جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
انتخاب فناوران برتر در اولين روز هفته پژوهش

در اين روز از پزوهشگران و فناوران برتر، نشريات، پاركهاي علم و فناوري و انجمنها و قطبهاي علمي برتر در 6 حوزه تقدير مي شود.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، محمد صادق خياطيان بخش تجليل از فناوران و پژوهشگران برتر را از برنامه‌هاي مهم در  هفته پژوهش ذكر كرد و افزود: در جشنواره امسال برترين ها در 3 بخش پژوهشگران و فناوران برتر، نشريات علمي و پژوهشي و قطبها و انجمنهاي علمي انتخاب و معرفي خواهند شد.

\r\n

دبير جشنواره تجليل از پژوهشگران و فناوران برتر كشور با اشاره به نحوه انتخاب پژوهشگران برتر، اظهار داشت: در اين بخش آيين‌نامه را در سال گذشته تدوين و بر اين اساس شرايط و ضوابط انتخاب پژوهشگران برتر و مديران برتر پژوهشي را اعلام كرديم.

\r\n

وي با بيان اينكه فراخوان انتخاب برترين ها در اوايل مهرماه سال جاري به همه دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي ابلاغ شد، خاطر نشان كرد: بر اين اساس برترين هاي 3 بخش مذكور در 6 زمينه \"فني و مهندسي\"، \"علوم انساني\"، \"علوم پايه\"، \"كشاورزي\"، \"دامپروري\" و \"هنر\" انتخاب خواهند شد.

\r\n

خياطيان، انتخاب يك مدير پژوهشي برتر را از ديگر برنامه هاي اين جشنواره نام برد و اضافه كرد: اين برترين‌ها علاوه

\r\n

بر دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز رشد شامل دستگاه ها اجرايي و موسسات پژوهشي غير وابسته به وزارت علوم است نيز مي‌شود.

\r\n

دبير جشنواره تجليل از پژوهشگران و فناوران برتر كشور معرفي نشريات علمي را از ديگر برنامه هاي جشنواره برترينهاي علم فناوري نام برد و در اين باره توضيح داد: كميسيون نشريات وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دو نوع مجوز براي نشريات اعطا مي كند كه شامل نشريات علمي- ترويجي و نشريات عملي- پژوهشي مي شود.
خياطيان با بيان اينكه در روز جشنواره برترين نشريات معرفي خواهند شد، يادآور شد: سوابق هر يك از اين نشريات در كميسيونهاي تخصصي در زمينه‌هاي 6 گانه مورد بررسي قرار مي گيرد و در هر يك از اين زمينه ها يك نشريه برتر انتخاب خواهد شد.

\r\n

به گفته وي در جشنواره امسال حدود 3 نشريه علمي- پژوهشي انتخاب شدند.

\r\n

دبير جشنواره تجليل از پژوهشگران و فناوران برتر كشور با اشاره به اهميت اجراي طرحهاي پژوهشي كاربردي در راستاي رفع نيازهاي كشور، خاطر نشان كرد: در اين راستا در سالهاي اخير با توجه به اهميت موضوع و تاكيدي كه بر انجام طرحهاي پژوهشي و كاربردي و تقاضا محور شده است، از اين رو يكي از ملاكهاي انتخاب طرحهاي برتر در هفته پژوهش قرار گرفته است.

\r\n

وي از انتخاب طرحهاي كاربردي در اين دوره از جشنواره خبر داد و يادآور شد: در اين راستا در سال جديد اقدام به انتخاب طرحهاي تحقيقاتي كاربردي شد.

\r\n

خياطيان با بيان اينكه انتخاب اين طرحها در دبيرخانه بند \"الف\" انجام شد در اين باره توضيح داد: بر اساس بند الف ماده 17 قانون چهارم توسعه در خصوص\"اجراي پژوهشهاي تقاضا محور مشترك\" دبيرخانه اي در اين زمينه ايجاد وبرترين پروژه هاي تحقيقاتي كاربرد كه يكي از نيازهاي كشور را برطرف كرده باشد انتخاب شدند.

\r\n

دبير جشنواره تجليل از پژوهشگران و فناوران برتر كشور ادامه داد: اين دبيرخانه از ميان طرحهاي كاربردي كه با موفقيت به اجرايي و به مرحله عملياتي رسيده باشند تعدادي را به عنوان برتر انتخاب و معرفي خواهد كرد.

\r\n

خياطيان همچنين با اشاره به برگزاري  8 دوره جشنواره استاني ايده برتر اظهار داشت: اين جشنواره از سوي پارك علم و فناوري يزد به صورت استاني برگزار مي شد ولي اين جشنواره با پيشنهاد معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم از سال قبل به صورت ملي برگزار مي شود.

\r\n

وي با بيان اينكه با ملي شدن اين جشنواره، ايده هاي پژوهشي از سراسر مورد در اين جشنواره پذيرش مي شود، يادآور شد: در سال جاري تاكنون بيش از 7 هزار ايده به اين جشنواره ارسال شده است.

\r\n

وي از معرفي برترين هاي اين جشنواره در روز 25 آذرماه خبر داد و گفت: در جشنواره ملي ايده هاي برتر از 10 ايده برتر تجليل مي شود و در روز 25 آذر در جشنواره برترين هاي پژوهشي از 3 ايده برتر از ميان اين 10 ايده انتخاب و تقدير خواهند شد.

\r\n

دبير جشنواره تجليل از پژوهشگران و فناوران برتر كشور انتخاب يك پارك علم و فناوري برتر را از ديگر برنامه هاي  25 آذرماه دانست و افزود: در روز 25 آذرماه از ميان 31 پارك علم و فناوري، يك پارك برتر انتخاب و معرفي خواهد شد.

\r\n

وي انتخاب واحد فناور يا شركت دانش بنيان از ميان شركتهاي مستقر در پاركهاي علم و فناوري و مركز رشد برتر را از ديگر برنامه هاي اين روز عنوان كرد و ادامه داد: علاوه بر اين طرحهاي فناورانه اي كه از سوي واحدهاي مطرح شده و به مرحله پايلوت و تجاري سازي رسيده باشند نيز به عنوان طرحهاي فناورانه برتر معرفي و تجليل خواهند شد.

\r\n

 

تاریخ:
1391/09/24
تعداد بازدید:
175
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal