جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
توانمندي ها و فرصت ها ي بازي هاي رايانه اي بيشتر از چالش هاي آن است " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
توانمندي ها و فرصت ها ي بازي هاي رايانه اي بيشتر از چالش هاي آن است
دبير كنفرانس حوزه علوم انساني همايش بازي هاي رايانه اي گفت: اين كنفرانس يك بعدي عمل نمي كند و قصد سياه نمايي ندارد

توانمندي ها و فرصتهاي بازي‌هاي رايانه‌اي بيشتر از چالش هاي آن است

 

 

به گزارش وب سايت خبري uinews، ناصر مشايخي امروز (سه شنبه)21 مهر ماه سال جاري در نشست خبري كنفرانس بازي‌هاي رايانه‌اي كه در تالار دكتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: رشد بازي‌هاي رايانه‌اي و نرم افزارها براي استان و كشور مهم است. توليد صرف مقاله موفقيت آميز نيست و ايده ها بايد تبديل به طرح تجاري شوند. همچنين اين مقوله حمايت صنايع را مي طلبد تا به كارآفريني منجر شود.

معاون بازاريابي و فروش مخابرات استان اصفهان و نماينده همراه اول با اشاره به دليل حضور مخابرات و همراه اول در اين كنفرانس، افزود: يكي از زيرساختها در بازيهاي رايانه‌اي موبايل و اينترنت است؛ از اين جهت دو شركت مخابرات و همراه اول در اين كنفرانس حضور دارند و به اطلاع‌رساني و حمايت از ايده ها مي پردازند؛ زيرا براي ارتقاء كمي و كيفي چنين همايشهايي نياز به حمايت از جانب صنعت احساس مي شود.

همچنين در ادامه دكتر احمدرضا نقش نيلچي، دبير حوزه فني و مهندسي همايش بازي‌هاي رايانه‌اي، اظهار كرد: هدف از برگزاري اين كنفرانس ايجاد انگيزه در متخصصين و دانشجويان براي توليد، ساخت و درآمدزايي در زمينه بازي هاي رايانه اي است.

وي با بيان اينكه جمع زيادي از دانشجويان فارغ التحصيل مي شوند، اما همه وارد بازار كار نمي‌شوند، افزود: به همين دليل مي توان با استفاده از صنعت آينده‌دار و سودآور بازي‌هاي رايانه‌اي، فارغ التحصيلان را به اين سمت سوق داد.

دبير حوزه فني و مهندسي همايش بازي‌هاي رايانه‌اي گفت: در اين همايش مدل سازي احساس و هيجان در بازي ها، جلوه هاي ويژه و توسعه مدلهاي كسب و كار مورد توجه است.

دكتر نقش نيلچي با بيان اينكه دانشگاه اصفهان در رشته كامپيوتر از دانشگاه هاي پيشرو كشور است، ادامه داد: اين كنفرانس با حضور متخصصين داخلي و خارجي موجب هم افزايي مي شود.

همچنين در ادامه، دكتر امير قمراني، دبيركنفرانس حوزه علوم انساني همايش بازي‌هاي رايانه‌اي، اظهار كرد: كنفرانس بازي‌هاي رايانه‌اي علي رغم پرداختن به يك موضوع خاص داراي شمول رشته‌هاي فني و علوم انساني است. همچنين بازي‌هاي رايانه‌اي دو حوزه كاملاً متمايز فني و علوم انساني با هم پيوند مي دهد؛ اما اين پيوند در كنفرانسهاي مشابه در كشورهاي ديگر ديده نمي شود.

وي افزود: اين كنفرانس يك بعدي عمل نمي كند و قصد سياه نمايي ندارد. ما معتقديم توانمندي‌ها و فرصتهاي بازي‌هاي رايانه‌اي بيشتر از چالش هاي آن است. در حوزه علوم انساني، علي رغم سياه نمايي از بازي‌هاي رايانه‌اي، اين بازيها به تعليم و تربيت، توانبخشي و هويت سازي كمك مي كند.

دبير كنفرانس حوزه علوم انساني همايش بازي‌هاي رايانه‌اي ادامه داد: با استفاده از ظرفيت بازي‌هاي رايانه‌اي مي توان در كودكان و نوجوانان غرور ملي ايجاد كرد. اگر كاراكترهاي اين بازيها قهرمانان ملي ايران مثل رستم و اسفنديار باشند، دانشجويان پس از فارغ التحصيلي حاضر به ترك كشور خود نيستند.

دكترقمراني با اشاره به نقش بازي‌هاي رايانه‌اي در آموزش و پرورش، تصريح كرد: تدريس مفاهيم سخت رياضي و درسي در قالب بازي براي دانش آموزان جذابتر و آسان تر خواهد بود.

وي با بيان اينكه توانبخشي شناختي موضوع جديدي در كشور است، تصريح كرد: اين موضوع در مرز دانش است. مي توان با استفاده از بازي هاي يارانه اي به درمان كودكاني كه به نقص در حافظه، توجه و پردازش اطلاعات و يادگيري مبتلا هستند كمك كرد. به طور خاص، كودكان مبتلا به بيش فعالي با استفاده از ظرفيت بازي‌هاي رايانه‌اي به سمت توجه و علاقه به درس سوق داده مي شوند.

بنا به گزارش مذكور، همايش بازي‌هاي رايانه‌اي كه از 28 تا 30 بهمن ماه سال جاري در دانشگاه اصفهان برگزار مي شود، به تحليل روانشناسي، جامعه شناختي و فرهنگي، مدل سازي احساس و هيجان، فرايند توسعه و مدلهاي كسب و كار، تحليل زيبايي شناختي و هنري و فناوري‌هاي مطرح در توليد و توسعه بازي‌هاي رايانه‌اي مي پردازد.

 
 

 

تاریخ:
1394/07/22
تعداد بازدید:
57
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal