جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري: بازنگري و تدوين برنامه هاي درسي عين وظيفه ي هر استاد است." class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري: بازنگري و تدوين برنامه هاي درسي عين وظيفه ي هر استاد است.

{mosimage}
بازنگري و تدوين برنامه هاي درسي با حضور معاون آموزشي وزير علوم تحقيقات و فناوري برگزار شد .

به گزارش وب سايت خبري uinews در اين جلسه كه روز چهارشنبه، دهم آبان ماه در تالار رزمجو برگزار شد ، ضمن بحث و تبادل نظر درباره ي راه اندازي رشته هاي جديد و بازنگري و تدوين برنامه هاي درسي ،راه اندازي رشته هاي جديد و بازنگري و تدوين برنامه هاي درسي،راه هاي پيشنهادي براي مساعدت وزارت علوم تحقيقات و فناوري جهت راه اندازي رشته جديد در دانشگاه اصفهان بررسي و تجزيه و تحليل شد.

{mosimage}

در اين جلسه دكتر نادري منش معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري، بازنگري و تدوين برنامه هاي درسي را عين وظيفه هر استاد در دانشگاه دانست و گفت: تدوين منابع درسي با تاكيد بر پرهيز از تغييرات صوري و شكلي در امر بازنگري و توجه در اصلاح و تغيير محتواي از وظايف اساتيد است.
وي در ادامه بازنگري و تدوين برنامه هاي درسي به صورت مستمر با توجه به نياز هاي كشور و پيشرفت علوم تكنولوژي در جهان را ضروري دانست و در عين حال افراط و تفريط در اين مورد را مردود شمرد.
 معاون آموزشي وزارت علوم همچنين استفاده از متخصصان و صاحبنظران خبره در تدوين برنامه هاي درسي ،لزوم ارسال طرح ها و پيشنهاد هاي گروه هاي آموزشي پس از تصويب اوليه در شوراي دانشگاه براي تصويب نهايي به وزارت علوم ،تحقيقات و فناوري ،اولويت قرار دان در ايجاد رشته هاي بين رشته اي توسط دانشگاه ها در راستاي توسعه علمي همچنين تدوين آيين نامه ها و برنامه هاي مربوط به ايجاد اين رشته ها با نظارت وزارت علوم و با همكاري اعضاي هيات علمي دانشگاه ها را لازم و ضروري دانست.
در اين جلسه دكتر محمد حسين رامشت رئيس دانشگاه اصفهان نيز با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر ضرورت نگاه متوازن به رشته هاي علمي دانشگاه ها اظهار داشت : در توجه به رشته هاي دانشگاهي بايد نيازهاي آتي جامعه علمي كشور در نظر گرفته  شود و دانشگاه هاي توانمند در راه اندازي رشته هاي خاص مشخص شده و سرمايه گذاري مناسب براي آن ها صورت گيرد.

{mosimage}

رئيس دانشگاه اصفهان با بيان اين كه اولويت بندي در رشته هاي تحصيلي دانشگاهي بايد بر مبناي آمايش علمي صورت گيرد اظهار داشت: همواره بايد در تاسيس رشته هاي دانشگاهي نياز سنجي مناسبي صورت پذيرد و نبايد در اين حوزه بنابر علايق شخصي حركت شود.
در پايان خاطر نشان مي سازد دكتر محمد حسين استكي معاون آموزشي   و دكتر احمد رضا نصر مدير مطالعات و برنامه ريزي آموزشي دانشگاه نيز به ارائه گزارش كاملي از بازنگري دروس در دانشگاه اصفهان و موفقيت هاي به دست آمده در اين زمينه پرداختند. 

تاریخ:
1391/08/15
تعداد بازدید:
165
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal