جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
English/العربيه
تازه ها
سالروز انقلاب مشروطه گرامي باد

14 مرداد ماه ، مشرطه ما يكصدوششمين سال تولدش را جشن مي‌گيرد ، اتفاقي كه در 14 مرداد 1282ه ش برابر با 14 جمادي الثاني 1324ه ق رخ داد.

صدور فرمان مشروطه توسط مظفرالدين شاه ، نتيجه سالها تلاش و مجاهدت بزرگ مرداني بود كه جان خود را به منظور كسب آزادي ، عدالت و قانون در دست گرفته بودند و بسياري نيز جان بر سر آن گذاشتند.
حضور و فعاليت و ارشاد و رهبري روحانيت آگاه ، تلاش پيگيري مجامع روشنفكري ، حمايت و همراهي بازرگانان و مشاركت طبقات مختلف با اين حركت عظيم و در اعتراض به ظلم و ستم و فساد و فقر و بي عدالتي موجود در ايران عصر قاجاري در اين روز به بار نشست و با صدور اين فرمان تاريخي ، ايران نيز به جمع كشورهاي داراي نظام پارلماني و قانون پيوست .
 اين حركت عظيم كه نماد مردم سالاري ديني و برگرفته از آموزه‌هاي ديني و با هدف كنار زدن حاكميت جور و ستم شكل گرفت ، متاسفانه در ادامه مسير خود و به دليل انحراف از اين هدف عالي ، به جايي رسيد كه موجب \"عبرت \" شد. اميد آنكه نسل انقلابي و هوشيار امروز انقلاب اسلامي درس‌هاي مشروطه را بياموزند و از عبرت‌هايش پند گيرند.

تاریخ:
1391/05/14
تعداد بازدید:
49
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal