جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
English/العربيه
تازه ها
سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي گرامي باد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي گرامي باد

بيست سال پيش يعني در 26 مرداد سال 1369، نخستين گروه آزادگان به ميهن اسلامي بازگشتند و ايران را از عطر حضور خود آكنده كردند. آن روز، يادآور خاطره شيرين بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي است. روزي مبارك كه در آن، صابران راست قامت جمهوري اسلامي ايران، پس از سال ها دوري از وطن به خاك ميهن پاي گذاشتند و به آغوش خانواده و ملت بازگشتند.

{mosimage}


\r\n

آزادگان در كلام معمار كبير انقلاب

\r\n

قلم، ناتوان از وصف آزادگان: ما را چه رسد كه با اين قلم هاي شكسته و بيان هاي نارسا در وصف اسرا كه سلامت خويش را از دست داده اند، مطلبي بنويسيم يا سخني بگويم. زبان و بيان، عاجز از ترسيم مقام بلندپايه عزيزاني است كه براي اعلاي كلمه حق و دفاع از اسلام و كشور اسلامي جانبازي نموده اند. در اقدام شريف... اسيراني كه در زندان هاي مخوف دشمن، شجاعانه بر سر دشمنان بشريت فرياد مي كشند، چگونه مي توان سخن گفت.
آزادگان؛ شيرمردان در بند: اسرا، با استقامت و پايداري و پاي مردي خويش، به بنياني مرصوص مبدل گشته اند كه نه تهديد ابرقدرت ها آنان را به هراس مي افكند و نه از محاصره ها و كمبودها به فغان مي آيند و نه از خيانت و وحشي گري هاي صدامِ ديوانه و افسار گسيخته رو به زوال در زدن شهرها و ويران كردن خانه ها و... خم به ابرو مي آورند و چون گذشته به راه خود كه همان راه اسلام عزيز و عزت و شرف و انسانيت است، ادامه مي دهند و زندگي با عزت را در خيمه مقاومتِ صبر، بر حضور در كاخ هاي ذلت و نوكري ابرقدرت ها و سازش و صلح تحميلي ترجيح مي دهند.
پاسخ به نامه يك آزاده: من ناراحتي شما عزيزان دربند را احساس مي كنم. شما هم ناراحتي پدرتان را كه فرزندان عزيزش دور از وطن هستند، احساس كنيد. عزيزان من! سيد و مولاي همه ما، حضرت موسي بن جعفر(ع) بيش از همه شماها و ماها در رنج و گوشه زندان به سر بردند. براي اسلام عزيز، شما صبر كنيد. خداوند فرج را اِنْ شاء اللّه تعالي نزديك مي نمايد و پدر پير شما را با ديدن شما شاد مي فرمايد. به همه عزيزان دربند سلام مرا برسانيد. من از دعاي خير فراموش تان نمي كنم. خداوند حافظ شما باشد.{mosimage}
\r\n

آزادگان در كلام مقام معظم رهبري

\r\n

صبر و استقامت شما به اسلام آبرو بخشيد: شماها ده سال، هشت سال ـ كمتر يا بيشتر ـ سخت ترين دوران را گذرانديد. جواني و زندگي باطراوت دوران شباب را در راه خدا داديد، اما ضرر نكرديد؛ چون با خدا معامله كرديد. صبر و استقامت شما، به اسلام آبرو بخشيد. خانواده هاي شما با صبر خود اسلام را روسفيد كردند و به نظام و جمهوري اسلامي آبرو دادند. در اين مدت هشت سال و ده سال و دوران تلخ اسارتِ شما در دست دشمن، ملت ايران با سربلندي از گذرگاه هاي بسيار سختي عبور كرد. اين ملت در جاده آسفالته حركت نكرد. گردنه هاي زيادي را طي كرد و با خطرها مواجه شد... ما به شما و به خانواده هاي شما و به مجاهدت شما افتخار مي كنيم.
شما آبرومند و پيروز و سربلند برگشتيد: اين كه ما به اسراي مان، آزادگان مي گوييم، بي وجه نيست. شما كه برگشتيد، آبرومند و سربلند برگشتيد. دين و اعتقاد و دل بستگي تان به امام و اسلام و انقلاب را حفظ كرديد. پيش دشمن، آبروي ملت را حفظ نموديد و ملت را سرشكسته نكرديد. اين ها خيلي ارزش دارد. امروز هم كه برگشتيد، بحمداللّه پيروز برگشته ايد. ... شما آزادگان و عزيزان زنداني و دربند ما و نيز ملت ايران، حجت را بر مسئولان و ما تمام كرديد. ... هيچ كس در نظام جمهوري اسلامي، با داشتن چنين ذخيره هاي ارزشمندي مثل شماها و مثل بقيه آحاد ملت در مقابل دشمنان، يك لحظه احساس ضعف نخواهد كرد. ... شما عزيزان مثل گذشته به خدا توكل كنيد. با خدا ارتباط تان را حفظ كنيد. دستاورد دوران اسارت را مثل ذخيره ارزشمندي براي خودتان نگه داريد.
شما كه آمديد، قدرت اين ملت ظاهرتر شد: شماها كه آمديد، قدرت اين ملت ظاهر شد. امروز، دشمن از دست اندازي به انقلاب مأيوس است، اما از دشمني پشيمان نيست. ملت ما بايد به هوش باشد. اولين وظيفه ما اين است كه كشورمان را از همه جهت قدرتمند كنيم. امروزه همه برنامه هاي دولت جمهوري اسلامي، در خط قدرت بخشيدن به ايران اسلامي است. اسلام هم پشتوانه ماست. شما به عنوان عناصر ورزيده، امتحان داده، زجر كشيده و آبديده كه از ميدان هاي خطر عبور كرده ايد، جزو درخشنده ترين نگين هاي اين مجموعه مي توانيد باشيد.

\r\n

 

\r\n

 

تاریخ:
1389/05/25
تعداد بازدید:
133
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal