جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
مراسم تجليل از دانشجويان فعال پژوهشي و ايده پردازان از مسابقه ايده برتر" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
مراسم تجليل از دانشجويان فعال پژوهشي و ايده پردازان از مسابقه ايده برتر
با حضور هيات رئيسه دانشگاه اصفهان ظهر روز يكشنبه سيزدهم اسفند ماه سال جاري از دانشجويان نمونه كشوري ، فعال پژوهشي و ايده پردازان برتر تجليل به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه اصفهان ظهر روز يكشنبه سيزدهم اسفند ماه سال جاري با حضور دكتر محمد حسين رامشت ، رئيس دانشگاه اصفهان ، دكتر بيدهندي قائم مقام دانشگاه ، دكتر استكي ، معاون آموزشي ، دكتر رباني ، معاون پژوهشي و فناوري و دكتر شانه ساز زاده مدير دفتر پژوهشگران جوان از بيش از 40 دانشجوي نخبه دانشگاه اصفهان در عرصه هاي علمي ، پژوهشي و ... تقدير به عمل آمد.
رئيس دانشگاه اصفهان ضمن تبريك و ارج نهادن بر مقام والاي دانشجويان فرهيخته‌اي كه در امر توليد علم براي ايران اسلامي نقش آفرين بوده‌اند،به تعابيري كه در طول تاريخ از  آدمي شده است  اشاره كرد و گفت:
انسان از ديدگاه تاريخي و از ديد تكامل گرايان ، يك موجود بيولوژيك است ، در اين نوع نگرش است كه سازمانها ، تمدن‌ها و ... بوجود آمد . در دوره‌هاي بعدي ، انسان به عنوان موجود اجتماعي مورد توجه قرار مي‌گيرد.پس از آن در ديدگاه كوآنتومي انسان نه تنها از بعد زيست شناسي و نه تنها از بعد اجتماعي بلكه با نگاه چند بعدي مورد توجه قرار مي‌گيرد  و در زمان حال اين انسان ترا ريخت است كه مورد توجه همگان قرار گرفته است .
وي در ادامه سخنان خود خاطر نشان ساخت: در دنياي امروز آنچه از اهميت وافري برخوردار است ، نگريستن به مقوله‌ي آدمي از نوع قرن بيست و يكمي است. نگرشي كه درآن  به توانايي‌هاي  اصيل انساني توجه شده  و به دنبال آن است تا انسان تراريختي را به منصه ظهور رساند.
دكتر رامشت انسان تراريخت را انساني مي‌داند كه نسبت به ساير مردم از ضريب هوشي و توانايي‌هاي بالاتري برخوردار است و مي‌گويد:شايد آنچه ديدگاه ايراني اسلامي ما را از ديدگاه ساير جهاينان جدا مي‌سازد اين است كه ما در هيچ زماني به دنبال توليد و پرورش انسان ترا ريخت نبوده‌ايم چرا كه با پا گذاشتن در چنين عرصه‌اي است كه جهان به دو قطب توانمند و كودن تقسيم مي‌شود و اين بخش كودن كه اكثريت را به خود اختصاص مي‌دهد بايد به دنبال خدمت رساني به گروه اقليتي باشد كه از توانمنديهاي بيشمار هوشي و استعدادي برخوردارند.
رئيس دانشگاه اصفهان درادامه سخنان خود به انسان مينوي اشاره كرد و گفت: ما به دنبال آنيم كه انساني را پرورش دهيم كه با بهره مند بودن از هوش و توانايي هاي سرشار خود ، خود را در برابر ديگراني كه از چنين تواني برخوردار نيستند ، مسئول دانسته و با بهره بردن هر چه بيشتر از هوش خود خدمات ارزنده‌تري را به جامعه بشري هديه دهد.
دكتر رامشت رو به دانشجويان نخبه دانشگاه اصفهان آنان را انسان‌هاي مينوي ناميد و گفت : اگر در تقدير شما اينگونه رقم خورده است كه انسان‌هاي خلاق ، صاحب فكر و توانمندي باشيد ، هرگز نسبت به اين هديه الهي غره نشويد ، خود را نسبت به ديگران برتر ندانيد ، ولي نسبت به آنها احساس مسئوليت بيشتري داشته ، در راه پاسخگويي به نيازهاي ايشان هدفمندتر از قبل گام برداريد كه نام انسان مينوي برازنده وجودتان باشد.
دكتر محمد حسين رامشت ، رئيس دانشگاه اصفهان در پايان سخنان خود از دانشجويان حاضر در جلسه خواست تا براي اعضاي هيات رئيسه دانشگاه از خداوند منان طلب آن نمايند تا ايشان بتوانند در طول خدمت خويش بهترين شرايط را براي پرورش و به كارگيري توانمندي‌هاي علمي و پژوهشي دانشجويان نخبه ، فراهم آورند.
در ادامه اين جلسه ، حجةالاسلام والمسلمين دكتر عبدالحسين خسروپناه ، رئيس موسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران ، تلاش‌هاي پژوهشي و علمي دانشجويان نخبه دانشگاه را گرامي و بزرگ دانست و گفت :براي بالندگي و تمدن ساز بودن يك ملت به نخبگاني نياز است كه در تمامي شرايط بتوانند با بهره وري از توانايي‌هاي خدادادي خود جامعه را به سوي آنچه هدف مشخص آن كشور است سوق دهند.
وي با اشاره به تاريخ و نام بردن از دانشمندان ايراني مسلمان بزرگي كه جهان را تحت تاثير توانمندي‌هاي خود قرارداده و زير بناي علم امروز را بنا نهاده‌اند گفت :از منظر اسلام شرط لازم براي توليد علم و برپا ساختن تمدن،  نخبه بودن است ولي نخبه بودن شرط كافي براي رسيدن به اين هدف مهم نمي‌باشد.
دكتر خسرو پناه در ادامه سخنان خود خاطر نشان ساخت : شرط لازم وكافي براي به منصه ظهور رساندن توانمنديهاي افراد يك مملكت و ساختن تمدني كه جهان چشم به سوي آن دوخته باشد ، نخبه پروري در كنار ايمان است. چرا كه اين دو ، بالهاي يك پرنده هستند كه او را از خاك به افلاك مي‌رسانند.
رئيس موسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران در پايان سخنان خود گفت:انسان نخبه پروري كه دل در گرو ايمان به خداوند متعال داشته باشد ، با وجود تمامي كاستي‌ها ،به توليد علم مي‌پردازد و به تعبيري از هيچ همه چيز مي‌سازد.و اين مسئوليت خطير بر عهده شما نخبگان جامعه علمي دانشگاه‌هاست تا بودن و ماندن در كشور خود را با وجود تمامي كمي ها و كاستي‌ها بر رفتن و بهره بردن از امكانات دنياي غرب سرلوحه برنامه هاي خويش قرار دهيد تا توليد علم به دست شما متفكران ايراني به نام سرزمين خودمان ثبت گردد تا شايد كه در زمينه توليد علم از ديگران عقب نمانيم.
گفتني است در اين جلسه كه از ايده‌هاي برتر ،8 طرح برگزيده بنياد ملي نخبگان ،دانشجويان نمونه كشوري ،گروه ايده‌هاي خلاق و ... تقدير به عمل آمد ، دكتر شانه ساز زاده هدف از برپايي اين جلسه را تبديل نمودن ايده‌ها به طرح‌هاي قابل اجرا دانست و گفت :در مرحله اول هدف از برپايي جشنواره ها  معرفي افراد و ايده‌هاي خلاقانه ايشان به جوامع علمي و صنعتي است و در مراحل بعد براي آنكه اين جرقه‌هاي علمي در مسير زمان خاموش نگردد و به علم و ثروت تبديل گردد ، بايد اين ايده‌هاي تقدير شده به مرحله اجرا و توليد درآيند.

  

 

 
 
 
 
 
تاریخ:
1391/12/14
تعداد بازدید:
304
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal