جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
ديدار كيم سئونگ- هو سفير كره جنوبي با رئيس دانشگاه  اصفهان" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ديدار كيم سئونگ- هو سفير كره جنوبي با رئيس دانشگاه اصفهان
كيم سئونگ- هو سفير كره جنوبي و هيأت همراه روز سه شنبه 13 بهمن ماه سال جاري با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمود.

كيم سئونگ- هو سفير كره جنوبي و هيأت همراه روز سه شنبه 13 بهمن ماه سال جاري با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمود.

 
 

به گزارش وب سايت خبري uinews سفير كره جنوبي و دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در ديدار رسمي كه در دفتر رئيس دانشگاه اصفهان برگزار شد، به رايزني در زمينه ارتباط دانشگاه­هاي كره جنوبي و ايران و به ويژه دانشگاه اصفهان پرداختند. آقاي كيم به سفر رئيس جمهور كره جنوبي اشاره نمود كه در نيمه اول سال 2016 خواهد بود و اين سفر اهميت خاصي در ارتباط­هاي علمي و فرهنگي دو كشور خواهد داشت. همچنين دكتر طالبي به برنامه بين­المللي­سازي دانشگاه اصفهان اشاره داشت و بيان نمود اين دانشگاه 650 عضو هيأت علمي دارد كه در حدود نيمي از آنها دانش­آموخته كشورهاي انگليسي زبان هستند و بنابراين اين دانشگاه ظرفيت لازم براي بين­المللي شدن را دارد و روابط آكادميك ايران و كره در اين زمينه مفيد است. رئيس دانشگاه به تبادل استاد و دانشجو بين دو كشور، ايجاد فرصت­هاي مطالعاتي براي اساتيد و دانشجويان و پروژه­هاي مشترك بين دو كشور اشاره داشت و بر فراهم نمودن تسهيلات لازم از جمله تسهيل در ويزاي استادن و دانشجويان از سفارت كره جنوبي تأكيد نمود. ايشان به دو مسير براي ارتباط­هاي آكادميك اشاره كرد كه از جمله تشويق دانشجويان به برقراري ارتباط مستقيم با دانشگاه­هاي كره­اي و ديگري معرفي دانشجويان به اين دانشگاه­ها از طريق دانشگاه اصفهان است.

آقاي سئونگ- هو كيم نيز به برنامه تبليغ دانشگاه­هاي كره­اي و زمينه سازي آشنايي دانشجويان ايراني با دانشگاه­هاي اين كشور و زمينه­سازي تبادل علمي پرداخت و اضافه نمود كه تبادل دانشجو زمينه آشنايي و همكاري بيشتر دو كشور را فراهم مي­آورد. همچنين ايشان توافق دولت­ها و استان­هاي محلي را براي همكاري بيشتر ضروري دانست.

شايان ذكر است ،كيم سئونگ-هو سفير كره جنوبي پس از ملاقات رسمي با دكتر سيد كميل طيبي مشاور رئيس دانشگاه در امور بين­الملل و مدير دفتر همكاري­هاي علمي بين­المللي دانشگاه در محل تالار صدر دانشكده علوم اداري و اقتصاد به سخنراني با عنوان چگونگي توسعه روابط دوستانه بيشتر بين كره جنوبي و ايران "How to Further Develop Friendly Relations between the Republic of Korea and Iran" پرداخت. گفتني است اين جلسه با استقبال پرشور دانشجويان دانشكده علوم اداري و اقتصاد و همچنين حضور تعدادي از اساتيد اين دانشكده برگزار شد كه مورد توجه سفير كره و همراهان ايشان قرار گرفت.

لازم به ذكر است در اين مراسم دكتر طيبي مشاور رئيس دانشگاه در امور بين الملل و مدير دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه اصفهان، ضمن خيرمقدم به سفير كره جنوبي و هيأت همراه و معرفي اجمالي دانشگاه هدف از اين ديدار را توسعه همكاري­هاي دانشگاهي بين دو كشور ايران و كره دانست و بر تداوم اين همكاري تاكيد نمود. در ادامه آقاي سفير سخنراني خود را با تاريخچه­اي از روابط اقتصادي دو كشور آغاز نمود و اظهار داشت در طي تاريخ همواره كره جنوبي واردكننده نفت و گاز از ايران بوده و در مقابل كالاي نهايي را به بازار ايران صادر نموده است. در دوره پسا تحريم انتظار مي­رود علاوه بر تقويت روابط اقتصادي تبادل­هاي فرهنگي نيز ارتقا يابد. وي به فرهنگ غني ايراني، شاعران، فلاسفه و انديشمندان ايراني اشاره نمود و متذكر شد ايراني­ها نقش بسيار پررنگي در گسترش دين اسلام داشته­اند. ايشان غناي فكري و فرهنگي ايرانيان را در اين زمينه مؤثر دانسته و اشاره نمود در تاريخ ثبت شده كه مغول­ها هم بر ايران و هم بر كره حكومت داشتند و آن چه سبب دوام آنها شد وجود انديشمندان ايران در بطن حكومتشان بود. آقاي كيم همچنين به قدرت ايران در مذاكرات 1+5 اشاره نمود و تأكيد داشت بسياري از كشورها در برابر كشورهاي قدرتمند سكوت مي­كنند در حالي كه سياستمداران ايران با قدرت در مقابل اين كشورها قرار گرفته و حقوق خود را اعاده نمودند.

آقاي سفير بر توسعه روابط اقتصادي، سياسي و فرهنگي دو كشور تأكيد كرده و اشاره داشت آن چه در روابط دو كشور اهميت دارد مسأله پايداري رابطه و استحكام آن است و براي اين منظور بايد مردم دو كشور از يكديگر و فرهنگ يكديگر شناخت پيدا كنند. ايشان اشاره كرد هر چند سريال­هاي كره­اي در تلويزيون ايران به نمايش گذاشته شده است اما براي شناخت فرهنگ كره اين كافي نيست. وي در سخنراني وي اشاره نمود اين دومين بار است كه به ايران سفر كرده است و هر چند 15 سال از اولين سفر ايشان به ايران گذشته و ايران تغييرات زيادي داشته است اما همواره يك مسأله بدون تغيير بوده است و آن سؤال مردم ايران از او كه در زمينه ايران چگونه فكر مي­كند؟ ايشان اشاره نمود كه مردم ايران داراي يك فرهنگ غني و سياستمداران هوشمند و قدرتمند است، لذا مردم ايران بايد به اين موضوع ببالند و اين گونه طرح سؤال مناسب مردم ايران نيست. همچنين ايشان خطاب به حضار اشاره نمود كه چشمان دانشجويان مشتاق آموختن و يافتن بهترين فرصت­هاست كه اين ويژگي حائز اهميت بوده و خود انگيزه­اي براي برقراري ارتباط بين دو كشور است.

 
 

در ادامه جلسه دانشجويان در مورد ارتباط­هاي تجاري آتي ايران و كره سؤال­هايي را در زمينه همكاري­هاي علمي بين دو كشور مطرح نمودند. جلسه با نمايش فيلم «نقشه سرقت يك سگ» خاتمه يافت كه مورد توجه حاضرين در جلسه قرار گرفت. اين فيلم روايت مواجه شدن دو كودك كره ­اي با مشكلات مالي خانواده و يافتن ايده­اي براي رهايي از مشكلات سخت معيشتي بود كه نظر حاضرين را جلب نمود.

 

 

 

تاریخ:
1394/11/14
تعداد بازدید:
53
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal