جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
English/العربيه
تازه ها
استادان دانشگاه هاي ليبي از دانشگاه اصفهان بازديد كردند

25 نفر از استادان دانشگاه طرابلس و بنغازي كشور ليبي صبح روز شنبه 20 اسفند ماه در محل تالار دكتر رزمجو حضور يافتند و با قائم مقام رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمودند.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinews دكتر محمد بيدهندي قائم مقام رئيس دانشگاه اصفهان ضمن ابراز خرسندي از حضور هيات دانشگاهي كشور ليبي در دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه اصفهان با قدمت 300 ساله پذيراي مردان استكبار ستيزي است كه در مقابل استبداد قزافي ايستادگي كردند و پيروزي را براي كشورشان به ارمغان آوردند.
قائم مقام رئيس دانشگاه اصفهان با اشاره به پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني(ره) گفت: بيداري اسلامي ارمغان بزرگي است  كه نصيب كشورهاي مسلمان شده و رسالت آن ها را پررنگ تر نموده است. وي همچنين در ادامه افزود : علي رغم دشمني استكبار جهاني و اعمال تحريم ها ،ملت ايران با همان قدرت و جديت اوايل انقلاب در راستاي تحقق اهداف و آرمان هاي خود در حال حركت هستند.
دكتر بيدهندي بهترين  دليل براي اثبات اين ادعا را حضور 85درصدي در انتخابات رياست جمهور و حضور 64 درصدي براي انتخابات مجلس نهم  دانست و در پايان بر وحدت بين شيعه و سني تاكيد نمود و گفت: رمز موفقيت مسلمانان وحدت است پس بايد در حفظ آن از هيچ تلاشي دريغ نكنند.
در ادامه مراسم دكتر آرش شاهين مدير دفتر روابط بين الملل دانشگاه اصفهان نيز ضمن خوشامد گويي به اساتيد ميهمان به معرفي دانشگاه اصفهان پرداخت و خواستار توسعه ي همكاري هاي علمي و فرهنگي بين دو دانشگاه شد.
در ادامه اين مراسم  دكتر عبدالغني استاد دانشكده ادبيات  دانشگاه بنغازي لبنان ضمن ابراز خرسندي از حضور در دانشگاه اصفهان گفت: بعد از 4 دهه استبداد سنگين،ليبي توانست طاغوت را از بين ببرد و آزادي را به مردم كشورش هديه كند .
وي مصالح و منافع ليبي را در برقراري ارتباط با ممالك مسلمان عربي و غير عربي دانست و گفت: دولت اسلامي ايران براي ما قابل احترام و دستاوردهاي آن بسيار مهم  و ارزشمند است.
 استاد دانشگاه ليبي انرژي هسته اي صلح آميز ايران را حق مسلم آن دانست و گفت: دستيابي به تكنولوژي  در يك كشور مسلمان براي كل جوامع اسلامي حائز اهميت است .
وي در پايان بر لزوم همكاري هاي علمي و فرهنگي بين دو دانشگاه تاكيد نمود و خواستار تبادل استاد و دانشجو بين دو دانشگاه شد . گفتني است در پايان مراسم هدايايي از طرف رئيس دانشگاه اصفهان به اساتيد دانشگاه هاي كشور ليبي تقديم شد.

تاریخ:
1390/21/20
تعداد بازدید:
83
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal