جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
همايش ملي مواد اعتياد آورنوين صنعتي در دانشگاه اصفهان برگزار شد " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
همايش ملي مواد اعتياد آورنوين صنعتي در دانشگاه اصفهان برگزار شد
همايش ملي مواد اعتياد آورنوين صنعتي با حضور مدير كل فرهنگي – اجتماعي وزارت علوم و استاندار اصفهان و به همت معاونت فرهنگي اجتماعي دانشگاه اصفهان در محل سالن همايش هاي پيامبر اعظم(ص) برگزار شد.
به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر زرگر پور استاندار اصفهان درهمايش ملي مواد اعتيادآور نوين صنعتي كه به همت معاونت فرهنگي اجتماعي دانشگاه اصفهان و با همكاري وزارت علوم،سازمان بهزيستي،بسيج،نيروي انتظامي وسازمان مبارزه با مواد مخدر در سالن همايش هاي پيامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد اظهار داشت: به موازات پيشرفت جوامع نيازها و نگرش ها و الگوهاي رفتاري جوامع دچار تغيير شده است .
 
 
وي همچنين الگو پذيري و هنجاريابي را از مهم ترين محصولات فرآيند جهاني شدن دانست و گفت: از تاثيرات جهاني شدن مي توان به تاثير گذاري نامعين و غير قابل پيش بيني آن اشاره نمود كه باعث تشديد استرس براي ساكنان زمين شده است.
دكتر زرگر پور دامنگير شدن جوامع انساني به مواد مخدر طبيعي و صنعتي را يكي از راه هاي نادرست فرار جوامع از استرس هاي ناشي از مسائل اجتماعي دانست كه از اهداف شوم استكباري براي نابودي كشورها و تجارت چند هزار ميلياردي اين صنعت است.
وي افزايش جمعيت جوان بدون برنامه ريزي بلند مدت را تهديد بزرگي براي كشورهاي جهاني دانست و نرخ رشد اعتياد
در اصفهان را 91/1 اعلام كرد و گفت:استان اصفهان از لحاظ ابتلا به مواد مخدردر جايگاه 19 كشور قرار دارد كه تا كنون عواقب از هم گسيختگي خانواده و معضلات عديده ي ديگر را نيز به همراه داشته است.
وي در پايان خواستار انجام تحقيقات منظم ،توانمند سازي نيروهاي متخصص اجتماعي و در نهايت استفاده از توانمندي نخبگان و پژوهشگران دانشگاهي در حل معضل اعتياد شد و بر اجتماعي نمودن امر مبارزه و كاهش تقاضا در حوزه مواد مخدر تاكيد نمود.
 
 
 
در ادامه دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان نيز ضمن ابراز خرسندي از برگزاري چنين همايشي در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: اين همايش راهي براي شناخت ابعاد مختلف معضل اجتماعي اعتياد است كه برگزاري آن احساس همدردي همه مجموعه هاي كشور را در بردارد. وي در ادامه افزود: 1ز 110 مقاله ارسال شده به همايش 58 مقاله چاپ و مورد ارزيابي قرار گرفته است كه اميد است اين مقالات بتواند راهگشايي براي شناخت معضل اجتماعي اعتياد در جامعه باشد. رئيس دانشگاه همچنين دو مقوله پيشگيري و درمان را مورد ارزيابي قرار داد و سپس برگزاري اين همايش را شروعي براي باز شدن دريچه هاي شناخت معضلات اجتماعي از ديدگاه متخصصين دانست.
وي در ادامه با اشاره به جمعيت جوان 25 تا 35 ساله، اين جمعيت جوان را فرصتي براي اعتلاي علمي جامعه دانست و گفت: جوانان كه فرصت هاي جامعه اند با معضل اعتياد تبديل به تهديد شده اند و وظيفه ي ما اين است كه از فرصت هاي ناشي از داشتن جوانان بيشتر استفاده كنيم و آن ها را در جهت اعتلاي علمي،فرهنگي،اقتصادي و اجتماعي جامعه سوق دهيم.
 
 
 
گفتني است در اين مراسم دكتر ميرزايي مدير كل فرهنگي وزارت علوم نيز اظهار داشت: انتظار مي رود دانشگاه در حل معضل اعتياد در جامعه كوشا تر باشد و به گسترش كارهاي تحقيقي و پژوهشي در راستاي حل اين معضلات بپردازد.
وي در ادامه افزود : امروز ديگر اعتياد جرم تلقي نمي شود بلكه يك بيماري است كه راه درمان آن را بايد يافت. اين يك پديده اجتماعي است كه با پديده اجتماعي تبيين مي شود .
دكتر ميرزايي همچنين جهش در توسعه كشور را منوط به پنجره جمعيتي يا همان فرصت ويژه جمعيت كشور دانست كه در اين راستا نيروي كار فعال و فرصت بهره برداري از آن ها بايد مورد توجه قرار گيرند.
وي در ادامه با اشاره به سخنان رئيس جمهور كه دانشگاه محل حل مسئله است گفت: با نشاط ساختن فضاي دانشگاه از وظايف حوزه فرهنگي است كه با در نظر گرفتن سلايق مختلف و در چارچوب قانون بايد به بهترين نحو انجام پذيرد.
دكتر ميرزايي بالندگي و نشاط را يكي از مهم ترين راه هاي مبارزه با معضلات اجتماعي خصوصا" اعتياد دانست.
شايان ذكر است در اين همايش پس از ارائه مقالات و جمع بندي توسط هيات داوران از مقالات برگزيده تقدير شد.
 
 
تاریخ:
1393/02/22
تعداد بازدید:
85
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal