جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
English/العربيه
تازه ها
اولين همايش هم انديشي صاحب نظران زيست فن‌آوري" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
اولين همايش هم انديشي صاحب نظران زيست فن‌آوري

{mosimage}

\r\n

اولين همايش هم انديشي صاحب نظران زيست فناوري (بيوتكنولوژي) با حضور رئيس پژوهشكده ي بيوتكنولوژي كشاورزي كشور در محل  تالار دكتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد .

به گزارش خبر نگار وب سايت خبري uinews  اولين همايش صاحب نظران زيست فناوري (بيوتكنولوژي ) با حضور رئيس پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي كشور و اساتيد و محققاني در حوزه ي زيست فناوري،  از دانشگاه هاي استان اصفهان  در محل تالار دكتر رزمجوي دانشگاه اصفهان برگزار شد .


{mosimage}


بنا به گزارش رسيده دكتر محمد رباني معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه اصفهان ضمن تاكيد بر امر ظرفيت سنجي در استان گفت: هدف از ايجاد اين هم انديشي ظرفيت سنجي استان است كه منجر به هم افزايي مي گردد . وي در ادامه افزود: به تعبير قرآن كريم ، جهان هستي براي انسان مسخر شده است و خداوند جهان را به نحوي آفريده كه رام انسان باشد. دكتر رباني  همچنين  به 3 ديدگاه مهم در جهان اشاره نمود و گفت: اين 3 ديدگاه شامل : ديدگاه عدم مداخله در جهان آفرينش ، دخالت بي حد و اندازه در جهان خلقت و ديدگاه اعتدال يا بينابين است. در ديدگاه عدم مداخله ، بشر به خاطر آسيبي كه از مداخله در جهان ديده ترجيح مي دهد به حالت اول و زندگي طبيعي برگردد. در ديدگاه دوم دخالت بي حد و اندازه را مطرح مي نمايد كه هيچ حدي را براي پيشرفت هاي علمي قائل نيست و بالاخره در ديدگاه سوم دخالت و بهره گيري از جهان به وسيله دانشمندان و عالمان پاك انجام مي شود.


{mosimage}


 وي در ادامه افزود: ما معتقد به دخالت بي بند وبار در طبيعت نيستيم زيرا جوهزه ي تقوي و اخلاق  در هر علمي  حائز اهميت  و امري لازم و ضروري است. وي در پايان بر بهره گيري از ظرفيت هاي استان تاكيد نمود و گفت: با اتكا به امر ظرفيت سنجي در استان مي توان به تنظيم سند استاني در راستاي اسناد ملي و نقشه جامع علمي كشور پرداخت. در ادامه ي اين آئين دكتر خيام نكوئي رئيس پژوهشكده ي بيوتكنولوژي كشاورزي كشور نيز به بررسي اخرين وضعيت بيوتكنولوژي كشور در حوزه كشاورزي پرداخت و گفت: اولين ظرفيت در استان با بيو تكنولوژي كشاورزي ايجاد شد وتحولات قابل ملاحظه اي را به دنبال داشت . وي در ادامه به نقش زيست فناوري نوين در ارتقاء زندگي بشر پرداخت و گفت: از ديدگاه مقام معظم رهبري در زيست فناوري نوين بايد به دو هدف توجه نمود . اول ارتقاء سطح رفاه براي جامعه و دوم توليد ثروت ملي . دكتر خيام نكوئي در ادامه افزود: ظرفيت استان اصفهان فوق العاده است و نشان از پيشرفت هاي علمي كشور دارد .


{mosimage}


وي همچنين آب ، انرژي و غذا را سه چالش عمده دنيا دانست و اظهار داشت ، سطح توليدات غذايي ايران در سال 58، 25 ميليون تن و در سال هاي اخير بين 100 تا 102 ميليون تن و در سال 1404(آينده ايران) بين 170 تا 180 ميليون تن است كه رقم قابل ملاحظه اي است و بايد براي آن برنامه ريزي علمي شود. رئيس پژوهشگاه بيوتكنولوژي كشاورزي كشور در ادامه به سه استراتژي مهم  افزايش توليددر واحد سطح، كاهش ضايعات و تبديل فرآورده هاي كم ارزش به پر ارزش اشاره نمود و گفت: ما در حال حاضر 30 ميليون تن ضايعات در بخش كشاورزي(غذا) داريم كه اين رقم بايد به حداقل و توليد كشاورزي به حداكثر برسد. چراكه  به دنبال تامين مواد غذايي متكي بر توليد ملي هستيم . وي در پايان گسترش و پيشرفت در دانش و تكنولوژي را از برنامه هاي توسعه ي كشور دانست و بر افزايش ظرفيت هاي استاني تاكيد نمود. 

\r\n

 

تاریخ:
1389/21/8
تعداد بازدید:
125
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal