جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
English/العربيه
تازه ها
علوم تجلي يافته در اهل البيت نبايد ما را از توجه به قرآن باز دارد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
علوم تجلي يافته در اهل البيت نبايد ما را از توجه به قرآن باز دارد

{mosimage}

\r\n

امام جمعه موقت اصفهان اظهار داشت :

\r\n

دانشگاه اهل البيت(ع) مكاني براي رشد دانشجويان است.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinew آيت الله سيد ابوالحسن مهدوي صبح امروز در مراسم افتتاحيه دانشكده اهل البيت(ع) در دانشگاه اصفهان با اشاره به همزماني افتتاح اين دانشكده و سالروز شهادت امام صادق(ع) اظهار كرد: اگرچه تمام اهل بيت در انتقال علوم نقش داشته اند اما بيشتر علوم ازطريق اين مقام عالي قدر به شيعيان و حتي اهل سنت انتقال يافته است.

\r\n{mosimage}


وي با اشاره به اهميت توجه به كيفيت علوم  در دانشگاه ها افزود: علم اخلاق كيفيت انجام هر عملي را ادب مي نامد اما توجه لازم به كيفيت تحصيل علم كه از حصول آن مهم تر در دانشگاه ها صورت نمي گيرد.

\r\n

امام جمعه موقت اصفهان با بيان اين كه دانشكده اهل البيت(ع) توانايي ايجاد ارتباط ميان علوم مختلف و خدا را دارد، بيان كرد: ريشه علوم صحيح را مي توان در معارف اهل البيت(ع) يافت.

\r\n

مهدوي با اشاره به اينكه علوم اهل البيت(ع) تنها در بيانات آنها خلاصه نشده است بلكه اين علوم را در رفتار و اعمال ايشان نيز بايد جستجو كرد، گفت: فهم علوم اهل البيت براي اكثر افراد دشوار است و به همين منظور دو علم رجال و درايه به دريافت بهتر اين علوم كمك مي كنند.

\r\n

وي با بيان اينكه علوم تجلي يافته در اهل البيت نبايد ما را از توجه به قرآن باز دارد، تصريح كرد: دانشكده اهل البيت(ع) و دانشكده علوم قرآني بايد در كنار يك ديگر قرار گيرند تا به وصيت پيامبر در حديث ثقلين عمل شود.

\r\n{mosimage}


اين عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به لزوم رعايت اخلاق در هنگام تحصيل خاطر نشان كرد: توجه به علم، احترام به استاد، اجازه براي حضور در كلاس و عدم كوچك شمردن علم استاد برخي از مواردي است كه درقرآن به عنوان نكات اخلاقي براي شاگردان ذكر شده است.

تاریخ:
1390/06/29
تعداد بازدید:
227
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal