جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
نشست مشورتي تدوين سند راهبردي دانش جغرافيا در افق 1404" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
نشست مشورتي تدوين سند راهبردي دانش جغرافيا در افق 1404
با حضور سردار دكتر رحيم صفوي،دكتر محمد حسين رامشت رئيس دانشگاه اصفهان و روساي انجمن هاي علمي جغرافياي كشور ،نشست مشورتي تدوين سند راهبردي دانش جغرافيا در افق1404 در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinews يكشنبه 20 اسفند ماه سال جاري نشست يك روزه ي مشورتي تدوين سند راهبردي دانش جغرافيا در افق 1404 در سالن دكتر رزمجو به منظور تجزيه و تحليل نقاط ضعف و قوت اين سند راهبردي برگزار شد.
 
در اين جلسه دكتر رحيم صفوي تدوين سند راهبردي دانش جغرافيا را شاخص علمي مهمي در نقشه جامع علمي كشور دانست و گفت: با توجه به اهميت سند راهبردي دانش جغرافيا پيشنهاد مي شود علوم جغرافيايي بتواند قسمتي از مخاطرات محيطي ايران را حل نمايد. وي در ادامه افزود: علوم جغرافيا بايد بتواند در خدمت امنيت و دفاع كشور باشد و به اصطلاح با امنيت پايدار به علوم پايدار مي توان رسيد. وي در پايان علاوه بر بهره وري ساير علوم از علم جغرافيابرتوانمند سازي دانشجويان جغرافيا در علوم كارآمد نيز تاكيد نمود.
 
 
در ادامه مراسم دكتر محمد حسين رامشت رئيس دانشگاه اصفهان پس از گرامي داشتن حضور روساي انجمن هاي علمي جغرافياي كشور اظهار داشت: در سند چشم انداز جمهوري اسلامي در افق 1404 نقشه جامع علمي كشور،پيش بيني شده كه توسعه ي علمي به مرحله اي برسد كه ايران از نظر علمي در سطح منطقه رتبه اول را از آن خود نمايد. هدف از تدوين سند علوم جغرافيايي نيز به دست آوردن اين مقام در سطح منطقه است و اين هدف بسيار ارزشمندي است كه به سادگي ممكن نمي باشد و نيازمند كار و كوشش همه جانبه است. وي در ادامه افزود : دانش جغرافيا در افق 1404 داراي جايگاه اول علمي در منطقه ،مرجع در برنامه ريزي هاي آمايشي، فضايي و پيشرو در توسعه علم و فناوري،پژوهش هاي بنيادي،كاربردي و توسعه اي مرتبط با توسعه پايدار انساني با فارغ التحصيلان جامع نگر،توانمندي مجموعه هاي دانش بنيان و محتواي غني منابع به منظور اثرگذاري همه جانبه مي باشد.
بنا به گزارش مذكور در اين نشست دكتر سيد اسكنر صيدايي عضو هيات علمي دانشكده جغرافياي دانشگاه اصفهان نيز ضمن ارائه گزارش كاملي از اهداف و راهبردهاي علمي،مباني نظري و روش شناسي،ماموريت علمي و شاخص هاي علوم جغرافيا اظهار داشت: جغرافيا به دنبال توليد و ترويج دانشي است كه در خدمت ارزش هاي اصيل انساني و اسلامي باشد. بر همين اساس ،دستيابي به توسعه پايدار و متوازن مبتني بر آمايش سرزمين و الگوي اسلامي _ايراني پيشرفت و عدالت،غني سازي و ترويج نظام مند علوم جغرافيايي روز آمد به موازات همگراسازي متون ،منابع و انديشه هاي علمي كارآمد در تمدن اسلامي،فضا شناسي و تعميق دانايي محوري در سطح ملي و منطقه اي ،رسالت اصلي علوم جغرافيايي كشور محسوب شده و نام اين رشته علمي در اجتماع تداعي كننده مسئوليت آن در برنامه ريزي هاي آمايشي فضايي و جامعيت ديدگاه آن در توسعه پايدار انساني است. رشته جغرافيا همچنان به ساير ماموريت هاي ذاتي خود در خصوص بررسي و تامين تعادل منطقه اي ،شناخت و پيش بيني توزيع بهينه امكانات توسعه پايدار انساني ،توسعه نظريه پردازي،كرسي هاي آزاد انديشي و انتشار اطلاعات مفيد و مرتبط عمل نموده و فارغ التحصيلان آن نيز به روحيه جامع نگري،خلاقيت،كارآفريني و اخلاق اسلامي و حرفه اي مزين خواهند بود.
گفتني است در اين نشست اساتيد و انديشمندان حاضر در جلسه ديدگاه ها و پيشنهادات خود را در زمينه سند علوم جغرافيايي كشور در افق 1404 بيان و مورد تبادل نظر و ارزيابي قرار دادند.

 

تاریخ:
1391/12/21
تعداد بازدید:
261
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal