جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
آغاز هفته دولت" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
آغاز هفته دولت

{mosimage}
 دوم شهريور هر سال آغاز هفته دولت است كه روز پايانى آن سالروز شهادت محمد على رجايى؛ رئِس جمهور و محمد جواد باهنر؛ نخست وزير وقت ايران در سال 1360 است. 

به مناسبت انفجار دفتر نخست وزيري در هشتم شهريور سال 1360 و شهادت دو يار ديرين امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهيد محمد علي رجايي، رئيس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزير كه نمونه اي از دولتمردان مردمي بودند و نيز به منظور آشنايي مردم با فعاليت ها و بيان اهداف و برنامه هاي آينده دولت، هفته اي به نام هفته دولت نامگذاري شده است كه از دوم تا هشتم شهريور مي باشد. 
علت نامگذاري چنين هفته اي اين است كه دولت شهيد رجايي، نخستين دولت مكتبي بود كه در آن دوره بحراني حداكثر تلاش و كوشش خود را براي خدمت به اهداف مقدس انقلاب، صادقانه اعمال كرد تا آن جا كه جان خويش را بر سر آن نهادند. روحشان شاد.
هفته دولت، هفته اقتدار و پيروزى دولتى است كه حمايت و پشتيبانى ميليونها تن از ملت خود را همراه دارد. هفته دولت، هفته سپاس و قدردانى از دولتى است كه هدفش اجراى حدود الهى و احكام آسمانى اسلام و ايجاد جامعه اى سرشار از عدالت، نظم و امنيت است. اين هفته مبارك بر همه دولت مردانى كه وجود خويش را وقف خدمت به اسلام و جامعه كرده اند، خجسته و فرخنده باد. 
همراهى ملت با دولت و پشتيبانى آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات دولت و اقتدار آن است و اين رابطه، تا هنگامى كه دولت يك دولت ارزشى و خدمت گزار باشد، پايدار خواهد بود.


{mosimage}


امام خمينى (ره)؛ رهبر كبير انقلاب، دورى مسؤولان ايران اسلامى را از رفاه و تجملات و ثروت ها، لطف الهى دانسته و مى فرمايد: 
« اگر يك حكومتى، ارزشهايش ارزشهاى انسانى، اخلاقى و اسلامى باشد (و) بخواهد خدمت به نوع خودش بكند و خودش را خدمت گزار بداند، قهراً ملت با اوست و قهراً يك قدرت خارجى نمي تواند او را تحت تاثير قرار بدهد».
 مولى الموحدين، امام على (ع) در قالب نامه اى به مالك اشتر، خطاب به همه دولت مردان اسلامى درباره تكبر و غرور رياست چنين هشدار مى دهد:
«اگر با مقام و قدرتى كه دارى، دچار تكبر و يا خود بزرگ بينى شدى، به بزرگى حكومت پروردگار كه برتر از توست بنگر كه تو را از آن سركشى نجات مى دهد و تندروى تو را فرو مى نشاند و عقل و انديشه ات را به جايگاه اصلى باز مى گرداند».
 دوم شهريور هر سال آغاز هفته دولت است كه روز پايانى آن سالروز شهادت محمد على رجايى؛ رئِس جمهور و محمد جواد باهنر؛ نخست وزير وقت ايران در سال 1360 است. 
شهيدان رجايى و باهنر تشكيل دهندگان نخستين دولت ايران پس از يكدست شدن جمهورى اسلامى ايران كه پس از خروج دولتمردان عصر حكومت موقت و دولت ابوالحسن بنى صدر استقرار يافت. از اين جهت دولت رجايى و باهنر آغاز عصر تازه جمهورى اسلامى بشمار ميرود و شهادت آنها ضايعه اى است كه دولت و مردم ايران هر سال به ياد آن در سوگ مى نشينند.
و اما هفته دولت، فرصتى است تا لختى تامل كنيم و به آن چه در گذر شتابزده زمان پنهان مانده، نظر افكنيم. بايد رنج و تلاش مسوولان متعهد كشور را ارج نهيم، خدمت هاى ناديدنى دولت مردان خدمتگزار و صاحب منصبان درد آشنا را سپاس گوييم و به همه تلاش گران و زحمت كشان نظام جمهورى اسلامى خسته نباشيد بگوييم

تاریخ:
1389/06/1
تعداد بازدید:
265
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal