جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
عيد قربان، تجديد خاطره عشق و ايثار" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
عيد قربان، تجديد خاطره عشق و ايثار

{mosimage}
عيد قربان، روز ثبوت و اثبات عشق و تسليم است.

روزي است كه انسان در برابر معشوق، هيچ بودن همه چيز را مي پذيرد، خود و همه چيز را فداي او مي كند و «تعبّد» را كه نتيجه عرفان، شهود و ديدن يار است، به معرض ديد مي گذارد. امروز بايد به گونه اي عمل كنيم و به نوعي از آزمايش و امتحان به درآييم كه ابراهيم عليه السلام وار و اسماعيل عليه السلام وار عشق و تسليم را به نمايش بگذاريم. امروز بايد خاطره عشق و ايثار حضرت ابراهيم عليه السلام و حضرت اسماعيل عليه السلام و حضرت هاجر عليهاالسلام را تجديد كنيم. امروز بايد معلوم شود كه عشق و ايمان ما، در چه مرتبه اي و آروزي وصل در چه حدي است و تا چه اندازه اي به تعبد و تسليم دست يافته ايم.

\r\n

عيد قربان در كلام امام خميني(ره)

\r\n

«فرا رسيدن عيد بزرگ اسلامي قربان را به همه مسلمين تبريك عرض مي كنم، عيدي كه انسان هاي آگاه را به ياد قربانگاه ابراهيمي مي اندازد؛ قربانگاهي كه درس فداكاري و جهاد را در راه خداي بزرگ به فرزندان آدم و اصفيا و اولياي خدا مي دهد... اين پدر توحيد و بت شكن جهان به ما و همه انسان ها آموخت كه قرباني در راه خدا پيش از آن كه جنبه توحيدي و عبادي داشته باشد جنبه هاي سياسي و ارزش هاي اجتماعي دارد. به ما و همه انسان ها آموخت كه عزيزترين ثمره حيات خود را در راه خدا بدهيد و عيد بگيريد. خود و عزيزان خود را فدا كنيد و دين خدا را و عدل الهي را برپا نماييد.»

تاریخ:
1389/08/25
تعداد بازدید:
129
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal