جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
English/العربيه
تازه ها
چكيده‌اي از بيانات مقام معظم رهبري به مناسبت آغاز سال نو" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
چكيده‌اي از بيانات مقام معظم رهبري به مناسبت آغاز سال نو

چكيده اي از بيانات مقام معظم رهبري به مناسبت آغاز سال نو در جمع كثيري از زائران حرم مطهر حضرت رضا(ع)

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ، در آغاز بهار و در اولين روز سال نو، در اجتماع عظيم زائران و مجاوران حرم مطهر ثامن الحجج حضرت علي بن موسي الرضا (ع) ، با تشريح زمينه ها و عرصه هاي مختلف تحقق شعار سال جديديعني " همت مضاعف ، كار مضاعف " ، به تبيين عوامل و ضروريات دهه پيشرفت و عدالت  پرداختند و با تجليل از وحدت و  يكپارچگي ملت در مقابل تلاش‌هاي دشمنان در حوادث پس از انتخابات تاكيد كردند به فضل الهي ، از اين پس نيز سرنوشت ملت و كشور ، پيروزي وپيشرفت و سرنوشت دشمنان شكست و عقب ماندگي خواهد بود .
رهبر انقلاب اسلامي ، با تبريك مجدد حلول سال نو وعيد نوروز،  " ايمان به پروردگار و تعاليم انبياء "  را اساس وشاخص عمده جمهوري اسلامي خواندند وبا استناد به آيات مختلف قرآن كريم خاطر نشان كردند : ايمان  به خدا و عمل به تعاليم اسلامي ، ضمن تعالي معنوي و آرامش روحي ، سعادت دنيوي و مادي بشر را نيز تامين مي كند و جوامع انساني را به رفاه و پيشرفت  مي رساند وبهمين علت ، مباني نظام اسلامي براين شاخص اصلي استوار شده است .
حضرت آيت الله خامنه اي ، با اشاره به نامگذاري سال 1389 ،به نام سال همت مضاعف ، كار مضاعف ، افزودند : شعارهاي هر سال ، نمايشي و تشريفاتي نيست و طبعا همه مشكلات را هم حل نمي كندبلكه انگشت اشاره اي است كه راه و روش را نشان مي دهد كه امسال نيز با توجه به اهداف بلندتر ملت و كشور،  بايد همتي برتر فراهم آورد و كارهاي بيشتر و جدي تر انجام داد .
حضرت آيت الله خامنه اي ، علم و تحقيق را يكي از مهمترين عرصه هاي تجلي عملي شعارامسال دانستندوافزودند:دانشگاه‌ها و مراكزتحقيقاتي درهمه زمينه ها ، اهداف بلندي را مد نظر قرار دهند و با همت برتر و كار متراكم تر ، به‌سوي اين اهداف افتخار آفرين حركت كنند تا ايران عزيز ، پس از گذشت چند دهه ، به مرجع علمي جهانيان تبديل شود .
رهبر انقلاب ، سرمايه گذاري  و كار آفريني را ازديگر عرصه هاي تحقق شعار سال جديد دانستند و افزودند : كساني كه سرمايه و امكانات دارند با همت بهتر و پرهيز از اسراف و بيهوده خرجي ، دارايي خود را در راه كار آفريني و    سرمايه گذاري بكار گيرند .
حضرت آيت الله خامنه اي ، " توليد فكر ، كتابخواني و افزايش معلومات عمومي"  را از ديگر عرصه هايي دانستند كه نيازمند همت مضاعف وكار مضاعف است .
ايشان در همين زمينه خاطر نشان كردند ايجاد كرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاهها و حوزه ها مي تواند جريان سيال فكري بسيار با ارزشي در جامعه بوجود آورد.
رهبر انقلاب اسلامي ، نسل جوانِ " تحصيل كرده  ، پر انرژي ، پر انگيزه و داراي اعتماد به نفس " را از پشتوانه ها و زمينه هاي  اصلي حركت كشور به سمت دو هدف عظيم پيشرفت و عدالت دانستند و  افزودند : جوان ايراني،  امروز احساس توانايي مي كند و اين از نشانه هاي اعتماد به نفس ملي است .
رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان تاكيد كردند به فضل الهي و در پرتو هوشياري ، شجاعت ، تدبير ، اتحاد و ايستادگي ملت عظيم الشان ايران ، دشمنان قادر به ضربه زدن به نظام اسلامي و جدا كردن ملت از نظام نخواهند بود وپيروزي و پيشرفت ، آينده  روشن تر اين ملت و كشور را رقم خواهد زد .

تاریخ:
1389/01/13
تعداد بازدید:
101
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal