جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
بعد از تو اي محمود احمد ، اي محمد (ص)" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
بعد از تو اي محمود احمد ، اي محمد (ص)

 

 

بار دگر ياد تو زد آتش به جانم

                                             جا دارد از اندوه ، در سوگ وفاتت ...

{mosimage}...

\r\n

گر جاي اشك از ديدگانم خون چكانم

\r\n

اي سوره عشق

\r\n

اي آيه مهر

\r\n

اي چشمه نوز

\r\n

اي اختر تاينده ، اي ياد معطر

\r\n

اي برترين و آخرين پيغام آور

\r\n

اي پا نهاده بر بلنداهاي افلاك

\r\n

اي همنشين بينوا بر بستر خاك

\r\n

رفتي ولي ما را به دست غم سپردي

\r\n

اي چشمه مهر و وفا

\r\n

اي خوب ،.. اي پاك

\r\n

اي محمود احمد

\r\n

اي محمد(ص)...

\r\n


  اين روزها ايام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفي(ص) است كه بناي ستم و بيدادي را كه بر فرزند آدم مي‌رفت برانداخت و نواي خوش قسط و عدل را در جهان طنين‌‌افكن‌ ساخت؛ بزرگمردي كه در پيشگاه انسانيت، سرود توحيد سر داد. با ظهورش پابرهنگان و آنانكه اربابان بيداد به استضعافشان كشانده‌ بودند، گوهر آزادگي و حريت را در آغوش كشيدند. او از جهان رفته است اما ديري نخواهد پاييد كه واپسين حجت توحيد بر انسان عرضه مي‌گردد تا مومنان آفاق در پرتو خورشيد اسلام، شاهد غروب بتان باشند. در چهاردهمين قرن از ظهور  حضرت محمد مصطفي(ص) كه جهان بشري پرشور و شرتر از پيش گرديده، نداي بلند توحيد كه از گلوي پاك آخرين پيامبر خدا برخاست هنوز در پهنه كره‌ خاكي طنين‌انداز است و امت او در روز وفاتش پيام وحدت خويش را در مأذنه‌هاي رفيع و شكوهمند اسلام به گوش جهانيان مي‌رسانند.
اين ايام همچنين سالروز شهادت سبط اكبر پيامبر، امام حسن مجتبي(ع) است كه در روزهاي طوفاني صدر اسلام همچون بازويي پرتوان در كنار پدر بزرگوارش و نيز در دوران زمامداري كوتاه خودش از كيان اسلام و مسلمين دفاع كرد ولي نيرنگ منافقان و دشمنان اسلام كه لباس دوستي دين و امارت مسلمين را به دروغ بر تن كرده بودند، از كاسه زهرآگين دشمن خانگي بيرون آمد و دومين شهيد امامت به جهان اسلام تقديم شد. اين روزها ياد آور پيام راستين مرداني است كه تلاش براي نجات بشريت از جهل و ناداني و رسيدن به آزادي و آزادگي را سر لوحه ي وجود عزيز و گرانمايه شان نهادند تا هر روز آدمي رو به سوي تعالي و تجلي خدايي داشته باشد.

\r\n

 از اين رو روابط عمومي دانشگاه اصفهان وفات حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن (ع) را به جامعه دانشگاهي تسليت عرض مي نمايد.

تاریخ:
1388/11/23
تعداد بازدید:
147
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal