جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
دانشگاه ها موتور محركه ي كشور در توسعه ي آتي هستند" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دانشگاه ها موتور محركه ي كشور در توسعه ي آتي هستند
در ششمين كارگاه آموزشي نظارت و ارزيابي استان اصفهان دكتر عامري رئيس دفتر نظارت و ارزيابي وزارت علوم تحقيقات و فناوري گفت : دانشگاه ها موتور محركه ي كشور در توسعه ي آتي هستند .
به گزارش وب سايت خبريuinews  ششمين كارگاه آموزشي نظارت و ارزيابي استان اصفهان با حضور دكتر عامري رئيس دفتر نظارت و ارزيابي وزارت علوم تحقيقات و فناوري و روساي دانشگاه هاي اصفهان ، يزد، كهگيلويه و بوير احمد و ياسوج در تالار دكتر رزمجو ي دانشگاه اصفهان برگزار شد . بنا به گزارش رسيده ، در ششمين كارگاه آموزشي نظارت و ارزيابي استان اصفهان دكتر عامري رئيس دفتر نظارت و ارزيابي وزارت علوم تحقيقات و فناوري، دانشگاه را موتور محركه ي كشور در توسعه ي آتي دانست و گفت: ارزيابي محتواي عملكردي آموزش و پژوهش دانشگاه مي تواند در افزايش كيفيت آموزش در كشور بسيار موثر و كارآمد باشد . وي همچنين توجه به تناسب آموزش در كشور با توجه به نياز هاي فردي و اجتماعي  را از  موارد تضمين كيفيت در دانشگاه ها دانست و گفت: علاوه بر شناسايي رشته هاي مختلف و مورد نياز جامعه بايد به زمان و مكان آموزش نيز توجه خاص مبذول گردد. وي در ادامه اظهار داشت تعداد 6% از دانشجويان كل كشور در استان اصفهان، 1% در چهار محال و بختياري ، ا% در كهگيلويه و بوير احمد و 2% در يزد متمركز شده اند و به طور كلي 10% جمعيت دانشجويان كشور در اين 4 استان متمركز هستند . وي همچنين در ادامه به افزايش تعداد اعضاي هيات علمي در دانشگاه هاي سراسر كشور اعم از دولتي ، آزاد، غير انتفاعي و پيام نور اشاره نمود و گفت: وجود هيات علمي يكي از اركان مهم  افزايش كيفيت در دانشگاه ها است كه در سال هاي اخير به اين امر مهم توجه ويژه شده است .  در ادامه دكتر محمد حسين رامشت رئيس دانشگاه اصفهان نيز در اين مراسم به اهميت نظارت بر بخش خصوصي پرداخت و گفت: طبق طراحي برنامه هاي توسعه درمجلس شوراي اسلامي ، حدود 6 ميليون دانشجو در سراسر كشور پذيرش مي شوند كه از اين تعداد حدود 30 ميليون به دوره ي كارشناسي ارشد و 10% به دوره ي دكتري مي توانند راه يابندو با توجه به نرخ 23 درصدي سود در بخش آموزشي ،بخش خصوصي براي مشاركت در اين حوزه كشش فوق العاده  زيادي از خود نشان مي دهد . دكتر رامشت  همچنين  خواستار توجه به بخش هاي  آموزش خصوصي و نيمه خصوصي مانند دانشگاه هاي آزاد، غير انتفاعي و پيام نور شد و گفت : يكي از مباحث آمايش سرزمين توجه به كيفيت و نوع رشته هاي موجود در دانشگاه هاي سراسر كشور مي باشد كه باتوجه به نياز هاي آموزشي  كشور بايد به آن توجه ويژه مبذول نمود .


{mosimage}در ادامه ي اين مراسم دكتر پرند عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي نيز به ارائه  بررسي يك دهه تضمين كيفيت در آموزش عالي پرداخت و گفت: ارتقاء كيفيت نظام هاي آموزش عالي از جمله مسائلي مي باشد كه چالش جديدي را فراروي نظام هاي آموزشي قرار داده و آن ها را متوجه ارزشيابي ساختار، كاركرد، فرايند هاي دروني و پيامد هاي بيروني خويش ساخته است . در اين راستا الگوي اعتبار سنجي به صورت الگويي مرجع جهت ارزشيابي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي در اكثر كشور ها مورد استفاده قرار مي گيرد. اين الگو در دو مرحله ارزشيابي دروني و ارزشيابي بيروني صورت گرفته و به اعتبار سنجي موسسات آموزش عالي منتهي مي شود . با اين حال انجام ارزشيابي (دروني و بيروني ) را نمي توان تنها به هدف اعتبار سنجي و رتبه بندي موسسات آموزش عالي منحصر نمود ، چرا كه اين روند در كشور هاي مختلف به گونه هاي متفاوتي بومي سازي مي گردد. وي در ادامه افزود: در كشور ما مسئوليت ارزشيابي ، اعتبار سنجي و تضمين كيفيت موسسات آموزش عالي به سازمان سنجش آموزش كشور محول شده است و مركز ارزشيابي به عنوان متولي انجام طرح ارزشيابي و اعتبار سنجي موسسات آموزش عالي در اين سازمان فعاليت مي كند . دكتر پرند در ادامه به ارائه گزارشي ازعملكرد دفتر نظارت و ارزيابي دانشگاه هاي استان اصفهان  پرداخت و اظهار داشت دانشگاه اصفهان در بحث ارزيابي دروني بسيار خوب پيش رفته است .گفتني است دراين كارگاه يك روزه علاوه بر ارائه ي گزارش از فعاليت هاي استاني به نحوه ي نظارت و ارزيابي از دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي پرداخته شد .    
تاریخ:
1388/01/25
تعداد بازدید:
290
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal