جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
تغيير مديريت به معناي تحقير مديريت هاي قبلي نيست" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
تغيير مديريت به معناي تحقير مديريت هاي قبلي نيست
دكتر هاشمي معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در مراسم توديع دكتر محمد حسين رامشت و معارفه دكتر هوشنگ طالبي به عنوان رئيس دانشگاه اصفهان اظهار داشت: تغيير مديريت به معناي تحقير مديريت هاي قبلي نيست.
به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinews در مراسم توديع و معارفه رئيس دانشگاه اصفهان كه با حضور اساتيد ،كاركنان و دانشجويان دانشگاه اصفهان در سالن همايش هاي پيامبر اعظم دانشگاه اصفهان برگزار شد، معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فناوري ضمن بيان اين كه تغيير مديريت ها به معناي تحقير مديريت هاي قبلي نيست گفت: هم اكنون دانشگاه نقطه ي عطفي را تجربه مي كند كه بايد با قانونمندي ،مسئوليت پذيري ورقابت همراه با رفاقت به سمت يك فضاي آزاد انديشانه،پويا همراه باعقلانيت و خرد ورزي پيشرفت نمايد.
 
 
وي در ادامه ضمن قدر داني از زحمات 8 ساله دكتر محمد حسين رامشت رئيس پيشين دانشگاه اصفهان گفت: اين سرمايه بزرگ مديريتي به دست كسي واگذار شده است كه شان و شخصيت اين جايگاه را دارد.
دكتر هاشمي در ادامه افزود : دكتر طالبي به عنوان يك شخصيت علمي وارسته خوب مي داند كه در چه جايگاهي منصوب شده ،چرا كه اين دانشگاه خانه ي اوست و خوشبختانه دانشگاه هم خوب اور ا مي شناسد . وي همچنين دانشگاه اصفهان را پيشگام يك نهضت نرم افزاري،علمي و رساندن جامعه به يك مرجعيت علمي دانست و گفت: اين دانشگاه بايد كانون فضائل اخلاقي و ارزش هاي والاي ديني ونماد اعتدال و عقلانيت و پيشگام در پيشرفت و تعالي باشد.
دكتر هاشمي همچنين خواستار اجراي ضوابط تعريف شده با پرهيز از افراط و تفريط و تاكيد بر نقش تمدن سازي و فرهنگ سازي دانشگاه شد.
معاون فرهنكي اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در ادامه ضمن تاكيد بر استقلال دانشگاه گفت: استقلال دانشگاه به معناي اعتماد به نفس و خود باوري و عدم وابستگي مطلق به وزارت علوم است.
 
 
اهتمام وزارت خانه بر اين است كه دانشگاه مستقل باشد و علاوه بر شناختن نقش خود به نشان دادن نقش خود نيز بپردازد.
وي دانشگاه اسلامي را يك ضرورت دانست و افزود: دانشگاه اسلامي دانشگاهي است كه مطلوب همه ي مسلمين باشد و كريمانه ترين رفتارهاي مديريتي و عالي ترين كرامت در آن موج بزند و از افراط و تفريط دورباشد. وي در پايان با اشاره به نحوه رسيدن به وضعيت مطلوب گفت: دانشگاه محيط مقدسي است كه بايستي به سمت تقويت اخلاق مداري و توليد علم و حكمت در سايه آزادي هاي آكادميك گام بردارد وبا همدلي و همفكري همه آهاد روشنفكر دست در دست هم، دانشگاهي با ارزش هاي متعالي و رو به رشد بسازد.
 
 
در ادامه مراسم دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان نيز ضمن اشاره به جايگاه ارزشمند دانشگاه اصفهان كه در طول انقلاب نقش سرنوشت ساز و تاريخ سازي داشته است اظهار داشت: جوانان انقلابي اين نظام هم اكنون در لباس هيات علمي كمر همت را بسته تا به اين دانشگاه خدمت نمايند و در صدد اعتلاي جايگاه و ارتقا سطح علمي دانشگاه باشند.
اكنون زمان آن است،كه باكمك و استعانت از اين عزيزان ان شا ا.. بتوانيم مسوليت ها و وظايف خود را به نحو احسن به انجام برسانيم.
وي در ادامه ضمن تشكر از پيشرفت هايي كه در زمان تصدي دكتر رامشت حاصل شده است گفت: در صحبت هاي قائم مقام رئيس دانشگاه گفته شد كه در سال هاي گذشته قدم هاي بزرگي برداشته شده كه از اين بابت خدا را شاكريم ولي مي خواهم اعتراف كنم كه تمام ظرفيت هاي دانشگاه اين نيست اميد است با همكاري همه از تمامي ظرفيت هاي دانشگاه در جهت كيفيت و تعميق بخشي آموزش و پژوهش استفاده نمائيم و باعث ارتقا هرچه بيشترجايگاه دانشگاه شويم.
رئيس دانشگاه همچنين در ادامه افزود: از وزارت علوم مي خواهيم كه مسئوليت ها و اختيارات دانشگاه را به دانشگاه واگذار نمايد.
اختياراتي كه شايد در سال هاي گذشته سلب شده است ،منزلت بخشي شان و شخصيت اعضا هيات علمي از ديگر نكاتي بود كه رئيس دانشگاه بر آن تاكيد نمود و گفت: اعضا هيات علمي تربيت كندگان نسل فرداي ما هستند و منزلت بخشي شان آنان بسيار حائز اهميت است.
وي در ادامه به كرامت انساني براي كاركنان شريف دانشگاه اشاره نمود و بحث كرامت انساني را براي همه به خصوص كارمندان و كاركنان دانشگاه ضروري دانست و همچنين بر مشاركت و استفاده از پتانسيل و ظرفيت جوانان فعال دانشجويي دانشگاه تاكيد نمود و از همه دانشگاهيان درخواست همكاري و همگامي و همچنين صبر و حوصله در تحقق اهداف نمود و گفت: ظرفيت هاي مديريتي محدود است ،قول مي دهيم كه از تمام ظرفيت هاي مان استفاده كنيم ولي قول نمي دهيم تمام توقعات به حق را برآورده نمائيم.
اما مطمئن هستم كه با همكاري همه عزيزان دانشگاهي قطعا" توقعات برآورده شود.
وي در پايان از تلاش هاي مديريت سابق دانشگاه به خصوص دكتر رامشت سپاسگزاري نمود. 
 

گفتني است در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين دكتر علي تقوي مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه نيز با بيان اين كه نبايد رقابت هاي ما به رقابت هايي عرضي تبديل شود ،گفت: نبايد بگذاريم دانشگاه به صحنه ي تاخت و تاز گروه هاي سياسي تبديل شود و در اين راستا مسئولين از برجسته كردن نقاط ضعف همديگر بايد بپرهيزند چرا كه ناديده گرفتن نقاط قوت نتيجه اي جز بدبيني و ياس و نا اميدي ندارد.
وي در پايان گفت: وظيفه ي همه ي ما كمك به رياست جديد دانشگاه و فراهم آوردن شرايط آرام و خوب براي تحقق اهداف متعالي ايشان در جهت ارتقا سطح علمي و فرهنگي دانشگاه است.
 

گفتني است در اين مراسم دكتر بيد هندي قائم مقام رئيس پيشين دانشگاه اصفهان به نمايندگي از دكتر محمد حسين رامشت فهرست برخي از فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي،فرهنگي و اجتماعي دانشگاه در 8 سال اخيررا چنين عنوان كرد :

توسعه و ارتقاء رشته هاي موجود در دانشگاه از 130 رشته به 330 رشته

بازنگري سرفصل دروس بالغ بر 70% و كسب رتبه ممتاز كشور

ارتقاء تحصيلات تكميلي و اختصاص حدود 60% از پذيرش دانشجويان به ارشد و دكتري

راه اندازي دانشكده هاي جديد (دانشكده هاي فناوري نوين، علوم جغرافيايي، حمل و نقل، معارف اهل البيت (ع) و شيمي)

راه اندازي دانشكده مجازي و پرديس خودگردان دانشگاه

تعيين راهكارهاي ارتقاء علوم انساني در شوراي ارتقاء علوم انساني

جذب بيش از 300 عضو هيات علمي جوان، فرهيخته و نخبه

راه اندازي 8 مركز پژوهشي، 5 پژوهشكده- مركز رشد، دفتر

تجاري سازي و مالكيت فكري و افزايش قطب هاي علمي از 3 قطب به 8 قطب

كسب رتبه چهارم كشوري در ISC و رتبه دوم دانشمندان علوم پايه

انتشار بيش از 30 مجله علمي پژوهشي و كسب رتبه سوم دانشگاهي در نشر كتاب

ايجاد ساختار معاونت فرهنگي دانشگاه

ايجاد معاونت هاي فرهنگي در دانشكده ها و واگذار كردن فعاليتها به استادان محترم در قالب استاد مشاور فرهنگي

كسب رتبه هاي برتر فرهنگي و دانشجويي در سطح دانشگاه هاي كشور در چندين سال پياپي

تنظيم سند راهبردي فرهنگي دانشگاه

كسب رتبه ممتاز در عرصه كرسي هاي آزاد انديشي

هماهنگي و ارتقاء فعاليت هاي فرهنگي كليه دانشگاههاي استان در قالب شوراي هماهنگي به سرپرستي معاونت فرهنگي دانشگاه اصفهان

استفاده از توانايي بخش خصوصي در برطرف كردن نيازهاي دانشجويي به ويژه در حوزه اسكان و تغذيه (خوابگاههاي خودگردان، رستوران خصوصي ياس 1 و 2)

نگاه ويژه رتبه مركز مشاور دانشگاه و پوشش حداكثري دانشجويان و كسب رتبه هاي برتر كشوري در چندين سال متوالي

برگزاري نماز جماعت در 25 نقطه دانشگاه

تكميل و احداث بالغ بر 170000 مترمربع فضاي آموزشي و اداري در دانشگاه (حدود 60000 مترمربع مورد بهره برداري قرار گرفته است)

 همچنين به نمايندگي از طرف دكتر محمد حسين رامشت رئيس پيشين دانشگاه اصفهان لوح تقديري از معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم دريافت نمود.

 
 
 
 
خاطر نشان مي‌سازد در پايان اين مراسم، دكتر ركني زاده به نمايندگي از اعضا هيئت علمي دانشگاه به بيان ديدگاه هاي خوددر خصوص مديريت پرداخت و ضمن تقدير از خدمات دكتر محمد حسين رامشت ،وي را فردي نقد پذير دانست و گفت: اميد است مديريت جديد نيز با حفاظت از منزلت اعضاي هيات علمي و شان كاركنان شريف و همچنين روحيه ي نقد پذيري مديريت كارآمدي را در دانشگاه داشته باشد.
 

 وي در ادامه بر بالا بردن سطح آگاهي مجموعه در رسيدن به اهداف متعالي دانشگاه تاكيد نمود و سپس شش ويژگي مديريتي را از منظر حضرت امير المومنين علي (ع) اين چنين بيان كرد:

1- مدير به واسطه ي قدرتي كه دارد نبايد هيچ تغييري در رفتار او ايجاد شود.

2- نعمت مديريت وسيله اي براي نزديك شدن به خدا باشد.

3- هيچ سري از مردم نبايد پنهان باشد مگر مسائل نظامي.

4- در همه امور با مردم مشورت نمايد و از ايده و نظر آن ها در امر مديريت استفاده كند.

5- تلاش مدير رساندن حق به حق دار باشد.

6- در اداي حق مردم همه بايد در نزد مدير يكسان باشند.

وي در ادامه افزود:اگر مديري اين 6 ويژگي را داشته باشد لازم است تا مجموعه ي مديريتي ايشان، با همدلي،پشتيباني و همراهي كردن وي را حمايت نمايد و در اين صورت است كه خداوند نعمت را بر آن مجموعه افزون مي نمايد.

 
تاریخ:
1392/10/01
تعداد بازدید:
284
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal