جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
كور ديوانه!" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
كور ديوانه!

در زمانهاي بسيار قديم هنوز پاي بشر به زمين نرسيده بود. فضيلت و تباهي ها در همه جا شناور بودند . آنها از بيكاري خسته و كسل شده بودند. روزي همه فضيلت و تباهي ها دور هم جمع شدند. خسته تر و كسل تر از هميشه !!!

ناگهان ذكاوت ايستاد و گفت: بياييد بازي كنيم مثلا قايم باشك. همه از اين پيشنهاد شاد شدند و ديوانگي فورا فرياد زد: من چشم ميگذارم و از آنجايي كه هيچكس نميخواست به دنبال ديوانگي بگردد همه قبول كردند. ديوانگي جلوي درختي رفت و چشمهايش را بست و شروع كرد به شمردن 1...2...3...4

همه رفتند تا جايي پنهان شوند : لطافت خود را به شاخ ماه آويزان كرد. خيانت داخل انبوهي از زباله پنهان شد. اصالت در ميان ابرها مخفي شد. هوس به مركز زمين فرو رفت. طمع داخل كيسه اي كه خودش دوخته بود رفت و ديوانگي مشغول شمردن بود 79...80...81

همه پنهان بودند بجز عشق كه همواره مردد بود و نمي توانست تصميم بگيرد. در همين حين ديوانگي به پايان شمارش رسيد. 95... 96... هنگامي كه ديوانگي به 100 رسيد، عشق پريد و در بين يك بوته گل رز پنهان شد. ديوانگي فرياد زد: دارم ميام.

و اولين كسي كه پيدا كرد تنبلي بود و سپس لطافت را كه به شاخ ماه آويزان بود. دروغ ته درياچه ، هوس در مركز زمين و.. يكي يكي همه را پيدا كرد بجز عشق. او از يافتن عشق نااميد شده بود. حسادت در گوشهايش زمزمه كرد: تو فقط بايد عشق را پيدا كني و او پشت گل رز است. ديوانگي شاخه اي را از درخت كند و با شدت و هيجان زياد آن را در بوته گل سرخ فرو كرد و دوباره و دوباره تا با صداي ناله اي متوقف شد. عشق از پشت بوته بيرون آمد با دستهايش صورت خود را پوشانده بود. شاخه به چشمهاي عشق فرو رفته بود و او نمي توانست جايي را را ببيند . او كور شده بود.

ديوانگي گفت : اي واي بر من چه كردم چگونه مي توانم تو را درمان كنم. عشق پاسخ داد: تو نميتواني مرا درمان كني . اما اگر مي خواهي كاري بكني، راهنماي من شو. و اينگونه بود كه عشق كور شد و ديوانگي همواره همراه آن !

تاریخ:
1388/03/9
تعداد بازدید:
437
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal