جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
English/العربيه
تازه ها
با حضور معاون انرژي هسته‌اي كشور در دانشگاه اصفهان افتتاح شد: نمايشگاه تخصصي دستاوردهاي صنعت هسته‌اي" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
با حضور معاون انرژي هسته‌اي كشور در دانشگاه اصفهان افتتاح شد: نمايشگاه تخصصي دستاوردهاي صنعت هسته‌اي

صبح روز دوشنبه هفدهم اسفند ماه سال جاري با حضور معاون انرژي هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران، رئيس دانشگاه و جمعي از استادان و دانشجويان دانشگاه اصفهان آيين افتتاح نمايشگاه تخصصي دستاوردهاي صنعت هسته اي در تالار صائب دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبريuinews صبح امروز با حضور دكتر سلطاني معاون انرژي هسته اي كشور آيين افتتاح نمايشگاه صنعت هسته‌اي برگزار شد.

\r\n

{mosimage}

معاون هسته‌اي كشور ضرورت گسترش و توسعه انرژي هسته‌اي كشور را بسيار حائز اهميت دانست و گفت:پرداختن به مساله هسته‌اي ايران از بعد غير فني و سياسي از چنان اهميتي برخوردار است كه بدون شك مي‌توان تاريخچه اين موضوع را به پيروزي انقلاب اسلامي ايران در منطقه ربط داد.

\r\n

وي خاطر نشان ساخت: انقلابي كه در ايران به وقوع پيوست انقلابي بود كه نسبت به ساير ماوقع حوادث جهان، حرفهاي بسيار متفاوتي با ديگر رويدادهاي دهه هاي خود براي گفتن به جهان داشت و از اين رو با مقاومت شديد از سوي ابرقدرت هاي جهان روبرو شد.

\r\n

امروز نيز جهان در برابر ايران به پا خواسته است تا ايران نتواند به آنچه كه حق مسلم ملت است دست يابد و بدون شك اين مقاومت ، مقاومتي بسيار شديدتر از ساير مقاومت هايي است كه در طول تاريخ ايران با آن مواجه بوده است.

\r\n

دكتر سلطاني در ادامه افزورد:

\r\n

مقاومتي كه صنعت هسته اي ايران امروز با آن مواجه است مقابله اي سياسي است كه ما را به خود مشغول داشته است ولي بايد توجه داشته باشيم  كه مسائل سياسي بيش از اندازه ما را به خود مشغول نسازد.

\r\n

چرا كه با پرداختن به زمينه هاي اقتصادي و فني اين صنعت ، مسائل سياسي حمايت بهتري خواهند شد.

\r\n

معاون انرژي هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران يكي از جنبه هاي عيني پرداختن به صنعت هسته اي را توليد انرژي در دنياي نوين دانست و گفت:در دنيايي كه توليد نوين انرژي جاي توليد آن به شيوه هاي سنتي را گرفته است بدون شك توجه داشتن به توليد انرژي از طريق صنعت هسته اي از اهميت بسزايي برخوردار است.

\r\n

وي در ادامه گفت:در دنيا هر ساله 53گيگا بايت انرژي برق از طريق صنعت هسته اي توليد مي شود كه انتظار مي‌رود تا سال 2030 به 660 گيگا بايت در سال ارتقا يابد.

\r\n

طبق آمار جهاني ارائه شده در كشورهاي فرانسه 78% ، سوئد 52% و كره جنوبي 38% انرژي هاي برق آنها از طريق صنعت هسته اي توليد مي‌گردد كه در مقايسه با كشور ما اين رقم ، رقم بسيار قابل توجهي است چرا كه يك چهلم برق توليدي كشور ما با راه اندازي سايت بوشهر از طريق صنعت هسته اي توليد خواهد شد.معاون انرژي هسته ‌اي جمهوري اسلامي ايران دست يابي به انرژي هسته اي را از آن رو مهم دانست كه با سرعت شديد رشد علمي جهان در عرصه نوين توليد انرژي ، توليد از طريق گداخته ها صورت خواهد گرفت . دكتر سلطاني فناوري هاي نفت و گاز ، فولاد و خودرو را از جمله فناوري‌هاي مطرح در طول تاريخ ايران دانست و گفت : پرداختن به فناوري هسته اي از جمله فناوري هاي نويني است كه پس از 30سال فعاليت و پي گيري مسئولين كشور مان امروز به منصه ظهور رسيده است و با توجه به رهاوردهاي توليدي جهان دست يازيدن به اين صنعت كه حق مسلم ايرانيان و مسلمانان جهان مي‌باشد، از اهميت زيادي برخوردار خواهد بود.وي به كارگيري فناوري هسته اي در صنايع توليدي كشور را مهم‌تر از اكتشاف و استخراج نفت دانست و گفت:براي دست يازيدن به صنعت گداخته در علم انرژي هسته‌اي ، تجربه نمودن توليد انرژي هسته اي بسيار لازم و ضروري مي‌باشد.دكتر سلطاني معاون انرژي هسته اي جمهوري اسلامي ايران در پايان سخنان خود هدف از برپايي نمايشگاه تخصصي دستاوردهاي صنعت هسته اي را آگاهي اذهان عمومي از فرآيند چرخه توليد انرژي هسته اي دانست و در اين خصوص گفت:امروز با افتتاح اين نمايشگاه در دانشگاه اصفهان پس از افتتاح در 4 دانشگاه معتبر ديگر كشور بر آن هستيم تا شعار سياسي" انرژي هسته اي حق مسلم ماست "را به يك رويداد اجتماعي و علمي براي دانشگاهيان و عموم مردم مبدل سازيم.

\r\n

تاریخ:
1388/21/17
تعداد بازدید:
143
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal