جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
English/العربيه
تازه ها
حضور مشاور رئيس جمهور در دانشگاه اصفهان" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
حضور مشاور رئيس جمهور در دانشگاه اصفهان

{mosimage}

\r\n

با حضور هاشمي ثمره در دانشگاه مطرح شد: بررسي نقش ايران در نظم نوين جهاني

\r\n

بررسي نقش ايران در نظم نوين جهاني با حضور مهندس هاشمي ثمره مشاور رئيس جمهور ، در دانشگاه اصفهان بررسي شد .


{mosimage}

 به گزارش خبر نگار وب سايت خبري uinews بررسي نقش ايران در نظم نوين جهاني موضوع نشستي است كه با حضور هاشمي ثمره مشاور رئيس جمهور و هيات رئيسه  و جمعي از اساتيد دانشگاه اصفهان و همچنين با حضور پر شور دانشجويان در محل مركز همايش هاي پيامبر اعظم دانشگاه اصفهان برگزار شد . بنا به گزارش رسيده در اين مراسم هاشمي ثمره ، استان اصفهان و دانشگاه اصفهان را يكي از مراكز زايش تمدن ايراني و اسلامي در جهان دانست و گفت : آثار باقي مانده از دوره ي صفويه در اين شهر نشانگر بالندگي تمدن و فرهنگ اسلامي در اين شهر بوده است .


{mosimage}


مشاور رئيس جمهور در ادامه به اهميت منطقه ي خاورميانه در سطح جهان پرداخت و افزود: اين منطقه مركز علم و تمدن و فرهنگ در سطح جهان بوده  و تمدن هاي بزرگ دنيا در اين جا به وجود آمده  و رشد يافته است . همچنين پيامبران بزرگ الهي در اين منطقه مبعوث شده اند. وي در  ادامه ضمن اشاره به انرژي جهاني گفت: منطقه ي خاورميانه مركز انرژي جهان است كه بهترين و پراهميت ترين انرژي هاي دنيا در اين منطقه استخراج مي شود بنابراين مركز ثروت دنيا در خاورميانه قرار دارد . هاشمي ثمره منطقه ي خاورميانه را چهار راه دنيا دانست و گفت: تسلط بر اين منطقه از اهداف كشورهاي جهاني بوده است و كليد تسلط در منطقه تسلط بر دنيا است . وي در ادامه اين مراسم اظهار داشت: همواره كشور هاي ابرقدرت براي تسلط بر منطقه دست به اقداماتي مانند، تاسيس رژيم صهيونيستي، مقابله با انقلاي اسلامي و ايران به طور عام،اشغال كشور هاي مختلف مثل عراق و افغانستان و حركت در جهت انديشه هاي غربي اقدام كرده اند. مهندس هاشمي ثمره علت تاسيس رژيم صهيونيستي را ، ايجاد تفرقه در منطقه و تهديد دائمي كشورهاي منطقه دانست و مقابله با اين سياست را وظيفه ي تمامي مسلمانان جهان اعلام نمود. وي همچنين در ادامه افزود: ايران توانست با به كارگيري و اتخاذ شيوه هايي در برخورد با ابرقدرت هاي جهاني ، نظم جهان را از قوانيني كه آن ها پياده كرده بودند خارج سازد كه يكي از مهم ترين اين مسئله شكسته شدن بت هلوكاست توسط جوانان ايران اسلامي است. هاشمي ثمره يكي ديگر از جنبه هاي خارج شدن از نظم جهاني را مقابله ي ايران با ابرقدرت هاي جهان در منطقه ي خاورميانه دانست و گفت : تمايل اصلي كشور هاي ابر قدرت داشتن سايه ي اقتدار بر سر كشور هاي منطقه ي خاورميانه است كه اين امر تحقق نخواهد يافت مگر با مبارزه ي جهاني با ايران كه ايران اسلامي با سربلند بيرون آمدن ا ز بحران هاي موجود همچنان به عنوان قدرت منطقه مطرح است كه اين خود مانعي براي تحقق اهداف كشورهاي ابرقدرت مي باشد. مشاور رئيس جمهور از جمله مباحث بسيار مهم در ساليان اخير نسبت به كشور جمهوري اسلامي را بحث انرژي هسته اي ايران دانست كه امروز نيز همچنان كشور هاي صاحب قدرت با آن به مبارزه مي پردازند ولي نتيجه ي اين همه مخالفت در ارديبهشت ماه سال جاري اين بود كه شوراي امنيت كه به عنوان ركني از نظام جهاني مطرح است با مقابله ي با تدابير و مقاومت هاي ايران اعتبار خود را در جهان از دست داد. مشاور رئيس جمهور در ادامه خاطر نشان ساخت: واضعين نظم جهاني تعهدي به تفكر انساني و اسلامي ندارند و متعهد به تفكر مادي هستند و از ويژگي هاي آن ها عدم صلاحيت و عدم مشروعيت است كه داراي يك فلسفه ي مادي است . وي در پايان صدور چند قطع نامه از سوي شوراي امنيت را يكي از اساسي ترين راه هاي مبارزه با دستيازيدن ايران به انرژي هسته اي دانست كه با ديدن تاثير اندك اين طرح در جامعه ي اسلامي ايران باعث فروپاشي قدرت شوراي امنيت شد هرچند كه ايران به دنبال بي اعتبار كردن اين شورا نبود . در ادامه ي اين مراسم دكتر محمد حسين رامشت رئيس دانشگاه اصفهان نيز ضمن اشاره به جنبش نرم افزاري گفت: شتاب و پيشرفت قابل توجه در اين جنبش قابل تحسين است و اين شتاب ما را به سمت مرجعيت علمي سوق مي دهد . وي در پايان خاطر نشان ساخت  دانشگاه ها در راستاي چارچوب معرفت شناسي در راه گذار به معرفت نبوي در حال تكامل و پيشرفت هستند و اين گذار نشان از پايداري تمدن اسلامي در سطح جهان است .

\r\n

تاریخ:
1389/08/3
تعداد بازدید:
313
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal