جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
ميلاد حضرت مسيح \"ع\"

ميلاد پيامبر بشارت دهنده صلح و  آرامش ، دوستي و مودت ، حضرت مسيح \"ع\" بر تمامي هموطنان مسيحي و مسلمان و به خصوص دانشگاهيان دانشگاه اصفهان گرامي باد

ميلاد با سعادت پيامبر عظيم‌الشأن و بشارت‌دهنده توحيد، معنويت و عدالت حضرت عيسي بن مريم(ع) را به ملت عزيز و همه مسيحيان و هم‌وطنان ارمني تبريك و شادباش عرض مي نماييم.

\r\n

معجزه مسيح به اذن الهي بود

\r\n

 

\r\n

ياد كن آنگاه كه فرشتگان گفتند: اي مريم، خدا تو را به كلمه‌اي از خود كه نامش مسيح، عيسي بن مريم است، نويد مي‌دهد

\r\n

كه در دنيا و آخرت آبرومند و از مقربان (الهي) و با مردم در گهواره و در بزرگسالي سخن مي‌گويد و از نيكان و شايستگان است.

\r\n

و آنگاه كه از كسانش در جايگاهي شرقي كناره گزيد و ميان خود و آنان پرده‌هاي كشيد؛ پس ما روح خود را نزدش فرستاديم و براي او همچون انساني درست اندام نمودار شد.

\r\n

مريم گفت: من از تو به خداي رحمان پناه مي‌برم، اگر پرهيزگار باشي.

\r\n

(جبرئيل) گفت: همانا من فرستاده پروردگارت هستم تا تو را پسري پارسا و پاكيزه ببخشم.

\r\n

مريم گفت: چگونه مرا پسري باشد و حال آنكه دست هيچ انساني  به من نرسيده و بدكاره هم نبوده ام؟

\r\n

گفت: چنين است، پروردگار تو گفته كه: اين بر من آسان است و تا او را نشانه‌اي براي مردم و رحمتي از سوي خويش كنيم؛ اين كاري است حتمي و شدني.

\r\n

پس به او عيسي (ع) بار گرفت و با وي به مكاني دور بيرون رفت آنگاه درد زايمان او را به سوي تنه درخت خرمايي كشانيد؛ گفت: اي كاش پيش از اين مرده بودم و به فراموشي سپرده شده بودم.

\r\n

پس (كودك) از زير او ندايش داد: غمگين مباش، پروردگار تو از زير پايت جويي روان ساخت و خرما بن را به سوي خويش بجنبان تا بر تو خرماي تازه چيده فرو ريزد؛ بخور و بياشام و چشم روشن دار و اگر از آدميان كسي را ديدي، بگو: من براي خداي رحمان روزه (سكوت) نذر كرده‌ام و امروز مطلقا با هيچ انساني سخن نمي گويم.

\r\n

پس مريم او را برداشته، نزد كسانش آورد؛ گفتند: اي مريم، چيزي شگفت آورده‌اي. اي خواهر هارون، نه پدرت مرد بدي بود و نه مادرت زني بدكاره!

\r\n

مريم به او اشاره نمود؛ گفتند: چگونه با كودكي خرد كه در گهواره است، حرف بزنيم؟

\r\n

(كودك) گفت: من بنده خدا هستم، به من كتاب داده و پيامبرم گردانيده است و مرا هر جا كه باشم، با بركت ساخته و تا زنده ام به نماز و زكات سفارش نموده و مرا به مادرم نيكوكار كرده و گردنكشي بد بخت نگردانيده است و درود بر من، روزي كه زاده شدم و روزي كه بميرم و روزي كه زنده برانگيخته شوم.

\r\n

و چون عيسي با نشانه‌ها و دلايل روشن آمد، گفت: همانا براي شما حكمت آورده ام (تا هدايت شويد) و تا برخي  از آنچه را كه درباره‌اش اختلاف مي‌كنيد، برايتان بيان كنم، پس از خدا بترسيد و مرا پيروي كنيد. همانا خداي يكتا پروردگار من و پروردگار شماست، پس او را بپرستيد، اين است راه راست. [او «كلمه» خدا بود]

\r\n

اما آن گروه‌ها (فرق مسيحي) ميان خود اختلاف كردند؛ پس واي بر ستمكاران از عذاب روزي دردناك! آيا چشم به راه چيزي جز قيامت‌اند كه ناگهان بديشان فرا رسد در حالي كه بي‌خبرند؟ در آن روز دوستان، برخي دشمن برخي ديگرند، مگر پرهيزگاران.

\r\n

و چون عيسي كفر آنان را آشكارا دريافت، گفت: چه كساني درراه خدا ياوران من اند؟

\r\n

حواريان گفتند: ما ياوران خداييم به خدا ايمان آورديم و گواه باش كه ما تسليم هستيم. پروردگارا، ‌به آنچه نازل كرده‌اي، ايمان آورده ايم و از اين پيامبر پيروي كرديم، پس ما را در شمار گواهي دهندگان بنويس.

\r\n

پس گروهي از بني اسرائيل ايمان آوردند و گروهي كافر شدند. كساني را كه ايمان آوردند، بر دشمنانشان مدد كرديم تا چيره و پيروز شدند.

\r\n

 

تاریخ:
1391/01/4
تعداد بازدید:
88
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal