جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
English/العربيه
تازه ها
هفت روز ، هفت كتاب" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
هفت روز ، هفت كتاب

{mosimage}
\"شنام\"  خاطرات كيانوش گلزار راغب

كتاب شنام؛ خاطرات اسارت كيانوش گلزار راغب به دست حزب كومله كردستان\" است كه از سوي انتشارات سوره مهر منتشر شد.

\r\n

ماجراي كتاب \"شنام\" مربوط به سالهاي 61 -60 از عمليات شنام است كه در مريوان به فرماندهي شهيد احمد متوسليان انجام شد.

\r\n

كيانوش گلزار راغب در اين كتاب به بيان خاطرات خود به  چگونگي مجروح شدن و اسارت خود و برادرش توسط گروهگ كومله مي پردازد.

\r\n

نويسنده كتاب\"شنام\" كه 14 ماه در اسارت كومله بوده است در اين مورد مي گويد: اسارتم در اين دوران به صورت دوره گردي بود و آنها 40 -30 نفري را كه در اسارت داشتند و تعداد آنها هم در طول مسير تغيير مي كرد را از اين روستا به آن روستا مي بردند و همين طور اين روند ادامه داشت تا زندان سردشت كه دوران اصلي اسارت ما آنجا بود.

\r\n

وي درباره داستان عشقي اين كتاب هم مي گويد: در دوران اسارتم قرار بود كومله مرا هم اعدام كند كه يكي از خانواده ها كه از ترس گروه دموكرات به كومله پناه آورده بود نگذاشتند كه اعدامم كنند

\r\n

. اين خانواده دختري به نام \"شيلان\" داشت كه هيچ همكاري با كومله نداشت و بيشتر وقتش را با سگها بازي مي كرد و در طول مسير يك ارتباط عاطفي متقابل بين ما ايجاد شد كه بنا به تعصبات حزبي گروه مقطعي بود.

\r\n

گلزار راغب افزود: اين خانواده تصميم داشتند با پناه دادن به من وسيله آزادي خود را از دست كومله و دموكرات به دست آورند كه بعد از آزاديم به آنها كمك كردم كه بازداشت نشوند.

\r\n

نويسنده كتاب \"شنام\" كه در سال 87 خاطرات خود را طي يك سال نوشته است هدف خود را از نگارش اين كتاب معرفي شهدايي دانست كه در طول اين سالها ناشناخته ماندند.

تاریخ:
1391/07/1
تعداد بازدید:
122
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal