جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
تعهد در شعر جواهري

تعهد در شعر جواهري موضوع پايان نامه اي است كه علي اكبر مراديان دانشجوي دكتري رشته ي زبان و ادبيات عرب در دانشگاه اصفهان مورد بررسي قرار داد.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinews علي اكبر مراديان دانشجوي دكتري رشته ي زبان و ادبيات عرب  از پايان نامه ي خود تحت عنوان" تعهد در شعر جواهري" به راهنمايي دكتر جعفر دلشاد و مشاوره ي دكتر عبدالغني ايرواني زاده و دكتر نرگس گنجي دفاع كرد . بنا به گزارش رسيده علي اكبر مراديان هدف از بررسي اين موضوع را آشنا شدن مردم با انديشه ها و فرهنگ  شاعران معاصر عرب  دانست  و به بررسي عقيده ي جواهري در مورد كاربرد شعر و نقش آن در جامعه  پرداخت. وي نقش شاعر را از لحاظ كمك كردن و خدمت نمودن به جامعه و انسانيت همانند نقش انبيا و شعر را وسيله اي براي آگاهي بخشيدن به مردم ميهن و قوم خود و بلكه همه ي انسانيت مي داند و عقيده دارد كه خود او در اين زمينه پيشگام است  و شعرش را در خدمت اهداف و آرمان هاي جامعه وحقيقت انسانيت قرار داده است و به وسيله شعرش با ظلم و ستم و بي عدالتي مبارزه نموده است . شايان ذكر است  كه وي حتي از فكر كمونيستي تاثير پذيرفته است و از برخي اصول و افكار آن ها كه به زعم وي انساني بوده اند و يا مي توانسته اند كه براي مصالح ميهني و قومي وي مفيد واقع شوند حمايت كرده است.

\r\n

گفتني است دكتر سردار اصلاني ، دكتر منصوره زركوب،دكتر محمد رضا حاجي ابراهيمي و دكتر قيس آل قيس داوري پايان نامه ي دكتر علي اكبر مراديان را بر عهده داشتند.

\r\n

خاطر نشان مي سازد پايان نامه ي دكتر علي اكبر مراديان با عنوان "تعهد در شعر جواهري "در قالب يك مقاله " جواهري و كاركرد شعر" در مجله ي انجمن ايراني زبان و ادبيات عرب پذيرش شده است .

تاریخ:
1388/21/1
تعداد بازدید:
213
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal