جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
مقام اول كتاب سال دانشجويي به پژوهشگر دانشگاه اصفهان تعلق گرفت
پژوهشگر و اصفهان شناس دانشگاه اصفهان در بيست و يكمين جشنواره كتاب سال دانشجويي مقام اول را به خود اختصاص داد .
به گزارش وب سايت خبري uinews در بيست و يكمين جشنواره كتاب سال دانشجويي كشور كه 27 آبان ماه سال جاري در جهاد دانشگاهي تهران برگزار شد عبدالمهدي رجايي پژوهشگر و اصفهان شناس دانشگاه اصفهان با ارائه كتاب تاريخ نساجي اصفهان در دوره قاجار و پهلوي موفق به كسب مقام برتر اين مسابقات گرديد.


گفتني است عبدالمهدي رجايي فارغ التحصيل دكتري تاريخ محلي از دانشگاه اصفهان و كتابدار ارشد كتابخانه هاي دانشگاه اصفهان مي باشد كه داراي 9 عنوان تاليف كتاب در حوزه تاريخ ايران و اصفهان و 50 عنوان مقاله معتبر و ارائه 7 مقاله معتبر علمي و پژوهشي در كارنامه علمي وي مي درخشد.
بنا به گزارش مذكور كتاب تاريخ نساجي اصفهان تاليف عبدالمهدي رجائي كه در جشنواره كتاب سال دانشجويي اول شده است ، پس از بررسي سير صنعت نساجي در ايران در دوره قاجار و تبيين كوشش ناموفق مردم شهر اصفهان در تبديل كارگاه هاي سنتي نساجي به كارگاه هاي صنعتي در اين زمان،به دوره رضا شاه وارد مي شود كه در پرتو امنيت پيش آمده كارخانه هاي بزرگ نساجي در اصفهان شكل گرفتند . جشن كارگري نيز در پي مطالبات صنفي و سياسي خود بود كه سير فراز و فرود آن در اين كتاب به تفصيل از نگاه مطبوعات و اسناد بازنويسي شده است.
از سوي ديگر محلات كارگري توسط كارخانه ها و سازمان هاي وابسته صنعتي در اصفهان شكل گرفت كه چهره شهر را دگرگون كرد. تحولات مذكور در مطبوعات كشوري و محلي و نيز در اسناد بر جاي مانده از سازمان هاي مختلف منعكس شده اند. در اين كتاب با مراجعه و انعكاس مطالب ده ها عنوان روزنامه و مجله از دوره ناصرالدين شاه تا سال 1357 شمسي و نيز بازخواني تعداد 180 سند مربوط به اين تحولات ، سعي شده است منابعي خام و دست اول براي پژوهشگران عرصه هاي مختلف (تاريخ،علوم اجتماعي،اقتصاد و مديريت شهري)فراهم آورد.
به ذكر است بيست و يكمين دوره جشنواره كتاب سال دانشجويي ضمن ارج نهادن به تلاش هاي علمي دانشجويان مولف،مترجم و جوانان اهل قلم ،استعداد اين نسل پويا را در ميدان تاليف،تحقيق و ترجمه،باآزمايي كند و زمينه مطالعه و انديشيدن هرچه بيشتر در حوزه هاي مختلف علمي را فراهم آورد و در اين عرصه پيوند دانشجويان را با قلم و كتابت و دانش بيش از پيش مستحكم كند تا آنان نيز در گسترش مرزهاي دانش و جنبش نرم افزاري نقش آفرين باشند.بيست و يكمين دوره جشنواره كتاب سال دانشجويي از حمايت و همراهي سازمان ها و مراكزي همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،وزارت ورزش و جوانان،وزارت علوم تحقيقات و فناوري،سازمان فعاليت هاي قرآني دانشگاهيان كشور و مركز اطلاع رساني بازار كار جهاد دانشگاهي برخوردار بوده است.
همچنين گفتني است برخي از آثار و تاليف هاي دكتر رجائي به شرح زير است:
 تاريخ اجتماعي اصفهان در عصر ضل السلطان،تاريخ مشروطيت اصفهان ، اصفهان از انقلاب مشروطه تا جنگ جهاني اول،تحولات عمراني و مديريت شهري اصفهان در دوره پهلوي اول، يادداشت هاي سفر اصفهاندر سال 1303 نوشته علي جواهر كلام و تصحيح عبدالمهدي رجائي،تاريخ نساجي اصفهان در دوره قاجار و پهلوي

وبلاگ عبدالمهدي رجائي: (تاريخ مردم ايران)esfahanpeople Persian blog.ir

تاریخ:
1393/09/04
تعداد بازدید:
100
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal