جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
English/العربيه
تازه ها
بيست و هشتمين نشست شوراي هماهنگي دانشگاه و صنعت در دانشگاه اصفهان برگزار شد." class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
بيست و هشتمين نشست شوراي هماهنگي دانشگاه و صنعت در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

بيست و هشتمين نشست شوراي هماهنگي دانشگاه و صنعت به ميزباني دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه اصفهان و با حضور مشاور استاندار در امور ارتباط صنعت و دانشگاه روز چهارشنبه سي ام فروردين ماه در تالار رزمجو دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinews روز چهارشنبه با حضور قائم مقام رئيس دانشگاه ، نماينده استانداري اصفهان،جمعي مديران سازمان ها و صنايع استان و اعضاي شوراي هماهنگي دانشگاه و صنايع استان، بيست و هشتمين نشست شوراي هماهنگي دانشگاه و صنعت در دانشگاه برگزار شد.


{mosimage}


دكتر بيدهندي قائم مقام رئيس دانشگاه در آغاز اين نشست عملكرد دانشگاه اصفهان را مورد ارزيابي اجمالي قرار داد و اظهار نمود كه در سال 1391 به دنبال تحقق اين هدف هستيم تا دانشگاه اصفهان در سال جديد جز 10 دانشگاه برتر كشور شناخته شود .

\r\n

وي تحقق اهداف تعريف شده دانشگاه اصفهان در سند چشم انداز 5 ساله اين دانشگاه را موفقيت آميز عنوان كرد و گفت: تا كنون به ياري خداوند منان و همكاري دانشگاهيان ، دانشگاه اصفهان توانسته است بر شعارهاي آموزشي خود در طي چند سال اخير جامه عمل پوشانده و اين مركز علمي بزرگ را به سوي رسيدن به اهداف والا تر و بالاتر سوق دهد.

\r\n

دكتر بيدهندي به تغيير هرم پذيرش دانشجو از مقطع كارشناسي به سمت تحصيلات تكميلي اشاره كرد و گفت:دانشگاه اصفهان توانسته است بالغ بر 40 درصد جذب دانشجويي خود را منوط به پذيرش دانشجويان تحصيلات تكميلي نمايد .

\r\n

قائم مقام رئيس دانشگاه اصفهان يكي ديگر از شعارهاي تحقق يافته دانشگاه اصفهان را راه اندازي 300 رشته جديد از سال 1384 تا كنون دانست و گفت:اين دانشگاه توانسته است در حوزه رشته هاي ميان رشته اي كه نيازهاي خاص جامعه را مورد بررسي و ارزيابي قرار مي دهد بالغ بر 280 رشته راه اندازي نمايد و براي حل مشكلات موجود از دل اين رشته ها بهترين راه حل ها را ارائه دهد.

\r\n

وي در پايان سخنان خود بر اهميت ارتباط دانشجو و دانشگاهيان با صنعت و جامعه تاكيد نمود و گفت:‌تحقق يافتن اهداف و برنامه هاي اصلي دانشگاه اصفهان كه تبديل نمودن علم به ثروت است ، منوط بر آن است كه دانشگاه ارتباط خود را با صنعت و جامعه حفظ نمايد كه اين مهم بر عهده دفتر ارتباط با صنعت و جامعه است.

\r\n

در ادامه اين  اين نشست دكتر نوارچيان مدير دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه اصفهان به معرفي اين مركز پرداخت و ماموريت اصلي اين دفتر را ايجاد ارتباط بين صنعت و جامعه با دانشگاه دانست.

\r\n

وي از جمله برنامه هاي اين دفتر را ايجاد گروه پژوهشي دانست و گفت :پيش نويس راه اندازي و ايجاد گروه پژوهشي دانشگاه اصفهان در سال 1390 به وزارت خانه ارائه شده كه در دست بررسي مي باشد.

\r\n

دكتر نوارچيان اهميت راه اندازي گروه پژوهشي در دانشگاه را توجه به تجاري سازي علم دانست و خاطر نشان ساخت كه با راه اندازي اين گروه در دانشگاه است كه محققين بدون داشتن دغدغه هاي آموزشي صرف به دنبال يافتن راه حل هايي براي نيازهاي جامعه هستند و از اين طريق است كه مي توان دانشگاه را در آستانه تجاري سازي قرار داد .

\r\n
{mosimage}


خاطر نشان مي‌سازد در ادامه اين نشست دكتر مسلمي نائيني از اعضاي اين جلسه خواست تا نقطه نظرات خود را براي هرچه بهتر برگزار كردن اين نشست‌ها اعلام نموده و در خصوص برخي از كارگروه‌هاي تعريف شده نظرات خود را اعلام نمايند.

تاریخ:
1391/02/1
تعداد بازدید:
280
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal