جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
English/العربيه
تازه ها
به دنبال اصلاح الگوي مصرف با انرژي هاي تجديد پذير هستيم" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
به دنبال اصلاح الگوي مصرف با انرژي هاي تجديد پذير هستيم

قائم مقام رييس دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحيه كارگاه مشترك دانشگاه هاي اصفهان و فرايبورگ آلمان در زمينه انرژي هايي تجديد پذير گفت: به دنبال اصلاح الگوي مصرف با انرژي هاي تجديد پذير هستيم.

به گزارش وب سايت خبري UINews كارگاه مشترك دانشگاه اصفهان و دانشگاه فرايبورگ آلمان در زمينه ي انرژي هاي تجديد پذير با حضور دكتر هرسيج قائم مقام رئيس دانشگاه اصفهان و هياتي از اساتيد دانشگاه فرايبورگ در تالار ابوريحان گروه فيزيك دانشگاه اصفهان برگزار شد .

دكتر هرسيج در مراسم افتتاحيه ي اين كارگاه ضمن تشكر از برگزار كنندگان كارگاه بر اصلاح الگوي مصرف با استفاده از انرژي هاي تجديد پذير تاكيد نمود.

قائم مقام رئيس دانشگاه در ادامه ي سخنان خود با اشاره به بحث انرژي در سطح بين الملل گفت: يكي از مسائل مهم در سطح بين الملل بحث انرژي است و رسالت دانشمندان جهان شناسايي و ارائه ي راه حل براي اين موضوع است.

وي هم چنين به ندرت منابع در انرژي اشاره نمود و اين مسئله را يكي از عوامل ايجاد تنش و جنگ در سطح جهان عنوان نمود .

دكتر هرسيج براي حل اين معضل استفاده از دو مدل را در سطح جهان عنوان نمود . يكي از اين مدل ها ، مدلي است كه از سوي كشور هاي قدرتمند جهان ارائه مي شود كه به آن مدل سلطه مي گويند . در اين مدل مسئله ي انرژي را با زور و سلطه بر كشور هاي ضعيف تر اعمال مي كنند و مدل ديگر ، مدل مسالمت آميز است . وي در ادامه تاكيد كرد كه براي حل مسالمت آميز تنش ها بايد مدل جديدي براي ترتيبات امنيتي در منطقه اجرا شود .دكتر هرسج  به مدل امنيتي مشاع و يا مشترك  اشاره نمود و گفت در اين مدل همه ي كشور هاي دريافت كننده و صادر كننده ي انرژي نقش دارند و مطمئنا" دولت آلمان نيز به دنبال طراحي و اجراي اين مدل است و در اين زمينه دولت آلمان و ايران و دانشمندان هر دو كشوردر حوزه ي مسائل سياسي و امنيتي با هم فعاليت مي نمايند.

خاطر نشان مي سازد اين كارگاه از 22 تا 24 ارديبهشت در دانشگاه اصفهان ادامه دارد و انديشمندان دو دانشگاه اصفهان و فرايبورگ به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت .

تاریخ:
1388/02/22
تعداد بازدید:
400
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal