جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
English/العربيه
تازه ها
قيام 19 دي ماه قم هنوز زنده است" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
قيام 19 دي ماه قم هنوز زنده است
اينجا قم است شهر جهاد و اجتهاد، شهر خون و قيام آشيانه آل محمد(ص) و مأواي امن شيعيان ائمه اطهار(ع)، اينجا شهري است كه قبل از هر جا به پا خاست و به رسالت تاريخي اش جامعه عمل پوشاند.

مردم قم با مشت هاي گره خورده به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(ع) سرازير شده اند. ديگر هيچ كس جلودار خشم اين ملت نيست؟ طلاب و فضلاي حوزه علميه قم هدايت كننده امواج خروشان مردمي هستند كه خشم و انزجارشان از دشمنان انقلاب، آنان را به خيابان ها كشانده است.

پير و جوان، زن و مرد در خيابان ها فرياد برمي آورند و با شعار ـخميني، خميني خدانگهدار تو بميرد، بميرد دشمن خونخوار تو ـ تنفّرشان را نسبت به رژيم پهلوي به نمايش مي گذارند. به راستي چه چيزي باعث شده كه شهر قم اينگونه به جوش آيد؟ چه اتفاقي مردم مؤمن قم را به خيابان ها كشانده است؟

روزنامه اطلاعات در روز 17 دي 1356 طي مقاله اي اهانت آميز، امام خميني رحمة اللّه عليه را نشانه گرفته بود و هنوز چند هفته اي از شهادت فرزند امام نگذشته بود كه مردم قم براي باري ديگر در خيابان ها جمع شدند و در آن روز ديگر لازم نبود امام(ره) فرياد برآورد و بگويد واللّه گناهكار است كسي كه داد نزد واللّه مرتكب گناه كبيره است كسي كه فرياد نزد...بلكه اينبار خون پاك مصطفاي مظلومش اين پيام را عهده دار شد و همه گان را به مبارزه و ظلم ستيزي فراخواند رژيم فاسد پهلوي كه احساس خطر مي كرد به فكر چاره اي افتاد، به فكر حيله اي كه با به كار بستن آن براي هميشه نام امام را در نظر مردم كريه جلوه دهد بنابراين با اين انگيزه طي مقاله اي اهانت آميز مي خواست وجهه ملي و مذهبي امام خميني(ره) را در ميان ملت خدشه ساز كند.

اين بار ملت ايران با شكوه تر از گذشته به دفاع از رهبر خود برخاستند و با شعارهاي يا مرگ يا خميني، خميني بت شكن ملت ترا مي خواهند، بار ديگر با رهبر فرزانه خويش تجديد بيعت كردند. در اين هنگام ايادي رژيم پهلوي نيروهاي مسلّح را آماده كردند و دستور قتل و غارت آنها را دادند. روز 19 دي ماه روز قيام خونين مردم قم بود كه با اهداي خونشان در پاسداشت از ولايت فقيه، نهاد پاك و مقدس انقلاب را بارور ساختند. از آن زمان مردم قم اين افتخار را يافتند كه هر سال در سالروز قيام 19 دي در خدمت مقام شامخ رهبر انقلاب، هم در عهد امام راحل(ره) و هم در زمان زعامت حضرت آيت اللّه العظمي خامنه اي باشند. و با مراد خويش تجديد بيعت كنند.

تاریخ:
1388/01/19
تعداد بازدید:
177
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal