جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
 از حمايت هاي بي دريغ بسيج دانشجويي تشكر مي كنم" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
از حمايت هاي بي دريغ بسيج دانشجويي تشكر مي كنم
دكتر طالبي سرپرست دانشگاه اصفهان : از حمايت هاي بي دريغ بسيج دانشجويي تشكر مي كنم

                                                      در 9 دي با حضور همه مردم آرامش به كشور بازگشت.


به نقل از روابط عمومي بسيج دانشجويي دانشگاه اصفهان، جمعي از اعضاي شوراي انديشه ورز بسيج دانشجويي اين دانشگاه همزمان با سالروز حماسه 9 دي با دكتر هوشنگ طالبي سرپرست جديد دانشگاه،پيرامون حماسه 9 دي و تعامل سازنده بسيج ودانشگاه ديدار و گفتگو كردند.
در اين نشست دكتر هوشنگ طالبي سرپرست دانشگاه اصفهان 9 دي را سالروز حماسه اي مردمي دانست و خاطر نشان ساخت : طبق فرمايش مقام معظم رهبري همه اقشار و موافق و مخالف نتيجه انتخابات به صحنه آمدند تا آرامش به كشور باز گردد .
وي در ادامه سخنان خود افزود: حماسه مردمي 9 دي نشانگر آن است كه وقتي بحث دفاع از دستاورد هاي نظام و انقلاب اسلامي در ميان باشد ،تمامي اختلاف نظر ها از بين مي رود و همه مردم با هم به صحنه مي آيند و اين دليلي است كه ما نبايد مقاومت مردم را در برابر فشار ها و تحريم ها دست كم بگيريم چرا كه مردم با روحيه بسيجي هيچ گاه در بزنگاه ها از اهداف نظام و انقلاب كوتاه نمي آيند.
دكتر طالبي در ادامه اين نشست از حمايت بسيج دانشجويي در خصوص انتخاب خود به عنوان سرپرست جديد دانشگاه اصفهان تشكر و قدرداني نمود و گفت: همانطور كه در طول ساليان گذشته ارتباط خود را با مسئولين تشكل بسيج دانشجويي حفظ نموده‌ام ، امروز نيز خواستار تعامل و ارتباط مستمر با اين تشكل دانشجويي بوده و ادامه اين روند را در پرتو همراهي و همدلي مسئولين بسيج دانشجويي با مديريت جديد دانشگاه‌ مي‌دانم. چرا كه براي رسيدن به اهداف والاي علمي و عملي در دانشگاه ، نيازمند توافق و وحدت نظر مي‌باشيم. سرپرست دانشگاه اصفهان با اشاره به اينكه محيط علمي دانشگاه و تحقق دستاورد هايش به پيش زمينه اي به نام وحدت نظر نياز دارد گفت: آن چيزي كه ما در سال‌هاي آغازين دهه 80 تا حدودي در دانشگاه بدان دست يافتيم و امروز بايد در نمونه كامل تري بدان برسيم، البته اين وحدت نظر در فاصله سال 76 تا 80 با سختي بيشتري ايجاد شد اما امروز در شرايطي بهتر و زماني كه فكر مي كنيم همه يك هدف مشترك داريم و آن حفظ نظام است به راحتي بدست خواهد آمد.
سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: اين كه زمينه اصلي فعاليت بسيجي دانشجويي علمي و آموزشي باشد، پر كردن جاي خالي است كه يك نهاد انقلابي بتواند متناسب با محيط دانشگاه به فعاليت بپردازد و البته اين كار ما در مديريت دانشگاه را آسان تر مي كند.
وي در ادامه تاكيد كرد: بنده اعتقادي و بر اساس اين كه حضورم باعث هم افزايي نيروها مي شود وارد اين عرصه شده ام و وظيفه ي مان نيز اين است كه زمينه را براي شد علمي آماده كنيم و قرار نيست عملكرد هاي ما باعث از بين رفتن آرامش بشود. رفتار هايي كه همه زمينه ها از جمله مديريت ها، فعاليت هاي علمي و برنامه هاي فوق برنامه دانشگاه را شامل مي شود، تحت الشعاع اين موضوع آرامش قرار مي گيرند.
 
                                                             همه در قبال حفظ ارزشهاي انقلاب مسئول هستند
                                                                 انتصاب هايم مخل آرامش دانشگاه نخواهد بود
 
سرپرست دانشگاه اصفهان خطاب به دانشجويان بسيجي اظهار داشت: توجه به اين مساله كه اصل حضور و وظيفه بسيج دانشجويي دفاع از ارزشهاست نكته مهمي است اما بايد توجه داشت اين مهم تنها به عهده بسيج دانشجويي نيست و همه مجموعه هاي دانشگاهي از جمله افرادي با ديدگاه هاي متفاوت اين رسالت را بر عهده دارند.

وي تصريح كرد: اينكه شما تناقضي بين تحصيل و فعاليت هاي فوق برنامه و انقلابي نمي بينيد بسيار نكته با ارزشي است درست چيزي كه ما و ساير دانشجويان انقلابي در ابتدا شكل گيري اين نهضت بر آن تاكيد داشتيم. بايستي اين نگاه و رابطه طولي درس و فعاليت هاي ارزشي را حفظ و تداوم بخشيد.

دكتر طالبي با ابراز خرسندي نسبت به شكل گيري پژوهشكده علوم انساني در بسيج دانشجويي تاكيد كرد: معتقدم در دانشگاه اسلامي بايد كرامت انساني حفظ شود. بايد در اين محيط منزلت استاد رعايت و به شخصيت دانشجويان احترام گذاشته شود و البته با پرهيز از سياست زدگي در اين محيط نيز موافق هستم.

سرپرست دانشگاه اصفهان در پايان با اشاره به نظرات مطرح شده در جلسه راجع به انتصاب هاي دانشگاه گفت: مطمئن باشيد در انتصاب ها موازين قانوني رعايت خواهد شد و افرادي كه منتخب مي شوند از مراحل مختلفي گذر كرده و البته افرادي انتخاب مي شوند كه موضوع حفظ آرامش و عدم ايجاد تنش در دانشگاه هم رعايت شود.
 
                                                                كمك به رشد علمي در دانشگاه وظيفه همگان است
                                                  تعامل سازنده ومنطقي همراه با نقد دلسوزانه رويكرد بسيج دانشجويي
 
در ادامه اين نشست آنالويي مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه اصفهان ضمن گراميداشت حماسه 9 دي اظهار داشت: يكي از جدي ترين مطالبات رهبري از دانشگاه ها پيگيري و تحقق اهداف چشم انداز 1404 در بعد علمي است كه بايد تمام برنامه ريزي ها و طرح هاي كلان دانشگاهي در راستاي تحقق اهداف اين سند بالا دستي باشد و ايشان به طور جدي نسبت به عقب ماندن از چشم انداز و عدم رشد علمي كشور نگران هستند و ما بايد اين نگراني را مرتفع نماييم.

مسئول شوراي عالي قشر بسيج دانشجويي استان با اشاره به رويكرد هاي بسيج دانشجويي در دانشگاه ها تصريح كرد: بسيج دانشجويي داراي ابعاد متفاوت است و از فعاليت همه افراد و همه سليقه هاي در دانشگاه استقبال مي كند و معتقديم كه تفاوت نظر موجب پيشرفت است اما اين نظرات بايد در چارچوبهاي قانوني و آن چيزي كه شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي دانشگاه ها مشخص كرده صورت بگيرد. و بايد تلاش شود با نظارت همه جانبه از تخريب و توطئه و نفي ارزشها در محيط دانشگاه به بهانه آزادي بيان جلوگيري شود.

آنالويي اضافه كرد: نگاه بسيج  در زمينه نقد، اعتقاد به فضاي نقادي توام با دلسوزي  براي رسيدن به اهداف مشتركي است كه همه ما در چارچوب نظام مقدس جمهوري اسلامي به دنبال دستيابي به آن هستيم.اما بسيج دانشجويي همواره تلاش مي كند تعامل منطقي  و ارتباط با نهاد هاي مختلف از جمله مسئولين دانشگاه راحفظ كرده و در دوره جديد نيز  اين مهم تقويت خواهد شد.

عضو شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي كشور گفت: با توجه به تجربه ارزشمند و تدبير سرپرست محترم دانشگاه اميدواريم تغييرات مديريتي دانشگاه اصفهان بر اساس تجربه ، تخصص و البته تعهد صورت بگيرد و  افرادي انتخاب شوند كه پيگير ارزشهاي انقلاب  بوده و از حاشيه و تنش به دور باشند و بي شك تحقق اين مسئله در گرو استفاده از همه سلايق وظرفيت ها در جهت حفظ اتحاد در دانشگاه مي باشد.كه البته جناب آقاي دكتر طالبي نيز بارها به اين موضوع اشاره داشته اند.وي در پايان انتصاب دكتر طالبي به عنوان سرپرست دانشگاه اصفهان را به ايشان تبريك گفته وضمن آرزوي توفيق براي ايشان، از زحمات دكترمحمدحسين رامشت در زمان تصدي 8 سال رياست دانشگاه اصفهان تقدير وتشكركرد.
 
تاریخ:
1392/10/14
تعداد بازدید:
191
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal