جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
27 آذر سال روز وحدت حوزه و دانشگاه گرامي باد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
27 آذر سال روز وحدت حوزه و دانشگاه گرامي باد

{mosimage}
در روز ۲۷ آذر سال ۱۳۵۸، آيت‌الله دكتر مفتح، استاد حوزه و دانشگاه، در دانشكده الهيات دانشگاه تهران به درجه رفيع شهادت رسيد. سالروز شهادت اين متفكر حوزه و استاد دانشگاه از سوي حضرت امام خميني (ره) «روز وحدت حوزه و دانشگاه» نام گرفت.

دكتر خسرو شاهي معاون دانشكده اهل‌البيت \"ع\"به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت :روز وحدت حوزه و دانشگاه از سويي يادآور مجاهدت‌ها و مبارزات علما و انديشمندان در حوزه‌هاي علميه و محيط‌هاي دانشگاهي است كه به مقابله با قدرت‌هاي ظالم برخاستند و از سوي ديگر، انزجار و تنفر دشمنان و بيگانگان از اتحاد مسلمانان به ويژه وحدت قشرهاي آگاه علمي را خاطرنشان مي‌سازد.

\r\n

وي در ادامه افزود:امام راحل با نامگذاري 27 آذر ماه به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه اهداف مهمي را دنبال كرده است كه يكي از اهداف اين روز هماهنگي و اتحاد علوم ديني و تجربي در مقابله با استكبار است . چرا كه هدف اصلي و نهايي استكبار، ضربه زدن بر پيكره دو قشر علمي و ديني و ايجاد تفرقه و خودمحوري ميان آنان است و اين مقصود را همواره با شعار جدايي دين از سياست در سال‌هاي پياپي دنبال كرده و در پي تحقق اين هدف شوم است.

\r\n

 آينده و پيشرفت كشور و مصالح فرهنگي، ديني و علمي در كشور در گرو آن است كه اين دو نهاد اثرگذار به گونه‌اي هماهنگ، همراه، همگام و هم‌دوش يكديگر حركت و كار كرده و با كمترين نيروها، يكديگر را خنثي نكنند.

\r\n

دكتر خسرو شاهي انتخاب 27 آذر به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه را  يك حركت نمادي دانست  كه نظام جمهوري اسلامي ايران به دنبال استراتژيك بوده است و اين استراتژيك چيزي نيست جز وحدت حوزه و دانشگاه.

\r\n

معاون دانشكده اهل البيت \"ع\" يكي ديگر از اهدف وحدت حوزه و دانشگاه را بازگشت به وحدت علوم دانست و خاطر نشان ساخت :وحدت علوم يكي از اهداف وحدت حوزه و دانشگاه است ،چرا كه تمامي علوم بشري از علوم انساني گرفته تا علوم تجربي يك هدف مشترك كه همان شناخت عالم وجود است را دنبال مي‌كنند.

\r\n

عضو هيات علمي دانشكده اهل‌البيت \"ع\"به بخشبندي علوم به دو بخش تكويني و تشريعي اشاره كردوگفت :در دنياي دانش ، علوم ديني در بخش تشريعي  و علوم تجربي به بخش تكويني علم مي‌پردازند و روز وحدت حوزه و دانشگاه به دنبال آن است تا شرايطي را فراهم آورد تا انديشمندان هر دو حوزه به واحد بودن ارزش كار خود كه رسيدن به شناخت عالم قادر و متعال است دست يابند.

\r\n

معاون دانشكده اهل‌البيت \"ع\" به اصل ماهيت وحدت حوزه و دانشگاه اشاره كرد و گفت:منظور از وحدت ،وحدت صوري و ظاهري نيست ، وحدتي است كه بايد اعضاي جامعه را به هم نزديك نمايد. وحدتي كه حقيقي است و آن اين است كه با هم سو و هم جهت شدن علوم ديني و تجربي ، كليه اقشار جامعه با رسيدن به شناخت هستي به هم نزديك مي‌شوند.

\r\n

دكتر خسرو شاهي در پايان سخنان خود به اين نكته اشاره داشت كه رسيدن به استراتژي نظام جمهوري اسلامي كه همان وحدت بين حوزه و دانشگاه است در گرو همت و اقتدار استادان و علمايي است كه دغدغه ايشان نشان دادن شيوه‌هاي خلاقانه به پژوهشگران هر دو حوزه به طور خاص و اعضاي جامعه به طور عام   براي رسيدن به هدف مشترك كه همان شناخت قادر متعال است مي‌باشد.

تاریخ:
1391/09/26
تعداد بازدید:
97
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal