطقه از يكي از زمينه هاي مهم فعاليت هاي اقتصادي و فرهنگي خواهد شد.

بنابراين با توجه به داشتن توان هاي بلقوه گردشگري اين منطقه و با توجه به سياست محروميت زدايي مناطق روستايي و دور افتاده كه از اهداف دولت جمهوري اسلامي ايران است در اين پژوهش سعي شده كه با شناخت و برنامه ريزي گردشگري منطقه گامي هر چند كوچك در جهت رفع محروميت اين منطقه برداشته تا زمينه اي براي توسعه آن فراهم شود و مقدمه ي مطالعات و تحقيقات بعدي قرار گيرد.

گفتني است هدف اصلي اين تحقيق بررسي جاذبه هاي گردشگري منطقه سده و ارائه برنامه ريزي رشد و توسعه آن مي باشد. زيرا منطقه ي مورد مطالعه يكي از مقاصد گردشگري طبيعي استان فارس و ايران مي باشد كه جاذبه ها ي متنوعي را در خود جاي داده است و گردشگران زيادي براي بازديد از آن ها به اين منطقه سفر مي كنند.

و با مرور ادبيات و نظريه هاي موضوعي جاذبه هاي گردشگري منطقه را معرفي و موانع و مشكلات آن ها را از نظر سه جامعه آماري(گردشگران،مردم بومي،مسئولين) بررسي  مي نمايند.

 خدابنده در پايان گفت : روش تحقيق در اين پژوهش تحليلي - توصيفي است كه ضمن مطالعات ميداني و كتابخانه اي با استفاده از نرم افزار هاي arcgis,excel,spss تجزيه و تحليل و در پايان با شناسايي موانع و مشكلات گردشگري منطقه ، پيشنهاداتي را براي رشد و توسعه صنعت گردشگري منطقه ارائه كرديم.  

خاطر نشان مي سازد دكتر سيد اسكندر صيدايي و دكتر حسن بيك محمدي داوري اين پايان نامه كارشناسي ارشد  را برعهده داشت.

تاریخ:
1388/02/20
تعداد بازدید:
914
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal