جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
گرامي داشت روز كارمند" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
گرامي داشت روز كارمند

\r\n

{mosimage}
روز كارمند، تجليل ازانسان هاي شايسته اي است كه هدفشان خدمت به مرم و كسب رضاي پروردگار است.

{mosimage}

آنان كه همه همت و تلاششان، گشايش گره هاي زندگي انسان ها، رفع مشكلات و ايجاد آرامش در جامعه است. كار و فعاليت كارمندان، به عنوان عضو فعال جامعه و خدمتگزار ملت، شايسته تقدير و بيان است. ازاين رو، سزاوار است امروز را قدر بدانيم و در بزرگداشت مقام ارزشمند و والاي كارمندان كشور بكوشيم.

\r\n

كارمند از ديدگاه امام رحمه الله

\r\n

امام خميني رحمه الله به قشر كارمند اهميت فراواني مي داد و به مناسبت هاي مختلف، از اين قشر زحمت كش قدرداني كرده؛ همواره در پي برطرف كردن مشكلات آنان بود. ايشان در بخشي از سخنانش مي فرمود: «البته من از مشكلات دولت، مشكلات كارمندان دولت، از مشكلات همه قشرهايي كه در بين دولت كار مي كند، آگاهم، و مي دانم در عين حالي كه محروم ترين قشرها هستد، با اخلاص ترين قشرها [هم [هستند».

\r\n

ارزش كار

\r\n

مقام معظم رهبري، درباره ارزش كار كارمندان و خدمتگزاران كشور، خطاب به آنان فرمودند: «هر كاري كه شما براي مردم انجام مي دهيد. در هر پست و سمتي كه باشيد، يك حسنه است و علاوه بر اين كه به نفع مردم است، چنان چه كار ماندگار و اصيل و ريشه دار هم باشد، يك صدقه جاريه است و در دستگاه عظيم الاهي، اين كارهاي شما خواهد ماند و آثار نيك خود را خواهد بخشيد و ثمرات آن را خواهيد ديد، هم در دنيا و هم در عالم آخرت؛ همان روزي كه هر انسان محتاج حسنه و صدقه اي است كه از پيش فرستاده است». ايشان در جاي ديگر مي فرمايد: «هيچ صدقه اي بالاتر از اين نيست كه انسان اين مردم را خوشحال كند».

\r\n

گشاده رويي كارمندان از منظر مقام معظم رهبري

\r\n

از آن جا كه بعضي از كارهاي اداري، دشواري هايي دارد و در مدت زمان كمي قابل حل نيست، ممكن است ناراحتي ارباب رجوع را به همراه داشته باشد. بسيار پسنديده است كارمندان محترم، در چنين زمان هايي با مهرباني و گشاده رويي جواب مراجعه كنندگان را بدهند. مقام معظم رهبري در بيانات خويش خطاب به كارمندان محترم فرمودند: «ممكن است يك نفر به شما مراجعه كند، اما شما نتوانيد گرهي از كار او باز كنيد. اگر نمي توانيد گره او را باز كنيد، اقلا با گره افزوني خودتان، گرهي بر كار او اضافه نكند. اگر نمي توانيد كاري برايش انجام دهيد، لااقل گشاده رو باشيد و با خنده و تبسم و ملاطفت با او برخورد كنيد. اگر مشكلش حل نمي شود لااقل دليل آن را برايش تبيين كنيد.»

\r\n

 

تاریخ:
1390/06/5
تعداد بازدید:
187
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal