جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
پيام سرپرست دانشگاه اصفهان بمناسبت آغاز سال تحصيلي 93-1394 " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
پيام سرپرست دانشگاه اصفهان بمناسبت آغاز سال تحصيلي 93-1394
آغاز سال تحصيلي جديد
سپاس خداوند عزيز حكيم را كه هر ساله با آغاز سال تحصيلي، دانشگاه­ها رنگ و بوي زندگي و طراوت به­خود گرفته، صحيفه نوراني دانش با انگشت تكاپو و تلاش دانشجويان و صاحبان كسب علم و كمال ورق خورده و ملائك بال خود را براي حضور آنان گسترانيده­اند.
تقارن هفته دفاع مقدس را با بهار دانش و تعليم و تربيت گرامي داشته و آغاز سال تحصيلي جديد را به همة دانشگاهيان عزيز، به­ويژه دانشجويان جديدالورود تبريك و تهنيت عرض مي­نمايم. اميدوارم در طول سال تحصيلي پيش رو، دانشجويان عزيز با تكيه بر توانمندي­ها و استعدادهاي خود و با استفاده ازظرفيت­هاي علمي و پژوهشي دانشگاه، همراه با اساتيد، مديران و كارشناسان و كاركنان دانشگاه در محيطي پرنشاط به فعاليت علمي پرداخته و حضور حقيقي و تأثيرگذار خود را در عرصه­هاي علمي و فرهنگي جامعه به اثبات رسانند.
در سال 1393 كه به فرمايش حكيمانه و گهربار مقام معظم رهبري به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي مزيّن شده است، توجه به رسالت وجودي دانشگاه به­عنوان مهم­ترين و اصلي­ترين ركن توسعه و مهم­ترين ابزار دسترسي به استقلال فرهنگي، اقتصادي، سياسي و ... ، مسؤوليتي بس شگرف و بزرگ را براي تمامي دانشگاهيان تأكيد و تعريف مي­نمايد و در اين راستا دانشگاه اصفهان به­عنوان نگين انديشه و خردورزي و بزرگ­ترين دانشگاه مركز كشور، نيازمند به عزمي جزم براي يافتن نقش مهم و اساسي خود در اعتلاي فضاي علمي، فرهنگي و اجتماعي جامعه مي­باشد و اين مهّم جز به مدد تلاش و اهتمام ارزنده تمامي اركان آن اعم از دانشجويان ارجمند، اساتيد بزرگوار و كاركنان محترم و شريف ميسر نخواهد بود.
در چشم‌انداز بيست ساله، جمهوري اسلامي ايران كشوري است برخوردار از دانش پيشرفته و توانا در توليد علم و فنّاوري با جايگاه اوّل اقتصادي، علمي و فنّاوري در سطح منطقه، كه در اين بين افق آينده دانشگاه اصفهان، مسيري است روشن و هموار و برنامه­هاي مهمّي در اين­خصوص در نظر گرفته شده است. اولويت دادن به علم و فنّاوري، پاسخگويي به نيازهاي علمي جامعه، حضور موثر در عرصه بين­الملل، شفافيت و پاسخگويي و تبديل گفتمان علمي به گفتمان مسلط جامعه از جهت­گيري­هاي كلي ما در اين زمينه است.
به­طور قطع توسعه علمي و رسيدن به اين جايگاه، بدون استفاده از «خرد جمعي» و مشاركت فرد فرد شما فرهيختگان دانشگاهي ممكن نيست. از اين رو لازم است تلاش­هاي علمي و پژوهشي شما دانشگاهيان عزيز، براي توليد علم و فنّاوري گسترش يافته و مشاركت شما در تحقق استفاده كاربردي از آن در راستاي توسعه و پيشرفت جامعه، مضاعف شود. بدون ترديد در كنار توسعه علم و پژوهش، توجه بيش از پيش به فرهنگ، اخلاق و ارزش‌هاي معنوي نيز ضروري است. به­ويژه از دانشجويان عزيز انتظار مي­رود كه در كنار تحصيل علم، با روحيه­اي شاداب و پُرنشاط، تحولات فرهنگي، اجتماعي و سياسي را پيگيري نموده و با روشن‌بيني و روشنگري خود، پيشتاز دفاع از كيان و منافع ملي كشور عزيزمان باشند.

و اما سخني با دانشجويان جديدالورود:

فرزندان عزيزم! حضور پرنشاط، حماسي و غرورانگيزتان در يكي از پوياترين مجموعه­هاي علمي وآموزشي اين روزهاي كشورمان، دستاورد سال­ها تلاش و همت والاي شما گراميان بوده و ضمن عرض تبريك مجدد براي اين موفقيت بزرگ، شك ندارم كه اين تلاش ارزشمند را در تمام زمينه­هاي مثبت و مؤثر ادامه خواهيد داد تا زحمات خانواده هاي شما و اساتيد دلسوز و نگرانتان درآينده­اي نه چندان دور، به بار نشسته و غبار خستگي سال­ها مرارت و مشقت را از چهره ما و شما بزدايد. شما نورچشمان اين نظام مقدس و سازندگان فرداي اين ديار سرافرازيد و اگر تمنّاي بزرگان زبده و اساتيد دهرآزموده­تان را در پرورش روح و ذهن و انديشه خود در تمام زمينه­ها به كار گيريد، يقيناً سُكان هدايت كشتي آيندگان اين مرز و بوم نخبه پرور در زماني نه چندان دور به دستان پرتوان وكارآمد شما سپرده خواهد شد و دير نباشد روزي كه توشه افتخارات ما به زيور توان، دانش و همت­تان آراسته گردد.
موفقيت و سرافرازي دانشگاهيان محترم را از درگاه يگانه داناي بي همتا مسئلت مي نمايم.

دكتر هوشنگ طالبي

سرپرست دانشگاه

تاریخ:
1393/06/22
تعداد بازدید:
101
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal