جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
English/العربيه
تازه ها
آغاز هفته تربيت بدني" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
آغاز هفته تربيت بدني

{mosimage}
با آغاز هفته تربيت بدني براي تمامي همكاران به خصوص همكاران ورزش دوست و ورزشكار ، هفته سرشار از سلامتي را آرزومنديم.

هفته تربيت بدني و ورزش

\r\n

هفته تربيت بدني همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنايي جامعه با اهميت و اثرات كاربرد ورزش در زندگي فردي و اجتماعي، اشاعه و توسعه و ترويج ورزش در خانه و خانواده و هدايت و ارشاد جامعه به ورزش هاي همگاني برگزار مي شود. ورزش و فعاليت فيزيكي در سلامت روان نيز مؤثر است. مطالعات نشان مي دهد كه موارد افسردگي، اضطراب و .... در اثر فعاليت فيزيكي بهبود يافته و ورزش به عنوان يك عالم حمايتي در درمان بيماري رواني پذيرفته شده است.

\r\n تربيت بدني از ديدگاه اسلام

\r\n

«الهي قوعلي خدمتك جوارحي » حضرت علي (ع)

\r\n

در بينش اسلامي بدن هديه اي الهي است كه بر اساس حسن كرامت آفريده شده است و ظرافت شگفت انگيزي در آفرينش آن به كار برده شده است . مطالعه و تامل در آن موجب افزايش معرفت انساني نسبت به خداوند متعال مي گردد .

\r\n

امام سجاد (ع)

\r\n

در رساله حقوق مي فرمايد «بدن تو بر تو حقي دارد . حق آنست كه آنرا سالم نيرومند و مقاوم در برابر شدايد و سختيها و در كمال نشاط نگهداري .»

\r\n

در بينش اسلامي ،تربيت و تقويت بدن و آمادگي همه جانبه آن مورد توجه است و در صورتيكه همراه با ذكر و ياد خداوند عين عبادتست .

\r\n

درخواست سلامت و قوت بدن از خداوند جزو دعاي مسلمانان است . در اسلام به مومنان قوي زيستن و با نشاط بودن و برخوردار شدن از سلامتي تن توصيه مي شود . از اين رو تربيت بدني بايد جزئي از برنامه زندگي و بخشي از مراحل آموزش و پرورش هر مسلمان قرار گيرد . مطالعه تاريخ حيات رسول گرامي (ص) و ائمه اطهار عليهم اسلام و نيز صحابه و تابعين گرانقدر آنان نشان مي دهد كه آنان به ورزش و تربيت و تقويت بدن خود مي پرداختند و در فعاليتهايي از قبيل مسابقه دو ،اسب سواري ،تير اندازي و شنا شركت مي كردند . ورزش دشمن كسالت و تنبلي و بد حالي و موجب نشاط و شادابي است . رهبران ديني به شدت ما را از تنبلي ،كسالت برحذر داشته اند .

\r\n

امام صادق (ع)

\r\n

مي فرمايند : « تنبلي و كسالت دشمن كار و تلاش است . »

\r\n

*هدف نهايي تربيت بدني و ورزش از ديدگاه اسلام تامين سلامت ، بهداشت بدن ، تقويت و رشد آن و در نتيجه حركت بسوي كمال است .

\r\n

 

\r\n

اهداف عمده تربيت بدني در تاريخ زندگي انسان عبارت است از :

\r\n

حفظ سلامت، تعميم بهداشت رشد و تقويت قواي جسمي، آمادگي براي فعاليت دفاعي، كسب شادابي و نشاط و ميل به موفقيت در وظايف شغلي و حرفه اي.

\r\n

اهداف فوق تا به امروز با مختصر تغييري در نزد اكثريت جوامع بشري ترغيب مي شود و بر حسب ضروريات بر يك يا چند هدف تأكيد بيشتري به عمل مي آيد.

\r\n

هدف سازمان تربيت بدني از تعيين هفته اي به نام \"تربيت بدني \" پرورش نيروي جسماني و تقويت روحيه سالم در افراد و توسعه و تعميم ورزش و هماهنگ ساختن فعاليتهاي تربيت بدني و تفريحات سالم و همچنين ايجاد و اداره امور مراكز ورزشي مي باشد .

\r\n


اداره تربيت بدني دانشگاه اصفهان

\r\n

ادراره تربيت بدني دانشگاه اصفهان نيز به منظور ارتقاي سلامت دانشجويان و كاركنان دانشگاه تمهيداتي را انديشيده است كه در نهايت به كسب مقام‌هاي برتر در بين دانشگاه‌هاي سراسر كشور شده است .

\r\n

به طور خلاصه افتخارات كشوري  اين اداره ( در حوزه دانشجويي ) به شرح زير مي‌باشد:

\r\n


ارسال اهم فعاليتها و افتخارات اداره تربيت بدني دانشگاه 

\r\n

الف: كسب مقام قهرماني 16 رشته بسكتبال ، هندبال ، تنيس روي ميز ، بدمينتون ، دووميداني ، شنا ، تكواندو ، كشتي آزاد ، كشتي فرنگي (پسران) فوتسال ، واليبال ، بسكتبال ، هندبال ، تنيس روي ميز ، دووميداني و شنا (دختران) در مسابقات دانشجويان دانشگاههاي منطقه 3 كشور جهت ورودو كسب سهميه يازدهمين المپياد ورزشي دانشجويان دانشگاههاي سراسر كشور

\r\n

ب :  شركت در يازدهمين المپياد ورزشي دانشجويان دانشگاههاي سراسر كشور به ميزباني دانشگاههاي اروميه و بيرجند با حضور 145 نفر دانشجوي دختر و پسر و كسب مقام چهارمي پسران در بين 105 دانشگاه و مقام يازدهمي دختران در بين 85 دانشگاه

\r\n


مقامهاي كسب شده پسران

\r\n

1. بسكتبال مدال طلا 
 2. هندبال مدال طلا 
3. تكواندو مدال نقره تيمي و 2 مدال طلا و يك برنز انفرادي
 4. تنيس روي ميز يك مدال برنز تيمي و يك مدال برنز دوبل
 5. شنا يك مدال طلا ، پنج مدال نقره   6. بدمينتون يك مدال نقره دوبل

\r\n


مقامهاي كسب شده دختران

\r\n

1. شنا سه مدال نقره و يك مدال برنز 
  2. دووميداني يك مدال برنز

\r\n


ج:  اعزام تيم هندبال پسران دانشگاه اصفهان به كشور ايتاليا جهت شركت در تورنمنت بين المللي شهر ترامو و كسب مقام اول مسابقات

\r\n

د : اعزام 3 نفر از دانشجويان ورزشكار دانشگاه اصفهان در معيت تيم ملي دانشجويان اعزامي به كشور كره جنوبي و كسب مدال طلاي تكواندو توسط جلال خدامي ، كسب مدال نقره پومسه انفرادي تكواندو توسط مهسا مرداني و كسب مدال نقره پومسه تيمي تنكواندو توسط حسين بهشتي

تاریخ:
1391/07/24
تعداد بازدید:
31
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal