جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
English/العربيه
تازه ها
فوق العاده كارائي و و عملكرد كاركنان پرداخت خواهد شد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
فوق العاده كارائي و و عملكرد كاركنان پرداخت خواهد شد

{mosimage}

\r\n

در جلسه شوراي كاركنان دانشگاه شيوه پرداخت فوقالعاده كارانه و عملكرد كاركنان به شور گذاشته شد .

به گزارش خبر نگار وب سايت خبري UINEWS در جلسه شوراي كاركنان دانشگاه نحوه پرداخت فوق العاده كارانه و عملكرد كاركنان به شور گذاشته شد بنا به گزارش رسيده در اين نشست نحوه پرداخت فوقالعاده عملكرد كاركنان كه بين 16%تا20% حقوق ثابت كاركنان رسمي و پيماني است، مورد بحث و بررسي قرار گرفت. گفتني است مهندس مصطفي كلاني رئيس شوراي كاركنان ضمن تشريح آئين نامه اجراي قانون خدمات كشوري براي كاركنان دولت، در خصوص قانون پرداخت فوق العاده كارانه كارمندان اظهار داشت: طبق قانون مديريت خدمات كشوري حقوق كارمندان به چند شيوه محاسبه مي شود، يك بخش از حقوق ثابت كه حقوق شغل و شاغل است بر اساس مدرك تحصيلي سابقه ي خدمت ، مهارت و آموزش هاي تخصصي است و مبلغ ثابت در حد 60 درصد حقوق است ولي 40 درصد از دريافتي شاغل بر اساس ماده 68 قانون مديريت خدمات كشوري ناظر به عملكرد و كارايي فرد دارد و با اين شيوه نظام پرداخت حقوق كارمندان به سمت كارمزدي به جاي زمان مزدي مي رود. وي در ادامه افزود: پرداخت مبلغ كارانه بايد از تاريخ شروع قانون خدمات كشوري به كاركنان دولت پرداخت  و در دوره هاي سه ماهه مورد ارزيابي قرار گيرد . كلاني همچنين در ادامه بر اهميت نظر مديران واحد در خصوص اين پرداخت ها تاكيد نمود و خواستار جلوگيري از پرداخت هاي سليقه اي و خارج ازشمول قانون  شد . رئيس شوراي كاركنان همچنين در ادامه با تاكيد بر فرمايشات رئيس دانشگاه در جلسه مشترك شورا در خصوص رعايت عدالت در پرداخت ها گفت: با اينكه اين دستور العمل شامل كاركنان قراردادي نمي باشد ، اما شورا ي كاركنان خواستار پرداخت مبلغ مذكور به تمامي پرسنل اعم از رسمي، پيماني و قراردادي است و جهت ايجاد انگيزه و ديده شدن تلاش كاركنان حتي المقدور به همه كساني كه داراي ارزشيابي مناسب و بالاتر از حد نساب هستند فوق العاده كارانه تعلق خواهد گرفت. رئيس شوراي كاركنان همچنين ضمن تشريح آئين نامه دوركاري(تله وركينگ ) خواستار بحث و بررسي در خصوص اجرايي شدن اين آيين نامه در دانشگاه شد . گفتني است ، وزيران عضو كميسيون امور اجتماعي و دولت الكترونيك در جلسه مورخ 30/3/89 بنا به پيشنهاد شماره 8741/200 مورخ 4/3/89 معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور و به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران با هدف افزايش بهره وري، انعطاف كاري و كاهش حجم رفت و امد كارمندان دولت و اثرات جانبي آن ، اقدام به تدوين آئين نامه دوركاري نموده اند، كه در واقع مستلزم انجام وظايف محول شده بدون حضور فيزيكي كارمند واجد شرايط در محل كار سازماني خود با رعايت ضوابط و براي دوره زماني مشخص است. گفتني است در اين جلسه پس از بررسي نحوه پرداخت فوق العاده كارائي و عملكرد كاركنان و بررسي و آئين نامه ي دوركاري پيشنهادات شورا طي يك نامه به رئيس دانشگاه ارائه گرديد كه به شرح زير است:

\r\n

               

\r\n

احتراما وفق دستورالعمل شماره 43512/200 مورخ 22/8/89 معاونت محترم توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست محترم جمهوري مبني بر پرداخت فوق العاده كارائي و عملكرد و شرح جداول پيوست اين دستورالعمل و همچنين حسب  الامر حضرتعالي اين موضوع در دستور كار جلسه شوراي كارمندان در روز دوشنبه مورخ 22/9/89 قرار گرفته و موضوع به شور گذاشته شد كه نهايتا موارد زير جهت استحضار و هر گونه اقدام مقتضي پيشنهاد ميگردد. بديهي است پيشنهادات ذيل صرفا جنبه اظهار نظر همكاران در شوراي كارمندان بوده و آن معاونت محترم در خصوص تصميم گيري و دستور به اقدام لازم اختيار تام داشته و خواهند داشت.

\r\n

1- با توجه به اين كه اين مسئله از مواد معطل مانده فصل دهم قانون خدمات كشوري ميباشد پرداخت مبلغ مذكور از تاريخ شروع اجراي قانون خدمات كشوري براي واحد ها لازم الاجرا گرديده و مبالغ بر اساس آن پرداخت گردد.

\r\n

2-جهت ايجاد انگيزه و افزايش كارائي و همچنين ديده شدن تلاشهاي پرسنل خدوم و زحمت كش در دانشگاه و لزوم تفاوت بين نيروهاي سازماني فعال و غير فعال حتي المقدور به تمام كساني كه داراي حدنصاب ارزشيابي مندرج در جداول پيوست دستورالعمل صدر الاشاره هستند اين فوق العاده پرداخت گرديده و بار مالي ناشي از آن نيز در هيات محترم رئيسه دانشگاه مورد تصويب جهت پرداخت قرار گرفته و بودجه مربوطه ترميم گردد.

\r\n

3-با توجه به فرمايشات رياست محترم دانشگاه جناب آقاي دكتر رامشت در جلسات قبلي در زمينه لزوم وجود عدالت در پرداختها به پرسنل دانشگاه در صورت امكان مبلغ ياد شده به پرسنل شبه پيماني و قراردادي نيز پرداخت گرديده تا اين دسته از عزيزان نيز داراي انگيزه بيشتر و موثر تر در دانشگاه گردند.

\r\n

4- پرداخت مبلغ مذكور در دوره هاي سه ماهه ارزيابي شده و در آينده نيز اينگونه عمل شود.

\r\n

5- نظر مديران محترم واحدها در دوره هاي سه ماهه بعدي اخذ شده و جهت تقويت ابزار مديريتي مد نظر قرار گيرد.

\r\n

6- حتي المقدور از برخورد سليقه اي و شخصي در پرداخت اين فوق العاده خودداري شود . در اين صورت امكان پاسخ به افرادي كه معترض شيوه اجرا ميگردند به صورت مستدل و قانوني وجود خواهد داشت در نتيجه  هيچ گونه خدشه اي به شيوه اجرا وارد نخواهد شد.

\r\n

شوراي كارمندان دانشگاه از حسن نظر رياست محترم دانشگاه و همچنين حضرتعالي و ديگر اعضاء محترم هيات رئيسه به دليل اهميت به نظر شورا در اين زمينه نهايت سپاس و تشكر را دارد.

\r\n

  

\r\n

 

تاریخ:
1389/09/22
تعداد بازدید:
564
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal