جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
English/العربيه
تازه ها
سرپرست دانشگاه اصفهان در نشست خبري:به هيچ حزبي تعلق ندارم" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
سرپرست دانشگاه اصفهان در نشست خبري:به هيچ حزبي تعلق ندارم
سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: به هيچ حزب و گروهي وابسته نيستم وهيچ امكانات دولتي را به مسائل سياسي و حزبي اختصاص ندادم و برگزاري نشست خبري ربطي به استيضاح و حمايت از وزير ندارد.
به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، هوشنگ طالبي بعدازظهر امروز در نشست خبري با اصحاب رسانه كه به بهانه هفته دولت و در آستانه 70 سالگي دانشگاه اصفهان در محل تالار دكتر رزمجوي دانشگاه اصفهان برگزار شد، ضمن بيان گزارش عملكرد و برنامه‌هاي آينده خود به تشريح برخي مسائل سياسي حول‌وحوش انتصاب رئيس دانشگاه و مسائل استيضاح وزير و حواشي ماه‌هاي اخير در پاسخ به سؤالات خبرنگاران پرداخت.
در اين نشست خبري كه سرپرست دانشگاه اصفهان به همراه معاونين و مدير جديد روابط عمومي دانشگاه اصفهان و مشاور ويژه سرپرست دانشگاه حضور داشتند، هوشنگ طالبي در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاري فارس مبني بر اينكه با وجود دو بار تمديد سرپرستي و گذشت دو ماه ديگر از تمديد دوم و نيز وجود حواشي بسيار، آيا حضور فعلي شما قانوني است يا خير؟ و نيز اينكه آيا سرپرست دانشگاه تعلق حزبي به اصلاح‌طلبان و حزب منحله مشاركت دارند و نيز در مورد اتهام وارده مبني بر استفاده از بيت‌المال براي تبليغات اصلاح‌طلبان و ميدان دادن به اين گروه در دانشگاه و نيز دليل وجود جو شديد منفي و حاشيه‌ها در مورد خود، گفت: تمام حواشي به وجود آمده مربوط به بيرون بوده و حالات و گمانه‌زني‌هاي رسانه‌ها و جو بيرون از دانشگاه، اما در داخل دانشگاه در ماه‌هاي سرپرستي من فضاي وحدت و آرامش و همدلي برقرار بوده است و بنده كاري به شايعات و مسائل بيرون دانشگاه ندارم و به كار علمي و مديريتي خود مشغولم.

قانوني نبودن سرپرستي را من نبايد توضيح دهم!

وي افزود: قانوني بودن يا نبودن بحث سرپرستي را من نبايد توضيح دهم، بلكه شوراي عالي انقلاب فرهنگي متولي كار است و بايد از ايشان پرسيد و بنده به‌ عنوان سرباز نظام تا زماني كه قانون و انقلاب بخواهد به خدمت مشغول هستم و مهم نيست كه رئيس يا سرپرست باشم يا يك معلم ساده و براي نيتي كه من دارم تفاوتي بين اين‌ها وجود ندارد.
سرپرست دانشگاه اصفهان ادامه داد: من وظيفه و رسالت دارم كه خدمت كنم و داشته‌ها و توانايي خود را در اختيار انقلاب و در خدمت نظام بگذارم و تاكنون اين‌ طور بوده و از اين پس نيز همين‌گونه خواهد بود و چه رئيس باشم يا يك استاد دانشگاه تا زماني كه نظام و انقلاب به من نياز داشته و مرا بخواهد در هر سنگري خدمت خواهم كرد و تاكنون اگر سرپرست ماندم مراجع قانوني خواسته‌اند.
وي تأكيد كرد: بنده به هيچ حزب و گروه و سمت‌وسوي سياسي تعلق و وابستگي ندارم و عضويت در جبهه مشاركت را انكار كرده و تكذيب مي‌كنم و حتي در داخل دانشگاه نيز در هيچ گروه و حزب و دسته‌اي فعاليت ندارم.

سندي براي حمايت من از فتنه‌گران براي برگزاري مراسم در دانشگاه وجود ندارد

طالبي با بيان اينكه من هيچ امكانات دولتي را به مسائل سياسي و حزبي اختصاص ندادم، متذكر شد: در هيچ فعاليت، تجمع و جلسه حزبي هم قبل و بعد از انتخابات 88 نبودم و اگر كسي سندي دارد به مجامع ذيصلاح ارائه كند و اگر مدركي نيست اين‌ها همه تهمت، افترا و نوعي سم‌پاشي و سياسي‌كاري عليه بنده است.
وي بيان كرد: اگر در داخل دانشگاه دانشجويان در خلال انتخابات از امكانات دانشگاه براي جلسات و رفتار سياسي و حزبي استفاده كرده باشند بايد قانون دانشگاه برايشان تصميم بگيرد و نبايد مسئولان متهم شوند كه البته اين امكانات هم طبق ضوابط و نظارت كامل دانشگاه به دانشجويان داده مي‌شود و اصولاً همه اين برنامه‌ها در چارچوب ضوابط شكل‌گرفته است.
اين مسئول در ادامه يادآور شد: هيچ سندي براي حمايت من از فتنه‌گران براي برگزاري مراسم در دانشگاه وجود ندارد و من همواره سعي در برقراري آرامش و امنيت در دانشگاه داشتم و ديوان محاسبات در دوره قبلي رياست من بر دانشگاه همه مسائل را بررسي كرده و ابهامي وجود ندارد و ادعاهاي مطرح‌ شده فاقد سند مشخص است.

جريان فتنه را تأييد نمي كنم/ بورسيه‌هاي غيرقانوني مربوط به اصفهان نيست

سرپرست دانشگاه اصفهان اضافه كرد: بنده اطلاع دقيقي از بورسيه‌هاي غيرقانوني مطرح‌ شده ندارم و فكر نمي‌كنم چنين موردي در دانشگاه اصفهان رخ‌ داده باشد، همچنين بحث استخدام‌هاي غيرقانوني در حد تغيير شرايط استخدام از نظر مدرك تحصيلي بوده كه در سال 90 برخي كاركنان شركتي و پيماني به‌ صورت جمعي استخدام شدند و بخشنامه و مصوبه هيئت‌ امناء در اين مورد وجود دارد و تخلفي صورت نگرفته است.
طالبي تأكيد كرد: برگزاري اين نشست هيچ ارتباطي با استيضاح وزير ندارد، اما بنده بر اساس شناخت خود از فرجي دانا و 22 سال همكاري با ايشان از نظر صلاحيت علمي و ايماني و تعهدي و نيز مديريتي و اجرايي و صداقت ايشان را تأييد كرده و حمايت مي‌كنم.
وي در پايان تشريح كرد: بنده جريان موسوم به فتنه را اگر منظور ناهنجاري‌هاي پس از انتخابات است تأييد نمي‌كنم و معتقدم بايد ريشه‌اي برخورد مي‌شد تا دعواها به «حيدري، نعمتي» تبديل نشود و آن‌ها كه در انتخابات شركت كردند طرفدار نظام بودند و بايد از ظرفيت آن‌ها استفاده شود، اما ممكن است عملكرد برخي‌ها فتنه‌آفرين باشد.
تاریخ:
1393/05/29
تعداد بازدید:
114
منبع:
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal