جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
برپايي نماز وحدت در دانشگاه اصفهان" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
برپايي نماز وحدت در دانشگاه اصفهان

{mosimage}
مصلي الغدير دانشگاه اصفهان روز دوشنبه 25 بهمن ماه ميزبان آيت الله طباطبايي نژاد نماينده ولي فقيه و امام جمعه اصفهان بود .

بعد از اقامه نماز ظهر و عصر به امامت نماينده محترم ولي فقيه ،ايشان سخنراني مبسوطي پيرامون مسائل سياسي داخلي و تحولات اخير منطقه ي خاور ميانه و كشورهاي اسلامي ايراد كرد و با اشاره به ماه ربيع الاول كه ماه تولد حضرت محمد و امام صادق و ولايت امام زمان است سخنان خود را اينگونه ادامه داد كه :  با توجه به مسايلي كه در كشورهاي اسلامي به وجود آمده است به نظرم آمد مطالبي را راجع به اهميت نقش رهبري عرض كنم . مطلب اول اين است كه خداوند نعمت هاي بي شماري را به انسان ها عطا فرموده است كه انسانها توان شمردن آنها را ندارند . نكته ي دوم اينكه نعمت‌هايي كه خداوند به ما عطا كرده را اگر چه به ما يادآوري كرده است اما منت نگذاشته است ؛ بجز يك نعمت كه منت گذاشته است و آن نعمت هدايت و نعمت رهبري است .

\r\n

 وي با اشاره به آيات قرآن افزود:از آن جهت خداوند به انسان درباره‌ي نعمت هدايت ورهبري منت گذاشته زيرا خداوند مي فرمايد ما از جنس خودتان برايتان رهبراني را برگزيدم و درادامه اظهار داشت : با نبود رهبري هيچ چيزي نعمت يا نقمت نيست . تمام  چيزهايي كه انسان دارد وسيله است اگر شيوه ي استفاده‌ي آن را بدانيم نعمت است يعني بايد راهنمايي شويم .براي جايي كه ممكن است مغلوب نفس شويم بايد از هادي و رهبر استفاده كنيم . خداوند براي انسان دو حجت قرار داده است  حجت باطنه و حجت بيروني كه انبيا هستند .

\r\n

آيت الله طباطبايي نژاد با ذكر نمونه هايي گفت :مثلا در افغانستان قبل از ما مبارزه را با كمونيسم شروع كردند اما در هر مرحله گرفتار مشكل ديگري مي شدند كه هنوز هم دامنگير آنهاست . عراق نيز به همين نحو است زيرا آنها رهبري نداشتند و حتي قسمتي از امور مردم عراق كه حل شده است بخاطر وجود رهبري شيعي آيت الله سيتاني  وتوجه ملت عراق به راهنمايي هاي رهبر معظم انقلاب بوده است . در حال حاضرمردم مصر بعد از سي سال تحمل حسني مبارك به دليل نداشتن رهبر، دچار سردرگمي هستند وهمين امر موجب گرديده است كه قدرت به دست ارتش بيافتد  كه از بقاياي رژيم گذشته است . با  اينكه چهل حزب در مصر وجود دارد ليكن هر يك از اين احزاب مي كوشد حرف خود را بزند. در اين كشور مردم از نعمت وجود رهبر برخوردار نيستند و اين امر سبب خواهد شد كه حتي با دادن جان و مال به نتيجه مطلوب نرسند.

\r\n

نماينده ولي فقيه در استان اظهار داشت كه در انقلاب اسلامي ايران به خاطر رهبري امام راحل مردم هدايت شدند و پيروزي انقلاب و بقاي آن مديون وجود رهبري امام خميني است . بقاي انقلاب نيز به خاطر وجود رهبري امام  در زمان جنگ بود و در ادامه وجود رهبري معظم انقلاب در فتنه سال گذشته به حفظ نظام منجر شد . سخنراني مقام معظم رهبري در خطبه هاي نماز جمعه بعد از فتنه انتخابات 88، انسان را هم به گريه مي انداخت وهم به وجد مي آورد . چرا كه آن سخنراني از هر حيث جامع وكامل ايراد گرديد و نشان از تسلط رهبري معظم انقلاب نسبت به مسائل سياسي كشور داشت. تمام آرمانهايي را كه ما در اول انقلاب خواستار آن بوديم امروز نيز خواستار آن هستيم ما در اول انقلاب خواستار استقلال و رهايي از زير بار كفر و آزادي بوديم امروز نيز بعد از گذشت 32 سال خواستار آن هستيم وحفظ اين روحيه به خاطر وجود رهبري است نه تنها رهبري بلكه اساتيد ما و روحانيون و سرداران كه توسط رهبري هدايت شده اند امروز خودشان دارند رهبري مي كنند .

\r\n

وي در پايان تاكيد كرد كه بالاترين نعمت خداوند براي هرجامعه اي همان نعمت هدايت و رهبري است به اين دليل عقلي كه اگر انسان راه را نداند در مسائلي كه براي انسان پيش مي آيد نمي داند چكونه بايد از نعمت ها استفاده كند . حتي از علم نيز نخواهد توانست استفاده كند . زيرا علم نيز امروز در اختيار بسياري از افراد قرار دارد اما بدون هدايت و رهبري چگونه از آن استفاده خواهيم كرد؟ آيا به نفع بشر استفاده خواهد شد ؟

تاریخ:
1389/11/25
تعداد بازدید:
264
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal