جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي
English/العربيه
تازه ها
دانشجويان كارگزاران تمدن نبوي هستند" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دانشجويان كارگزاران تمدن نبوي هستند

{mosimage}

\r\n

  رئيس دانشگاه اصفهان درافتتاحيه نشست ساليانه اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل گفت :  دانشجويان كارگزاران تمدن نبوي هستند .

به گزارش خبر نگار وب سايت خبري uinews   دكتر محمد حسين رامشت رئيس دانشگاه اصفهان درافتتاحيه نشست ساليانه اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل ، دانشجويان را كارگزاران تمدن نبوي عنوان كرد و افزود: شما در بحث مرجعيت علمي نيز بايد به اين نكته توجه كنيد ،ما رقباي سنگيني خواهيم داشت كه به جنگ ما مي‌آيند و در اين راه پر مخاطره مشكلات فراواني وجود خواهد داشت.

\r\n

 وي در ادامه با اشاره به وجود واژه هندسه پيشرفت در شعار اين نشست اظهار داشت: انتخاب واژه هندسه پيشرفت نشان مي‌دهد كه دغدغه شما دغدغه مباركي است. اكنون سراسر جهان معتقد است در ايران يك هسته مدني شكل گرفته است كه از ويژگي‌هاي اين مدنيت اين است كه هر چالشي را به يك فرصت تبديل مي‌كند.

\r\n

رامشت با تأكيد بر اينكه ما نمي‌خواهيم پيشرفت كنيم تا تبديل به آلمان و يا كره و امثال آنها بشويم، خاطرنشان كرد: ما مي‌خواهيم پيشرفت كنيم تا ايران نبوي بشويم و دنبال كردن اين هدف را بر دوش دانشگاه و دانشگاهيان دانست.  

\r\n

رئيس دانشگاه اصفهان با اشاره مجدد به شعار انتخاب شده براي اين نشست خطاب به دانشجويان حاضر در جلسه اظهار داشت: وقتي اين شعار شما را ديدم بسيار خوشحال شدم زيرا دريافتم كه دغدغه گروه‌هاي دانشجويي هندسه و الگوريتم نبوي براي پيشرفت است.

\r\n

رامشت با اشاره به اينكه يكي از ملازمات اين پيشرفت مرجعيت علمي است، گفت: تكيه اصلي اين مسئله بر شماست و بايد اين مدنيت را تبيين كنيد.

\r\n

رئيس دانشگاه اصفهان با اشاره به سخن امام خميني (ره) مبني بر اينكه اين قرن، قرن غلبه مستضعفين بر مستكبرين است، خاطرنشان كرد: اين يعني بناي يك تمدن نياز به زمان دارد و مرجعيت علمي مسئله‌اي است كه بايستي به قول شما به گفتمان روز تبديل شود و هر كس از اين كاروان جا بماند خود را از اين پيشرفت محروم كرده است.

\r\n

رامشت در ادامه با اشاره به مواضع سناي آمريكا در ده ماه گذشته راجع به ايران اظهار داشت: يكي از اين طرح‌هاي عملي شده آنها طرح جامع شبكه است. آمريكا به اين نتيجه رسيده است كه براي غلبه بر افكار عمومي بايستي هسته‌هاي فكري را رشد دهد و در اين نظريه جديد، جامعه مانند توري است كه آن هسته‌ها گره‌هاي اين تور به شمار مي‌روند.
رئيس دانشگاه اصفهان با بيان اينكه آنها در اين طرح، گروه و صنف درست نمي‌كنند، خاطرنشان كرد: در جامعه شبكه‌اي همين گروه‌ها هستند كه با فرآيندي خاص با يكديگر ارتباط برقرار مي‌كنند و در آن نسبت سنجي انجام مي‌شود كه مثلا چريك‌هاي فدايي با منافقين، اصناف، انجمن‌هاي اسلامي و گروه‌هاي ديگر چه نسبت‌هاي مي‌توانند داشته باشند و بعد نيز با طرح مسائلي خاص ذائقه اين شبكه را تغيير مي‌دهند تا در مواقعي خاص موجي از اين شبكه‌ها شكل گرفته و آنها روي آن موج سواري كنند.

تاریخ:
1389/05/17
تعداد بازدید:
99
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal