جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
English/العربيه
تازه ها
كدام هنر برتر از هنر معلمي است ؟" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
كدام هنر برتر از هنر معلمي است ؟

{mosimage}

\r\n

مراسم بزرگداشت روز معلم و تجليل از پيشگامان علم و انديشه بعد از ظهر رو سه شنبه 12 ارديبهشت سال جاري در مركز همايش هاي پيامبر اعظم (ص)دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinews مراسم بزرگداشت روز معلم و تجليل از پيشگامان علم و انديشه به همت هيات رئيسه دانشگاه و همكاري حوزه معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي و اداره روابط عمومي در سالن همايش هاي پيامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.

\r\n

در اين مراسم دكتر محمد بيد هندي قائم مقام رئيس دانشگاه ضمن اشاره به انديشه ها و تفكرات استاد شهيد مرتضي مطهري،هنر معلمي را برترين هنر معرفي كرد و گفت: كدام هنر برتر از هنر معلمي است؟ معلم عشق و ايمان را بر ضمير پاك انسان ها ثبت و ضبط مي كند و تمام پيشرفت هاي جهان، مديون و مرهون زحمات معلمان است.
وي در ادامه تعليم و تعلم را از جمله نعمت هايي دانست كه خداوند نخست  بر انبياء و سپس بر معلمان ارزاني داشته است و اميد است كه اين نعمت پاس داشته شود.{mosimage}


 در ادامه ي مراسم دكتر محمدحسين استكي معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه نيز، ضمن ارائه گزارشي از عملكرد معاونت آموزشي دانشگاه در طي سال گذشته اظهار داشت : جذب هيات علمي نخبه و كارآمد يكي از موضوعات مهمي است كه بايد به آن پرداخته شود.
توسعه ي علمي دانشگاه مستلزم جذب هيات علمي نخبه و در عين حال متعهد به نظام است. وي در ادامه با تاكيد بر آئين نامه ي جديد ارتقاءاعضاي هيات علمي گفت:در اين آئين نامه وظايف اجتماعي،سياسي و مذهبي براي اعضاي هيات علمي در نظر گرفته شده است و در اين راستا، انتظار مي رود اساتيد الگوي سياسي،اجتماعي و مذهبي خوبي براي سايرين باشند.
دكتر استكي ضمن تاكيد بر به كارگيري شيوه هاي جديد آموزشي گفت: انتظار مي رود دانشگاه اصفهان بتواند با به كارگيري شيوه هاي جديد آموزشي ،شيوه هاي سنتي را كم رنگ تر نموده و با پيشرفت هاي روز دنيا هماهنگ باشد .
وي همچنين بر اهميت كارگاه هاي آموزشي،سيستم هاي آموزش الكترونيكي و مديريت بهينه تاكيد نمود و اظهار اميدواري كرد كه دانشگاه اصفهان در اين زمينه موفقيت هاي بيشتري را كسب نمايد.
در ادامه ي اين مراسم دكتر اعواني عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي تهران كه از طرف دانشگاه اصفهان به اين مراسم دعوت شده بود ، به اهميت علم و دانش در زندگي انسان ها پرداخت و گفت: اراده خداوند تابع علم است و مشيت او عين علم اوست.
وي منشاء تمام علوم را الهي دانست و گفت: علم واسع است و همه چيز را در بر مي گيرد و از لحاظ فلسفي علم يك صفت معنوي و الهي است.


{mosimage}دكتر اعواني در ادامه  علم را مقابل جهل دانست و گفت: وقتي از جهل رها شويم به كمال خدا نزديك تر مي گرديم و هرچه مراتب علم عالي تر باشد نفس كمال بيشتري پيدا مي كند.
وي همچنين توانايي اكتساب علوم را مختص انسان دانست و گفت : توانايي اكتساب تمام علوم از طرف خداوند به انسان ارزاني شده است و جامعيت علوم فقط در انسان وجود دارد و انسان نسخه جامع كل وجود و مظهر تمام اسماء و صفات الهي است.
وي در پايان نظرات كنفسيوس و حكماي هندي را در مورد مقام معلم مورد بررسي قرار داد وبه مقايسه ي نظريات اديان و تمدن هاي مختلف در مورد ارزش علم و دانش پرداخت .


{mosimage} گفتني است در اين مراسم از اساتيد نمونه معرفي شده به وزارت علوم،اساتيد ايثارگر،خانواده ي اساتيد مرحوم، اساتيد حائز مقام علمي كشوري و بين المللي، پژوهشگران برتر معرفي شده به وزارت علوم، اساتيد بازنشسته، ارتقا يافتگان ، اساتيد نمونه فرهنگي ، مدرسان نمونه ، مديران گروه هاي آموزشي برتر، پژوهشگران برگزيده استاني و مديرگروه پژوهشي برتر تقدير و تجليل به عمل آمد .  


{mosimage}


{mosimage}


{mosimage}


{mosimage} 


{mosimage}


{mosimage}


{mosimage}

تاریخ:
1391/02/13
تعداد بازدید:
237
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal