جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
 ديدار معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با رئيس دانشگاه اصفهان" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ديدار معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با رئيس دانشگاه اصفهان
معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در جلسه مشترك با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان و مسئولين حوزه معاونت پژوهش دانشگاه اصفهان كه در تالار دكتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد بر ضرورت توسعه پژوهش و تبديل آن به فناوري تاكيد نمود.

 

معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در جلسه مشترك با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان و مسئولين حوزه معاونت پژوهش دانشگاه اصفهان كه در تالار دكتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد بر ضرورت توسعه پژوهش و تبديل آن به فناوري تاكيد نمود.

به گزارش وب سايت خبريuinews در جلسه مشترك با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان و مسئولين حوزه معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه اصفهان، دكتر وطني معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري ، دانشگاه اصفهان را وارث ميراث كهن شهر بزرگ و خوشنام اصفهان دانست و اظهار داشت: بزرگ مردان علم و انديشه در تاريخ شهر اصفهان افتخاراتي را آفريدند كه منجر به توليد آثار فن آوري بزرگ در جهان شده است.

وي در ادامه تصريح نمود : آثار فن آوري بزرگ شهر تاريخي اصفهان، در جهان به عنوان سندي براي پيشرفت علمي جهان مورد توجه و تكريم است.

 

دكتر وطني در ادامه بر حركت پژوهشكده هاي دانشگاه در راستاي نيازهاي جامعه تاكيد و ميزان مشاركت دستگاه هاي اجرايي در اين راستا را ضروري قلمداد نمود. وي همچنين افزود: در حال حاضر 15 ستاد فناوري راهبردي در معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري تشكيل شده است كه برقراري ارتباط مستمر با دانشگاه هاو ارائه تسهيلات قانوني و مادي براي دانشگاه ها از وظايف اين ستاد ها مي باشد.

معاون توسعه و فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري ، دانشگاه اصفهان را يكي از دانشگاه هاي برتر كشور با پتانسيل بسيار بالاي علمي دانست و گفت:اساتيد عضو در شركت هاي دانش بنيان مي توانند از اعتبار مالي 5% محصولاتي كه توليد مي كنند بهره برداري نمايند.

دكتر وطني همچنين در ادامه بر همكاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با دانشگاه اصفهان در تجهيز وسايل آزمايشگاه هاي دانشگاه تاكيد نمود و خواستار پي گيري دانشگاه اصفهان جهت تحقق اين امر گرديد. وي همچنين تحقيقات پيشرفته را درگرو تجهيزات پيشرفته دانست و بر همكاري معاونت فناوري با دانشگاه در تجهيز وسايل آزمايشگاهي تاكيد نمود.

دكتر علي وطني در پايان ، حمايت از ارائه طرح هاي گسترش مرزهاي دانش بنيان،بهره گيري صنعت از فناوري و خلق مزيت در دانشگاه اصفهان را ضروري قلمداد نمود.

گفتني است در ادامه دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان ضمن ابراز خرسندي از حضور معاون توسعه و فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در دانشگاه  اصفهان اظهار داشت:دانشگاه اصفهان داراي ظرفيت هاي بسيار بالا در حوزه پژوهش است و مي تواند ظرفيت هم افزايي زيادي در راستاي حل مشكلات اساسي كشور ايجاد نمايد.

رئيس دانشگاه اصفهان در ادامه اظهارات خود افزود: جلسه تاسيس سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ويژه علم و فناوري استان اصفهان در هفته اول سال 95 با حضور 7 سرمايه گذار تشكيل شد كه در اين بين دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتي اصفهان و شهرك علمي تحقيقاتي با 5/47 درصد سهام و فولاد مباركه،شهرداري،سازمان همياري و اتاق بازرگاني به اتفاق 52 سهم از سازمان را بر عهده گرفتند. وي در ادامه اظهار اميدواري نمود،اين سازمان بتواند پلي بين دانشگاه ها ، منطقه و جامعه باشد و دانشگاه ها بتوانند در راستاي تبديل دانش به فناوري و فناوري به ثروت گام هاي موثري بردارند.

شايان ذكر است در پايان اين نشست ،دكتر وطني به سوالات مطرح شده از طرف مديران پژوهشكده هاي دانشگاه اصفهان پاسخ داد .

 

 

تاریخ:
1395/01/31
تعداد بازدید:
36
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal