جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
دانشگاه اصفهان يكي از دانشگاه هاي نخبه پرور ايران است" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دانشگاه اصفهان يكي از دانشگاه هاي نخبه پرور ايران است

{mosimage}

\r\n

قائم مقام بنياد ملي نخبگان :

\r\n

دانشگاه اصفهان يكي از دانشگاه هاي نخبه پرور ايران است

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinews دكتر سهراب پور قائم مقام بنياد ملي نخبگان ،در چهاردهمين هفته پژوهش و فناوري در دانشگاه اصفهان اظهار داشت : دانشگاه اصفهان يكي از دانشگاه هاي نخبه پرور در ايران است.
وي دانشگاه اصفهان را از لحاظ معرفي استعداد هاي برتر به بنياد ملي نخبگان در درجه بالاي اهميت قرار داد و گفت:دانشگاه اصفهان از لحاظ نخبه پروري بالاتر از دانشگاه علم وصنعت،دانشگاه علامه طباطبائي،دانشگاه صنعتي اصفهان و دانشگاه خواجه نصير توسي مي باشد و با دانشگاه شيراز از لحاظ نخبه پروري برابري مي كند.
وي در ادامه ضمن تاكيد بر پژوهش هاي بنيادي گفت:دانشگاه مركز توليد علم است و براي اين كه از علم جهان عقب نباشد بايد براي پژوهش هاي بنيادي اهميت بيشتري غائل شود.
دكتر سهراب پور ضمن بيان اهميت مقالات
ISI وISC اظهار داشت: در حال حاضر در آئين نامه ارتقا،اعتبار اين دو پايگاه يكسان است . وي در ادامه به ارائه آماري از وضعيت پژوهش در جهان پرداخت و افزود: كشور هاي چين ،هند و برزيل آرندي خود را بيش از دو برابر كرده اند و سهم خود را در جهان از 17% به 24% رسانده اند .
در حقيقت كشور هاي غربي كه حرف اول را در توليد علم مي زدند جاي خود را با اين كشور ها عوض كرده اند. قائم مقام بنياد ملي نخبگان در ادامه افزود: در حال حاضر آمريكا با اختصاص 20% مقالات دنيا به خود، مقام اول و چين از لحاظ تعداد مقالات در رده ي دوم قرار دارد ولي از لحاظ كيفيت خيلي بالا نيست .
 كشور هند به جاي روسيه جز ده كشور اول جهان قرار گرفته و كره جنوبي،برزيل ،تركيه،ايران و سنگاپور پيشرفت خوبي داشته اند. در سال 2008 كشور هند توانست اولين سفينه خود را به كره ماه بفرستد و مقام چهارم در دنيا بعد از آمريكا ،روسيه و چين را كسب نمايد.
وي در ادامه به مقايسه رشد توليد علم بين تركيه و ايران پرداخت و گفت: بين سال 2007 تا 2008 ايران 48%، تركيه 27% و كل جهان 13% رشد داشته است . بين سال 2008 تا 2009 كشور ايران 25% ،تركيه 3% و كل جهان 1% رشد داشته است.
بين سال 2009 تا 2010 ايران 8% ،تركيه رشدي نداشته و كل جهان منهاي سه درصد رشد داشته است. درصد مقالات نمايه شده ايران در سال 2008 82% و در سال 2009 حدود 9/1%، در سال 2010 حدود 12/1% و در حال حاضر 2%مي باشد.
وي در ادامه خاطر نشان ساخت : بايد مجلات پژوهشي دانشگاه ها شرايطي را فراهم كنند تا بتوانند ايندكس بين المللي بگيرند.

تاریخ:
1390/09/25
تعداد بازدید:
232
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal