جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور با رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمود
دكتر سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهور بيست ارديبهشت ماه سال جاري با رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمود
به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر سورنا ستاري معاون علم و فناوري رئيس جمهور در ديدار با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان اظهار داشت: هدف ما از حضور در دانشگاه تغيير نگرشي است كه بايد در دانشگاه ها و مراكز پژوهشي اتفاق بيفتد و دانشگاه ها بتوانند به سمت تجاري سازي و درامد زايي سوق داده شوند.
 

وي در ادامه افزود: ما بايد به به اساتيدي كه با صنعت قرارداد دارند ارج نهيم و ممنوعيت هاي قانوني در اين حوزه را كاهش دهيم .
دكتر ستاري تاسيس شركت هاي دانش بنيان،پارك هاي فناوري و مراكز رشد را از اصول كاري خود دانست و حمايت هاي مالي وزارت علوم نسبت به توسعه در اين بخش را ضروري قلمداد نمود. وي در ادامه افزود: ما براي توسعه ي فناوري در سطح جامعه نيازمند آن هستيم كه نياز هاي به روز جامعه را شناخته و با صنعت در ارتباط و تعامل مستقيم باشيم .
وي همچنين ضمن تائيد عملكرد شهرك هاي علمي و فناوري گفت: شهرك هاي علمي و فناوري بسيار پيشتاز بوده اند اما نسبت به نياز هاي جامعه بسيار عقب هستندو بايد تلاش بيشتري در راستاي توسعه ي علم و فناوري دراين شهرك ها صورت پذيرد.
 
 

دكتر ستاري در ادامه خواستار باز بودن دست اساتيد در تاسيس شركت هاي دانش بنيان شد و گفت: هدف ما توليد اشتغال است و در اين راستا به ازاي فروش شركت هر استادي 5% سود به دانشگاه واگزار مي شود كه دانشگاه مي تواند در مراكز رشد و يا پژوهشكده هاي خود سرمايه گذاري نمايد .
معاون علمي فناوري رئيس جمهور شركت هاي مذكور را از ماليات گمرك معاف دانست و گفت: علاوه بر اين كه اين شركت ها از ماليات گمرك معاف هستند مي توانند از تسهيلات وام هاي قرض الحسنه نيز استفاده نمايند. دكتر ستاري در ادامه با روساي پژوهشكده هاي دانشگاه اصفهان نيز ديدار و گفتگو نمود و همچنين از طرح هاي علمي پژوهشكده هاي دانشگاه اصفهان بازديد به عمل آورد.
 
 
 

 


 
 

تاریخ:
1393/02/20
تعداد بازدید:
60
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal