جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
هفت روز ، هفت كتاب" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
هفت روز ، هفت كتاب

{mosimage}
معرفي كتاب نامه هاي فهيمه

اين كتاب،مجموعه نامه ها و يادداشت هاي «فهيمه بابائيان پور»است كه به شهيد غلامرضا صادق زاده و علي رضا صادق زاده نوشته شده و به اهتمام علي رضا كمري گردآوري شده است.

\r\n

در يادداشت اين كتاب آمده است:«براي كامل كردن تصوير زن در دفاع هشت ساله ملت ايران در برابر يك تجاوز جهاني،اگر نگوييم راه درازي در پيش داريم،به يقين قدم هاي بزرگي برنداشته ايم.آنچه تاكنون نشان داده شده،سايه هاي مبهمي از حضور پر قدرت زنان در صحنه هاي جنگ بوده است:درحالي كه حداقل نيمي از اين دفاع مقدس را لشكر پيدا و ناپيداي زنان به دوش كشيدند.فهيمه بابائيان پور يكي از آن سايه هاي مبهم بود كه خورشيد وجودش سال ها در پشت ابرهاي نازاي تبليغات باقي ماند و مثل نقش جهادي بقيه زنان ناديده انگاشته شد.اين كتاب اشعه هايي از آن خورشيد را برگرفته و در برابر چشمان شما قرار مي دهد.


{mosimage}


\"نامه هاي فهيمه\"در 4 بخش سرآغازنامه ,يادداشتها , نامه ها و ضميمه ها تنظيم شده است. يادداشتهاي اين كتاب گزيده اي از مكتوبات مرحوم فهيمه است كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي روي كاغذ آورده است
.
اين نامه ها دنيايي ديگر از دو شخصيت خود ساخته و خود يافته را در حد كمال فرا روي چشم هر بيننده به تصوير مي كشد, اين نامه ها معراج نامه دو پرنده مهاجر است.

\r\n

در فصل يادداشتها گزيده اي از يادداشتهاي فهيمه را به عنوان مدخل بخش نامه ها مي خوانيم و از طريق اين يادداشتها خواننده با نظر و ديدگاه هاي وي آشنا مي گردد.

\r\n

در بخش نامه ها كه در حقيقت موضوع و محتوي اصلي اين كتاب است ,نخست نامه هاي نه گانه مرحوم فهيمه به همسرش شهيد غلامرضا و سپس نامه هاي غلامرضا به فهيمه آورده شده است و پس از شهادت غلامرضا و ازدواج فهيمه با عليرضا (برادر غلامرضا) و عزيمت وي به جبهه جنگ مجموعا فهيمه 18 نامه به وي نوشته كه در بخش 2 نامه ها , گزيده اي از آن را مي خوانيم كه بيانگر انديشه و نقش مرحوم فهيمه در طول زندگي پر فراز و نشيب او در جنگ است.

\r\n

فصل پاياني اين كتاب كه ضميمه ها نام گرفته شامل وصيت نامه فهيمه به همراه نمونه اي از نامه ها و تصاوير است .

تاریخ:
1391/07/4
تعداد بازدید:
168
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal