جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
نيروي انساني سرمايه هركشور است " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
نيروي انساني سرمايه هركشور است
دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان اظهار داشت: اصل و مايه پژوهش نيروي انساني است و نيروي انساني سرمايه هر كشور است .

دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان اظهار داشت: اصل و مايه پژوهش نيروي انساني است و نيروي انساني سرمايه هر كشور است .

به گزارش وب سايت خبري uinews  دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم تجليل از پژوهشگران برتر استاني كه با حضور حجت الاسلام و المسلمين مجيد انصاري معاون پارلماني رئيس جمهور، دكتر زرگر پور استاندار اصفهان و جمعي از روسا،معاونين و پژوهشگران برتر دانشگاه هاي استان روز 7 دي ماه سال جاري در محل سالن همايش هاي پيامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: اصل و مايه پژوهش، نيروي انساني است و نيروي انساني سرمايه هركشور است.

رئيس دانشگاه در ادامه خاطر نشان ساخت: بهبود وضعيت توليد علمي در كشور مرهون زحمات و بروندادهاي پژوهشي نيروي انساني متخصص در دانشگاه است و وظيفه ي ما حفظ و حراست از اين نيروي متخصص و كارآمد مي باشد.

دكتر طالبي همچنين با اشاره به سهم پژوهش از توليد ناخالص ملي در برنامه پنجم توسعه گفت: اميدواريم در برنامه ششم، سهم پژوهش از توليد ناخالص ملي افزايش يابد و با توجه به جايگاه بلند علم در كشور بتوانيم از منابع انساني متخصص حفظ و حراست نماييم.

شايان ذكر است در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين مجيد انصاري معاون پارلماني رئيس جمهور نيز ضمن اشاره به سند چشم انداز 20 ساله توسعه ايران اظهار داشت: هدف از تصويب اين سند، دستيابي به كشوري، توسعه يافته، پيشرفته و داراي قدرت اقتصادي است كه در منطقه و جهان مورد توجه قرارگيرد. وي در ادامه افزود: الزامات پيش بيني شده اين سند شامل شاخص هاي كمي مانند رشد متوسط سالانه 8% اقتصادي، رشد سرمايه گذاري ميزان پيش بيني شده و شتاب در حركت علمي و توجه به سرمايه گذاري مناسب در امر پژوهش بوده است.

وي همچنين افزود: در حال حاضر 0.47 درصد از توليد ناخالص داخلي در امور پژوهشي مصرف مي‌شود درحالي‌كه هدف‌گذاري در سند چشم انداز 3 درصد است، در حال حاضر فاصله زيادي براي جبران داريم باوجود محدوديت‌هايي مالي كه براي دولت ايجاد شده است بايد اذعان كرد در حال حاضر يكي از دشوارترين سال‌ها پس از انقلاب اسلامي از نظر بودجه كشور را پشت سر مي‌گذاريم.

معاون پارلماني رئيس جمهور  در ادامه بيان كرد: 200 ميليون دلار اعتبار از بخش صندوق توسعه ملي براي صندوق تلاش‌هاي نوآورانه براي سال آينده تخصيص داده شده است البته تبصره‌اي در بودجه سال آينده پيش‌بيني شده است كه 1 درصد از اعتبارات هر دستگاه براي پژوهش مصرف شود، اين مبلغ معادل 6 هزار ميليارد تومان است كه اگر به درستي هزينه شود رقم 0.45 درصد به 1 درصد افزايش مي‌يابد.

وي خاطرنشان كرد: دولت در 2 سال آينده سهم 3 درصدي پژوهش در بودجه كشور را در قالب 1.5 درصد از سوي دولت و 1.5 درصد بخش خصوصي محقق مي‌كند البته اگر اعتبارات اين بخش به درستي هزينه شود.

حجت‌الاسلام انصاري در ادامه افزود:بايد به پژوهش‌هاي كاربردي توجه بيشتري شود با توجه به مشكلات موجود در جامعه پژوهش‌هاي نيز به اين سمت سوق پيدا كند لازم است پژوهش‌هاي پژوهشگران با نيازهاي كشور ارتباط تنگاتنگي داشته باشد براي نمونه مسئله محيط زيست، بحران آب و مشكلات اقتصادي بايد به موضوعاتي براي پژوهش‌ تبديل شود، چالش‌هاي صنعتي و توليدي امروز كشور تنها توسط مراكز پژوهشي درمان مي‌شود.

معاون پارلماني رئيس جمهور تصريح كرد: استان اصفهان به دليل داشتن ظرفيت‌هاي متعدد و گسترده در بخش علمي، نيروي انساني و تاريخ بايد طلايه‌دار و پرچم‌دار نهضت پژوهش در كشور باشد و پژوهشگران كشور به درستي به سمت استفاده صحيح از اعتبارات پژوهشي راهنمايي شوند از سوي ديگر دولت در تخصيص اعتبارات بخش پژوهش را در اولويت قرار داده است.

گفتني است در پايان مراسم از 60 نفر از پژوهشگران برتر استان تجليل شد كه از دانشگاه اصفهان نيز دكتر ميرخاني،دكتر بوذري،دكتر هوشمند،دكتر منتظرالقائم و دكتر تقوايي به عنوان پژوهشگران برتر استاني، مورد تشويق و تقدير قرار گرفتند

تاریخ:
1394/10/07
تعداد بازدید:
28
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal