جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
بسيج استراتژي دفاع همه جانبه انقلاب اسلامي

مكتب اسلام كامل ترين و آخرين مكتب الهي است كه رشد و تعالي بشري را از جنبه هاي مادي و معنوي به احسن وجه تضمين نموده و همواره بر تكامل ابعاد انساني,عقلاني, اخلاقي, برابري, با محوريت توحيد تاكيد داشته و دارد.

نبي مكرم اسلام آورنده و رسول اين مكتب,خود نمونه كامل اسلام ناب هستند كه گفتار,رفتار, سيره و مبارزه او اسلام عملي است كه تمام بشريت خاصه مسلمين بايستي از آن پيروي نماييد. حركت ائمه اطهار(ع) استمرار همان سيره نبوي است. در غيبت امام زمان (عج) ولايت فقيه استمرار همان رسالت نبوي و علوي است كه بايد تا ظهور حضرتش به طور تام و تمام آن رسالت را پپگير و جاري شدن آن را در ابعاد گوناگون جامعه تحقق بخشد كه با ايجاد حكومت اسلامي كه از همان سيره و روش پيروي مي نمايد ممكن است, ايجاد حكومت ديني,حاكميت اسلام را بر همه شئونات مسلط مي كند و از ره آورد حاكميت اسلام انسانها به فلاح و رستگاري نايل وسعادت دنيا و آخرت آنها تضمين مي گردد.از سوي ديگر با حاكميت اسلام بر تمام شئونات جامعه تحقق عدالت و استقلال و نجات بشريت از ضلالت و گمراهي و دستيابي به آزادي واقعي و عبوديت خدا ميسر مي گردد و اين همه از دستاورد مكتب اسلام و حاكميت اسلام ممكن مي گردد و لاغير.
در قرن بيستم كه بشريت در اوج انحطاط اخلاقي و غفلت از خدا و كم بهره از مواهب معنويت است و هر روز با تزوير و ترفندي او را به سوي غير توحيد بيشتر از گذشته سوق داده و مي دهند. نهضت اسلامي در ايران به رهبري فقيه عاليقدر و نايب امام زمان (عج) حضرت امام (ره) كه گرفته از اسلام ناب محمدي (ص) هست با حضور و خواست قلبي مردم موجب سقوط رژيم 2500 ساله شاهنشاهي شد و حاكميت اسلام جايگزين آن گرديد و امام راحل فرمودند: "جمهوري اسلامي نه يك كلمه كم نه يك كلمه زياد" و اين تاكيد بر جاري شدن همان سيره نبوي و علوي است كه بايد استمرار پيدا كند.
اسلام با پيشينه الهي و در خشان 1400 ساله كه با زجر طاقت فرسا فقيهان عابد و عادل استمرار پيدا كرده در سال 1357 انقلاب اسلامي با هدف حاكميت اسلام به رهبري امام راحل ( ره) به پيروزي رسيد و با خواست و علاقه بيش از 99% مردم جمهوري اسلامي در ايران تحقق پيدا كرد و مردمي ترين حكومت ديني و مكتبي را با تقديم ده ها هزار شهيد در دوران نهضت و صدها هزار شهيد در استمرار و تثبيت آن در جهانيان ارائه نمود و امروز جمهوري اسلامي ايران پر افتخارترين حكومت ديني و مردمي جهان است و در بين جهانيان و دوستان و دشمنان مثال زدني است. عواملي كه در پيروزي و استمرار و تثبيت انقلاب اسلامي و ايجاد حكومت اسلامي و موفقيتهاي بزرگ آن در طول 31 سال عمر با بركت خود در ايران و بلكه در جهان داشته و دارد عبارت است ا ز دين اسلام ,رهبري و مردم ,كه در اين برهه همين عوامل سه گانه بايد بهتر از گذشته در صحنه با شند.
دشمنان اسلام از صدر اسلام تاكنون با ايجاد رخنه در صفوف مسلمين و با تزوير تطميع و تهديد سعي وافر داشته و دارند كه صفوف بنيان مرصوص امت اسلام را متزلزل يا در آن شكاف ايجاد كنند كه گاهي با شبهه و ابهام واهي در عقايد ديني گاهي با قديمي دانستن مكتب گاهي با سلاح نوگرايي و تجدد و علوم تجربي و دستاوردهاي آن, گاهي با بحثهاي عقلي و كلامي و روشنفكر مابانه, گاهي با طرح مسائل اقتصادي و سياسي و نهايتا تهديدات متنوع نظامي و بحرانهاي امنيتي در داخل و خارج از مرزها متوسل و اقدام مي نمايند.
آنچه كه بسيج نقش اساسي و حياتي در حكومت براي مردم و نظام و رهبري بايد داشته باشد عبارت از آماده سازي اقشار مردم براي دفاع كارآمد و همه جانبه در مقابل تهديداتي كه به آنها اشاره شد خصوصا تهديدات فرهنگي و سياسي امنيتي و دفاعي است.
بسيج همان تفكر ناب دفاعي اسلامي است كه نص صريح آيه شريفه « و اعدوالهم ماستطعتم من قوه وترهبون...» به آن اشاره و بشارت دارد كه در صدر اسلام هم توسط نبي مكرم اسلام (ص) وهم امام علي (ع) با حضور مردم شكل مي گرفت و با كمك بسيج عمومي بود كه لشكرها آماده به فرمان و پشت سر پيامبر يا امام معصوم به جهاد و جنگ مي رفتند و آن فتوحات و نصرها را براي اسلام به ارمغان مي آورد. نشر اسلام و حاكميت حكومت نبوي و علوي با همين بسيج مردمي كه عمدتا در مساجد فراخوني مي شدند شكل واقعي پيدا مي كرد. بسيجيان صدر اسلام از همان مكانهاي مقدس آماده براي جها د في سبيل الله مي شدند يعني در مسجد ثبت نام مي كردند در مسجد سازماندهي مي شدند و براي آنان فرمانده تعيين مي شد. آموزش مي ديدند و سپس تجهيز و به جبهه هاي نور عليه ظلمت اعزام مي شدند و مردم آنها را با دعاي خير و در آغوش گرم و پر محبت خويش بدرقه مي كردند همانند همين حركتي كه ما بعد از 1400 سال در دوران دفاع مقدس خودمان به كرات در ايران اسلامي شاهد بوديم.
بسيج مولود انقلاب اسلامي است كه در آذر 1358همزمان با لشكر كشي شيطان بزرگ آمريكا به خليج فارس به دست امام امت تاسيس شد. استمرار بسيج و ثمرات اين فرمان الهي و تاريخي بي شك ا ز معجزات امام و انقلاب است و آثار اين معجزات (يعني بسيج) را درهشت سال دفاع مقدس بايد به طور عميق تر و اساسي ارزيابي وجستجو نمود تا نسل فعلي آينده بهتراز گذشته از بسيج اين شجره طيبه شناخت داشته و بهره ببرد تا به غفلت يا تغافل از آن نيفتند.
 با اعتقاد قوي به اين كه اين انقلاب استمرار همان حركتي نبي مكرم اسلام (ص) است لذا تفكر دفاعي و استراتژي دفاعي انقلاب وحكومت اسلامي ما بايد مبتني بر بسيج مردم و حضور سازمان يافته اقشار مردم باشد يعني بسيج همه: اعم ا ز زن و مرد, كه توانايي دفاع از انقلاب را دارند طراحي شود وبه صحنه آورده شوند و آنها را در صحنه ها با سازماندهي و تمرين و ارتباط حفظ و انسجام داد.

تاریخ:
1388/11/19
تعداد بازدید:
128
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal