جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
بسيج داراي چنان ماهيت والايي است كه باعث همگرايي وجود انسان هاي مي‌شود." class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
بسيج داراي چنان ماهيت والايي است كه باعث همگرايي وجود انسان هاي مي‌شود.

مصادف با 12 بهمن ماه سال جاري دانشگاه اصفهان شاهد ميثاق مجدد كاركنان اين دانشگاه با انقلاب هميشه پوياي ايران اسلامي در قالب افتتاح بسيج كاركنان دانشگاه اصفهان بود.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinews همزمان با آغاز دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي ، در مركز همايش هاي پيامبر اعظم (ص) دانشگاه اصفهان با حضور جانشين فرماندهي سپاه صاحب الزمان استان اصفهان، نماينده مقام معظم رهبري در دانشكده اميرالمؤمنين سپاه ،‌رئيس دانشگاه و جمع كثيري از استادان و كاركنان بسيجي دانشگاه اصفهان مراسم افتتاح بسيج كاركنان دانشگاه برگزارشد.

\r\n

در اين مراسم سردار ملكيان جانشين فرماندهي سپاه صاحب الزمان استان اصفهان ضمن ارج نهادن بر راه اندازي بسيج كاركنان در دانشگاه گفت: روز 12 بهمن ماه در تاريخ ايران اسلامي ما بيانگر روزي است كه خداوند بر تمامي ملت ايران منت نهاد و با وجود يك رهبري الهي جامعه ايران را از استكبار جهاني نجات داد و شيوه درست انديشيدن به مقوله و فلسفه هستي را به ايرانيان آموخت.{mosimage}\r\n

وي در ادامه ضمن اشاره به اينكه سنگ زير بناي انقلاب اسلامي ايران در سال 1342 بنا نهاده شد گفت:از همان روزهاي نخستين شكل گيري انقلاب با توجه به درايت امام راحل مهم ترين استراتژي نظام كه همان دشمني با آمريكا و اسرائيل جهان خوار بود شكل گرفت و اين استراتژي در زمان حال نيز كه نزديك به سي و يك سال از اين انقلاب بزرگ و شكوهمند مي گذرد همچنان در سرلوحه برنامه هاي استراتژي دولتمردان ايران اسلامي قرار دارد.

\r\n

سردار ملكيان اصلي ترين عوامل شكل دهنده انقلاب اسلامي ايران را در چهار محور مورد بررسي قرار داد و خاطر نشان ساخت:مهمترين ويژگي كه انقلاب اسلامي ايران را از ساير انقلاب ها متمايز مي سازد برخورداري از يك ايدئولوژي ثابت است كه امام خميني قبل از پيروزي ، اين انقلاب را يك انقلاب اصيل اسلامي به مردم معرفي كرد و حتي پس از آن نيز اين انقلاب را تحت عنوان حكومت جمهوري اسلامي ايران نه يك كلمه بيشتر و نه يك كلمه كمتر به جهان عرضه نمود.
{mosimage}
\r\n

برخورداري از رهبري كاريزماتيك از ديگر مسائل و مشخصه هايي بود كه در سردار ملكيان به عنوان خصيصه منحصر به فرد انقلاب ايران از آن ياد كرد و گفت :رهبري نظام اسلامي ما يكي از عواملي است كه پايه هاي انقلاب را محكم كرده است.

\r\n

وي همچنين حضور مردم با انگيزه در صحنه انقلاب را مهم دانست و گفت:اگر در بروز يك انقلاب رهبر ايدئولوژيك وجود داشته باشد ولي مردم وي را در اين جريان همراهي ننمايند هرگز چنين رهبري به موفقيت دست نخواهد يافت.

\r\n

سردار ملكيان در ادامه افزود :امام در جريان انقلاب از ظرفيت مردم خلاق و مومن استفاده كرد ، در آنها ايجاد انگيزه كرد و به عبارت ديگر هم پپيروزي و هم تداوم انقلاب اسلامي ايران نقش ملت ايران نقش بسيار مهم و پررنگي بوده است.

\r\n

سردار ملكي كادر رهبري ايران انقلابي را كادري رهبري انقلاب دانست و گفت :امروز پس از گذشت 31 سال از آن اتفاق مهم در تاريخ ايران ،استراتژي هاي نخستين انقلاب كماكان استراتژي هاي مهم در عصر حاضر مي باشد ، به گونه اي كه اين انقلاب همچنان چه از نظر تاريخي و چه از نظر سياسي داراي اهميت خاصي است.

\r\n

وي در پايان سخنان خود از مردم اصفهان خواست تا روز 22 بهمن ماه با حضور پر شور خود در خيابان هاي شهر اصفهان  بار ديگر با بنيان گذار انقلاب اسلامي ايران ومقام معظم رهبري تجديد ميثاق نموده و به جهان و جهانيان ياد آوري كنند كه ملت ايران همچنان در برابر توطئه هاي ايشان بيدار و آگاه بوده و به شديد ترين وجه در برابر هرگونه  كارشكني ايشان مقابله خواهد كرد.

\r\n

{mosimage}

\r\n

در ادامه اين نشست دكتر محمد حسين رامشت رئيس دانشگاه اصفهان در جمع كاركنان و استادان بسيجي دانشگاه ، آغاز دهه فجر را گرامي داشت و گفت: با پيروزي انقلاب اسلامي ايران آنچه به عنوان مكتب نمادين اين حركت عظيم و شكوهمند به منصه ظهور رسيد شكل گيري مكتب ايدئولوژي رفتاري و افكاري جديدي در تاريخ ايران و اسلام بود كه تحت عنوان بسيج از آن ياد شده است.

\r\n

بسيج نه تنها در معناي مدرسه عشق كه در معناي بسيار وسيع و گسترده اي كه داراي ماهيت و هويت گسترده اي است شكل يافته و خود نمايي كرده است.

\r\n

دكتر رامشت در بخش تكميلي سخنان خود گفت:بسيج گروه نيست كه براي انجام كاري شكل گرفته باشد، بسيج داراي چنان ماهيت والايي است كه باعث همگرايي وجود انسان ها مي‌شود و اين همگرايي باعث شكل گيري حركتي مي‌شود كه بر مبناي خدا محوري شكل مي‌گيرد.

\r\n

وي به عنوان رئيس دانشگاه شكل گيري هسته بسيج كاركنان دانشگاه را حركتي زيبا و افتخار آفرين دانست و گفت: تربيت و پرورش نيروي‌هاي بسيجي در صحن دانشگاه مقوله‌اي است كه پرداختن به آن بايد در سرلوحه فعاليت استادان و كاركنان بسيجي دانشگاه قرار گيرد.

\r\n

 

\r\n

 

تاریخ:
1388/11/12
تعداد بازدید:
64
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal